Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

adriana, la multi ani lui aidan. irina, la multi ani si tie. carmen, petrecere frumoasa, noi n-avem nici de unul, nu stiu ce sfat sa-ti dau.

adriana, cu vaccinurile, noi le-am facuit pe toate la check-upul de 4 ani, asa n-a mai trebuit sa-l intepe o data pt kindergarten. philip a fost ok, dar el in general n-a avut probleme la vaccinuri. uf, cand ma gandesc ca o iau iar de la capt cu Nicholas, ti se rupe sufletul sa-i vezi suferind.

si noi vom merge la Disney, deocamdata insa astept sa-mi spuna prietena mea din Ro daca iau viza, ei vor sa vina sa-l boteze pe pitic. asa m-as bucura sa vina...

 

US

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miere, multu, avem aceeasi schema ca si in State, aici la baza e practic US :).Nu stiam insa care mai sunt.Noi nu am facut nici vaccinul pt hep A pt ca l-am refuzat atunci dar acum vreau sa il facem numai ca nu stiu daca trebuie sa astept o vreme dupa ce i-am facut celelalte sau poate sa il faca odata cu ele.

 

Stiu ca e ziua ta sambata, ai zis tu odata si nu uit pt ca e in aceeasi zi cu Aidan :), mai am asa o prietena a carei zi de nastere nu o sa o uit in veci tot din acelasi motiv :)

 

Fetele care sunteti fani Facebook nu vreti sa ne "imprietenim" acolo? Suna tamp ce zic LOL, dar nu stiu numele nimanui si nu pot sa befriend pe nimeni :)) Mie imi place la nebunie, mereu stiu ce se intampla cu apropiatii, atat cat vor sa imparta cu ceilalti, fara sa tot intreb pe fiecare ce mai face.

 

 

Adriana si Aidan - 3 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, mai este unul inainte de kindergarten? Multu de urari!

 

Corina, am mai zis eu ca e superb numele Francesca numai sa nu ii lasi pe ceilalti sa o strige Fran sau Franny :), prescurtarea ma duce mereu cu gandul la Fran Dresher(a carei strabunica e din Focsani btw) care, in opinia mea are cea mai enervanta voce din lume! rasul ala enervant...yikes!

 

Adriana si Aidan - 3 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana nu am sa i las...[:)], nici mie nu mi prea plac scurtarile astea de nume.

Raluca mica isi zicea ca o cheama Oto [:D], dar doar pe mine si pe o buna prietena a ei din tara ne lasa sa i zicem Oto, in rest la ceilalati le zice clar "nu oto".

 

Don't throw with stones if you live in a glass house.

 

corina mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, Adriana, aici gasiti schema cu vaccinurile obligatorii si recomandate in USA

http://www.cdc.gov/vaccines/recs/schedules/downloads/child/2008/08_0-6yrs_schedule_pr.pdf

 

Adriana eu ti-am mai zis o data de facebook, dar cred ca nu ai vazut postul meu.

Iti scriu pe PM numele meu ca sa-l poti cauta (poti sa mi-l scrii si tu pe al tau). Da' sa stii ca nu mai sunt asa de activa de cand am terminat scoala.

 

Baby Gator

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citat din mesajul lui blackpanterro

[

Fetele care sunteti fani Facebook nu vreti sa ne "imprietenim" acolo? Suna tamp ce zic LOL, dar nu stiu numele nimanui si nu pot sa befriend pe nimeni :)) Mie imi place la nebunie, mereu stiu ce se intampla cu apropiatii, atat cat vor sa imparta cu ceilalti, fara sa tot intreb pe fiecare ce mai face.

 

 

Blackpanterro eu am account pe facebook, nu stiu daca vrei sa fi "befriends" cu mine? Let me know[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Aidan si Miere!

Multumesc Corina pentru urari.

Eu acum imi dau seama ca n-am dus-o pe Ana la controlul de patru ani. Oooops! De ziua ei m-am gindit sa las sa mai treaca si a tot trecut, ca am uitat... Bine ca mi-am amintit, dupa ce-i trece raceala asta s-o duc. Au multe vaccinuri la patru ani.

Pantera, zici ca n-ai dat hepatita A. Asta se face in doua doze, la interval de sase luni. Are si Ana de luat doza a doua. Noi am intirziat mult cu toate vaccinurile, asa ca nu-i bai ca lipsiram de la astea de patru ani. Dar trebuie sa le faca inainte sa inceapa scoala.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, mii de scuze!! Sincer nu am vazut ca as fi zis ceva!Eu iti urez sambata :))Nici eu nu sunt activa mereu dar mereu ma uit ce mai fac pretenii si cunoscutii.Mai vezi cine mai naste, cine mai merge pe unde, cine mai divorteaza :))

 

Msl1, am trimis PM :)

 

Ramona, atunci cum fac, le zic sa ii faca si Hep A si ii mai fac odata peste 6 luni sau mai astept pana sa ii fac hep A, sa nu fie odata cu celelalte? O sa intreb eu si acolo la fata locului.

 

La noi la baza exista in formularul pe care il completam cand merem la dr cu vreo problema, o intrebare de genul "va impiedica religia sa acceptati anumite tratamente?" Asa e peste tot? Chiar se accepta treaba asta la dr/spital?

 

Adriana si Aidan - 3 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...