Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu anul trecut cind am mers in Ro cu Robert, cetatean roamn,am avut nevoie de "invoire" apostilata de la barbat.

am facut-o noi, apoi la notar legalizata si apoi prin posta la guvern si inapoi. asa m-a sfatuit un tip de la consulat in LA cind a auzit ca ne e practic imposibil sa ajungem la ei.

 

m-am uitat si eu la pozele lui Aidan. Doamne ce frumos si dezvoltat din toate punctele de vedere ,e!! sa va traiasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Liris! mereu glumesc cu sotul si ii spun ca de la antibioticele alea multe pe care i le-au dat in prima saptamana de viata, s-a dezvoltat asa:))

 

Tu ce faci? Piticuta ce face? Sunteti bine?

 

Cu greutatea nu-ti face probleme, s-a vazut si mai mult[:D], moi - 95 de kile, plangeam cand ma uitam in oglinda si acum la 5 luni dupa nastere mai am doar 4kg de dat jos[pk] pana la greutatea pre-pregnancy.

Te asteptam pe spark:))

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, n-ai mai fost o data cu ele pe masa? [:)]

Apostila o poti rezolva si prin posta; la mine in cartier, in statul WA, am obtinut-o pe loc, in 3 minute eram gata. Drumul pana in capitala mi-a luat 3 ore insa. Prin posta dureaza cam o saptamana si trebuie sa atasezi o cerere in care sa specifici unde vei folosi actul, adica in Romania (nu?). Si un cec de cat scrie acolo (la mine a fost $15). Si un plic de retur. Si ... cam gata.

Mai vorbim dupa ce ai apostila in mana (sau pe masa [:D]).

 

Am uitat: traducerea o poti face tu, in format Word, rand cu rand din certificatul american (numarul de inregistrare, nume/prenume, numele mamei/tatalui, locul nasterii etc.).

Cand am facut eu certificatele copiilor, taxa era de $80/certificat, acum vad ca s-a scumpit, scrie pe site-ul consulatului ca e $120 (prima strigare, ca se poate ajunge la 200 cica).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...