Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Habar n-am, n-au avut timp.[:D] Nu prea mincasem in ziua aia, iar sarmalele erau prea fresh in stomac.

Sa stii ca nu-i neobisnuit sa decurga rapid a doua nastere, prietenele mele cu doi copii au avut experiente asemanatoare. Doar una a spus ca i s-a parut mai greu decit la prima nastere.

 

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu spun sa o invidiem pe ruxij ca e in Hawai si acolo cica nu iti trebuie nici aer conditionat nici caldura!!!!!

 

la noi e foarte cald 95 F dar ma bucur ca pot merge la piscina

 

vineri plecam in LA cica racoare 74 F . dar noi zicem acuma ca mergem sa ne racorim, ca avem caldura aici destula.

 

NU iti face clisma aici! am intrebat si eu asistentele si au zis ca nu. apoi nu te rad cu lama jos, ci lasa veverita! ha ha ha! numai la cezariana! in Romania mi se parea jenant ca m-au ras. aici mi se parea jenant ca nu m-au ras! dar e mai bine asa.

 

sa va mai zic am miine 5 copii din care 2 ai mei? se pare ca am nume bun la day care. ha ha ha! se pare c anu ma pricep la afaceri e pretul mic, si asta ar fi o atractie 5 usd la ora. dar is romani toti, mai schimbam foia daca vin alte nationalitati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amami felicitari pt burticutza! sarcina usoara!

 

da mai nu tu clisma, nu nimic.. ca si eu eram ingrijorata, dar nu stiu cum in ziua aia nu mai mancasem de pe la 13-14, la spital am ajuns la ora 20, si am nascut dimineata la 8.. mamaaaa si ce foame aveam in glanda..

 

si uite pt ce m-am muncit eu atunci [:D]

si as mai face-o inca o data, si inca o data, etc... [pk]

 

 

Mihaela, mamik fericit de [copil]Andraid="pink"> - 29 martie 2008

 

Pozici

Primul anisor

Povestea americancei

Povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihuta, e simpatica foc fetita ta!

 

Fara clisma si aparat de ras:)) si fara epiziotomie (decat in cazul in care e copilul f mare). Dar poti cere clisma dc vrei.

Eu in ultimele sase saptamani de sarcina ma epilam la fiecare doua saptamani, am cheltuit la baaaaani:)), era 60 de dolari un epilat, dar voiam sa fiu fresh:))si nu mai nasteam.

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihutzaid="red"> ce fetita dulcica ai, cum danseaza ea acolo [pk].

 

Eu am nascut natural, n-am avut nevoie de clisma, dar stiam oricum ca aici nu se face.Eu am nascut duminica dimineata si de vineri incepusera ceva dureri dar suportabile si binenteles nelipsitele contractii pe care le-am experimentat toata sarcina.Frica mea era sa nu nasc in masina in drum spre spital sau in alta parte, imi faceam singura tot felul de scenarii in cap si mama care era la mine, alta speriata si ea imi zice ca daca o sa scap copilul pe scari [:D].Sambata m-am dus la spital pe la 1 pm ca aveam dureri si m-au trimis acasa ca sunt ok si sa iau tylenol [:-@], aveam doar 1cm dilatatie.La 1pm in noaptea aceea m-am intors inapoi ca abia ma tineam pe picioare de dureri si le-am zis acolo ca nu plec nicaieri pana nu fac ceva ca eu nu mai pot.Aveam dilatatie 3cm si acolo am ramas.Fetita mea a avut 5.7lb la nastere, nascuta la 36sapt si cateva zile.

 

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

si uite pt ce m-am muncit eu atunci [:D]

Mihaela, mamik fericit de [copil]Andraid="pink"> - 29 martie 2008

Pozici
Primul anisor
Povestea americancei
Povestea noastra
align="right" id="quote2">

Mihutza [olala][olala][olala] doamne m-am topit toata cum danseaza Andra ta [pk] iti vine sa o maninci si m-am uitat de citeva ori la filmulet. Nu am mai vazut copil asa mic sa aiba asa un ritm si sa simta asa muzichia, hai poate la o bitiiala, da la blues m-ati dat gata [flo] Aveti o minune de fata sa va traiasca !

There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...