Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cirese facute in tot felul - de cand?


Recommended Posts

Salut din nou tuturor! Fetita mea are 9 luni si acum este anotimpul cireselor, curand al caiselor, piersicilor si al altor asemenea bunatati de fructe. As dori sa stiu, in primul rand daca are voie suc de cirese. Am tot incercat sa caut pe-aici, dar n-am gasit ceva concludent, ori nu ma descurc eu bine sa caut. Piti a mea bea sucuri cu brio: de morcov amestecat cu portocale si mere (250 ml/zi), de portocale simple, de mere simple, a baut chiar si un pic de socata...asa cu acid, nu i-am dat mai mult de 40 ml. Capsuni & co. stiu ca nu are voie, dar de sucul de cirese ce stiti? Sau oare am voie sa-i dau piure de cirese cu banane sau iaurt amestecat cu piure de cirese? Iaurtul recunosc, n-am fost in stare sa fac. I-am dat pana acum cu succes iaurt de la Napolact ("Numa' bun" si "Usurel") amestecat cu branzica de vaci - asta a fost facuta de mamaie, dar ma bate gandul sa o cumpar si pe-asta in curand. Si ma gandeam ca iaurtul cu fructe proaspat puse in el, deci nu cel din comert, este un deliciu. Eu una il pap si cu dulceata (de orice fel), dar oare pitica o avea voie? Voi ce ma sfatuiti? Va pup si va multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

puiul meu are 8luni jumate si bea suc de cirese facut de mine de vreo 2sapt...ii place fff mult s-a saturat saracutul de vesnicul suc de mar morcov si porto n-a avut nicio reactie alergica la el...acum molfaie si jumatati de cirese si cateodata le inghite chiar cu tot cu pielita noi avem capsuni in gradina si el stie bine locul unde le gaseste[:D]si cum intind paturica sa stam afara cum pleaca la capsune in 4 labe[:D]l-am pierdut de cateva ori din privire pret de cateva min si l-am gasit cu capsuni/frunze in gura[:D]deci pot sa zic ca a mancat si capsuni...la fel nicio reactie alergica iaurt si noi tot napolact numa'bun sau zdravan[:D] si branza fagaras tot de la napolact...in iaurt ii pun tot timpul piure de fructe facut de mine si il papa instant
[mamica]de [copil][url="http://b1.lilypie.com/gVRTp3.png"] David[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131589"]Poveste[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciresele pot da diaree. Deci trebuie date cu prudenta. Eu tin minte cand era cel mare mititel ca mi s-a recomandat ca pana dupa un an sa nu ii dau si nu i-am dat. Mare toanta. Acum celui mic ii dau insa nu mai mult de 4 o data. Azi dimineata a mancat o caisa amestecata cu sucul si pulpa de la 4 cirese. Fara pielita ca e mic inca. Avem aproape 8 luni. [url="http://community.webshots.com/album/570575613Jjtdro?start=0"]Dulciuri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...