Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eric La Multi cu intarziere... asa ca zii lui mami sa mai sarbatoreasca nitel[:D] ... si hmmm si io as vrea sa mai am stillfive [:D] Sa fiti fericiti si sanatosi sa stapaniti in veselie casuta. Nu m-am uitat pe pozne, dar ma uit eu.

 

 

Multumim mult de urarile de sanatate... poate ajuta ca duminica noaptea vizitai urgentele pentru o otita a mezinului. Altfel degetul fiica-mii se pare ca-i fisurat deci sontacaie... Asa ca luni am pierdut avionul ne-au rerutat. Am fost la un fir de par sa o vizitez pe Ramonacu o escala de o zi prin Texas, dar n-aveau trei locuri la economy si nu puteam lasa pe nimeni la business...[:D] Asa ca maine plec cu acelasi zbor si berbantul o zis ca vine dupa mine ca cica poate pierd vreunul prin Hawaii.

 

Ocebine dam un semnulet cand ma intorc din Europe ca hop din Hawaii in avion pentru mine pentru conferinta. Admirai silueta yuhuuuu .... meriti un tzuc.

 

Lirisule dai tu jos... sanatoasa sa fii kilutele se pierd daca nu ai alte necazuri. Supravietuiesti cu manjii?

 

Sanzi sa sarbatoresti cu drag si spor cei 30. [pup]

 

Ruxij dupa ce iau camera te sun sa-ti zic ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vreau sa va intreb si eu ceva:

dc vreau sa-i scot fetitei mele si certificat de nastere romanesc (inca nu stiu : aici la ambasada sau poate in Ro), cite copii de birth certificate sa iau miine? doua? sau unul ajunge si se face copie legalizata si atit?

senchiu[asia]

AB-urita, have fun la soare si sanatate cupiilor! [pup]

Ramona, asa sper si eu...sa le dau jos.[:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AB, drum bun si sanatate pruncilor!!!! Sa va distrati si pentru noi!!! David tare ar fi vrut si el sa ajunga la vulcan...poate il duc la astia noroiosi de aici!!!![:D]

 

Ramona, haha!!!! Deci a fost prima cafea a Anutei!!!![:D]

 

Carmenbr, simpatic Eric!!! Deci incepe kindergarden anul asta?

 

Simona, multumesc de urari!!! Lasa kg in plus...ca merita rezultatul din plin!!!! Restul se rezolva in timp!!!!

 

Mirelush, va pupam si ne e dor de voi!!!!

 

Anamaria, mai greu cu bellydance prin Mamaia!!![:D][:I] Nu de alta, dar as fi primit prea mult tip!!! hahaaha!!!!

 

BTW, ieri mi s-a facut o oferta de niste indivizi sa le spun asa...ceva de genu domnisoara hai cu noi la plaja...eu am grabit pasu si ei au insistat avem bani sa stii!!!!

Nu sunt sigura ca e totusi un compliment...dar m-a facut sa ma simt domnisoara!!! hahaha!!!

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, mi-ati facut o pofta cu discutiile despre urzici, mama-mama ce imi mai placea si mie acasa pireul de urzici[pofta]! Din pacate n-am vazut nicaieri pe aici. Cand locuiam la Montreal am mai gasit la piata, dar in Michigan niciodata... Ar trebui sa ma apuc sa caut pe internet poate gasesc pe undeva radacini/rizomi sau seminte, sa mi le plantez in gradina, ca pe astea cu siguranta nu mi le vor manca caprioarele![:D]

 

Apropos de mancare, gasesc interesant linkul asta cu Two Weeks Dinner Planner, care da lista completa de cumparaturi si retetele pt doua saptamani de cina, numa' bune pt busy moms: http://www.samsclubmemberservices.com/Events/02_KFT_10123_0000_TwoWkMeals.aspx

 

Pupam si noi sarbatoritele si sarbatoritii din ultima saptamana. Si surioara mea e Geamana, chiar azi e ziua ei, asa ca o sa sarbatorim un pic deseara, si mai mult pe weekend! I-am comandat un tort-surpriza, ar trebui sa arate superb, o sa fac poza sa vedeti minune!

 

Toate cele bune,

 

Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007

 

Graduation, finallyid="red">

 

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lexi, adica acum trebuie platita si taxa aia de 120-220$?

 

Eu nu-mi amintesc sa fi platit pt Andreea, dar e adevarat ca ei i-am facut certificatul de nastere acum 6 ani. A fost f simplu pe vremea aia. Am trimis toate documentele prin posta cu unplic autoadresat si am primit certificatul fara sa fie necesara deplasarea noastra.

 

Am sa-i fac si Laurei, dar astept sa se nasca si asta mic sa le fac la amindoi o data.

 

Vine Surpriza

 

Alina [gravi] 6+, mamica de 2 fetite, [zana] Andreea (27 iulie 2002) si [copil]Laura (5 august 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lexi, eu sunt cu hartiile pe masa, le pregatesc sa-i fac piticului certificat romanesc. Se poate obtine apostila prin posta sau trebuie sa merg la ceva office sa o primesc?

Cat au costat pana la urma taxele la Consulat?

Traducerea certificatului de nastere american poate fi una facuta de mine sau le trebuie una facuta de traducator autorizat?

 

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucasmom , eu cind am avut asta vara nevoie de apostila am trimis-o la guvernul local la Sacramento si tot prin posta am primit-o inapoi. singura chestie e ca trebuie facuta din timp ca dureaza.

 

eu inteleg ca traducerea trebuie facuta de mina, de catre fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...