Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (188)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in urma cu 7-8 ani am vrut sa vin in canada,am tradus la translator actele dar nu le-am depus ca murea mamita soacra de durere...e acum sa spinzurat am ramas cu pomenile si cu birfa satului! eu vreau sa vin totusi.voi ce ma sfatuiti?sunt pozitiva stiu fashion absolut orice inteleg franceza bine nu ma pot exprima perfect,inteleg engleza vorbesc putin bine dar sunt foarte pozitiva si imvat orice rapid.nu mai pot sta aici ma supara tara cu sistemul ei ma distruge clima cu soarele(am eritem solar).am un copil adoptat si nu ma despart de el.vreau pt el o viata buna!va pup o zi buna[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabriella, tu faci ce crezi ca e mai bine pentru tine. Noi nu putem sa iti spunem nici sa vii, nici sa nu vii, tu stii mai bine ce vrei.

Ce pot sa iti spun e sa iei la citit vreo 50 de capitole de sezatoare, sa iti faci vreo idee despre viata de aici si apoi sa te apuci de invatat limba franceza cat poti de bine, cu cat mai bine cu atat mai bine!

 

ankalaura,am ramas datoare ccu raspuns: tare bune, facem mereu...

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anka, of topic, si nu mai exista tarabe in Obor?[:D]

 

La care Jacobs ai fost? Ca nu peste tot sunt aceleasi reduceri....

 

Eu ma laud...ca manac struguri de Ontario, care au acelasi gust ca si cei de la bunica din curte[:D] Cei mai buni de pana acum. Se vede ca a fost iarna blanda....In alti ani au fost mai acrii.

 

 

gabriela 24, dar fii mai clara..... ca eu n-am inteles mare lucru. Ce meserie ai.....ce meserie ai practicat in ultimii ani....Asta conteaza. Multa bafta !

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

va multumesc pentru primirea facuta si mai ales pentru incurajari asa ca iata-ma ca va scriu din nou. In primul rand nu am copiii, lucram la asta si sper sa se prinda intr-o buna zi [:D]. Am iesit azi un pic , am fost la ziua cuiva si apoi acasa m-am pus un pic in pat , nu imi era prea bine poate de la vreme. Am vazut 2 filme doar unul prima o comedie cu Gerard Butler siKatherine Heigl, nu mai stiu cum se numea, al 2-lea "An education " care mi-a placut foarte mult. Poate unele dintre voi l-ati vazut deja. Fetelor vineri inainte de a merge la lucru, ama vut parte de un incident neplacut, am intrat la un magazin sa-mi iau un detergent de vase , de abia intrasem si mi-a bipait alarma de la masina, am iesit din magazin si am vazut o masina in fata masinii mele, am zis s-a intamplat ceva .Am fugit repede si masina care fusese langa a mea o acrosase putin pe a mea , am inceput sa fug sa o prin pe aia era o cucoana quebecoasa, am prins-o la semafor si am tras-o pe dreapta. Ne-am intors la masina, curios ca nu ma-m enervat ca stiam ca in parcare sunt amandoi vinovati ( eu nu eram in masina, curios nu). Pe viitor daca doamne feri se mai intampla am sa o pun sa scrie ca e ea de vina. Sotul poate sa vopseaca acolo, dar ea isi indoise bine portiera stanga. Daca reclam la sigurare de la anul au sa-mi creasca rata pentru asigurare si nu se merita sa reclam. A fost asa aiurea ca eu merg mult pana la lucru si nu am patit nimica nicodata si uite acu o cucoana nu stie sa iasa din parcare si s-a mai intamplat si apropae de casa.

Acuma ca sa revin, va rog sfatuti-ma si pe mine ce sa fac cu lumea asta curioasa din jur care "se ingrijoreaza" de ce nu fac eu copii. Dupa ce ca imi este greu sa raman incarcinata pentur ca am un ciclu neregulat si analizele nu mi-au iesit deloc bine, asta imi mai lipsea. E clar ca gura lumii nu o asutpi niciodata dar totusi ...

Va doresc o saptamana usoara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

_carmen si ailed bine ati venit la sezatoare si succes cu emigrarea!

Am inteles eu bine _carmen sau intr-adevar veniti in Vancouver? Super, sa se ma ingroase si gasca de BC[pk]!

 

Donia, dar voi incepeti scoala la 4 ani? Nu la 5 se incepe kindergardenul in Ontario? Si...cind a facut Cristi 4 ani, ca parca nu demult vorbeai de bebe Cristi?

 

Ankalaura, tare imi place optimismul si incintarea ta la tot ceea ce descoperi. Acum sint cele mai bune deal-uri la marile magazine,ca vor sa vinda tot din marfa de vara asta. Eu am vazut ieri costume de schi, colectia noua[q]. V-am mai spus ca tare imi lipseste Souris-mini pe aici? Pacat ca nu au si magazin on-line.

 

Noi nu ne pregatim nicicum de scoala. Rechizitele le-am comandat la sf anului si vin in prima zi de scoala, ni le dau acasa sa punem etichete pe caiete si le trimitem inapoi. Am cumparat doar doua carti cu activitati si ghiozdan. Anul asta sint nevoita sa o pun pe Julia in after school[q], tare o sa-mi mai lipseasca cele 2 ore de taclale zilnice.

 

Khristin, multumesc ptr. link. O sa-l studiez si eu, noi oricum ne programasem sa zburam din Seattle. Nu aveti nici un aeroport mai apropiat decit Detroit? Mult succces cu acomodarea la daycare.

 

Azi la noi a plouat, asa ca piticii au construit o cascada din paturi in casa si ne invitau sa ne aruncam din pat direct in cascada sa ne racorim[:D].

 

Cam atit de pe coasta de vest. O saptamina buna tuturor ![flo]

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am uitat.Mihaela (mikiion) cum ai gasit Montrealul dupa un an? S-ar putea sa ajungem si noi anul asta si ma intrebam oare cum o sa-l gasesc[:-@]

 

Am trimis si niste poze din vara asta in contul comun. Enjoy!

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...