Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

singuratate in doi


Recommended Posts

in 1999 mi-am cunoscut actualul sot in 2002 ne-am casatorit....era totul bine sa spun asa mai erau discutii dar f putine.De vreo 3 ani relatia s-a racit...ma jigneste..nu mai avem contact...nici sexual nici verbal..vorbim doar ce este important si atat.Dimineata la cafea stam doar si o bem nu vorbim,pur si simplu ca si cum as fi singura.El este cu 11 ani mai mare ca mine,si ma gandesc ca poate diferenta de varsta este de vina,eu am alte idei,imi place sa ma plimb,sa ies in oras,lui ii place sa stea acasa sau sa mergem in vizita,cu alte cuvinte simt ca traiesc viata lui.Vreau sa simt ca sunt iubita...ca traiesc cu adevarat.Nu am parte de iubire....nu mai ma alinta cum o facea la inceput,nu sa mai apropie de mine,avem contact sexual o data la 2 3 sapt si atunci e multumit doar el....daca ii spun ,imi raspunde ca ce vreau sa ma tina toata noaptea ca sa fiu multumita?dureaza f putin.....max 5 min.Nu am parte de preludiu direct si scurt.nu stiu ce se intampla eu dau vina pe mine pt ca m-am ingrasat am 85 kg si poate nu il mai atrag si ma doare foarte tare cand vad ca sunt tratata ca o persoana oarecare,cand traiesc cu sotul meu ca si cu un strain.vreau sfaturi cum sa il fac sa redevina cel care a fost pt ca mi-e frica sa nu-mi pierd familia.Ne certam foarte des din orice prostie ne sare tandara la amandoi foarte repede
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Incearca sa-i propui terapie de cuplu. Sau macar o vacanta in 2 undeva departe unde sa povestiti vrute si nevrute si sa va re-gasiti. Daca nu rezolvati problema nu ai decat 2 optiuni: te resemnezi si traiesti asa tot restul vietii sau divortezi. Emilia M Copii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l pe el pentru 5 min si scrie o lista cu ce vrei tu si ce iti place tie. Cum iti vezi viitorul, varianta ta idilica nu pesimista pe care o vezi acuma. Stai cu el la masa si intreaba-l daca el vede vreun pct comun, daca el are dorinte, daca puteti sa faceti o lista comuna. Dar nu-ti trai viata prin el si doar in felul lui. Si daca tu crezi ca din cauza kg in plus nu mai vorbiti nimic, gresesti. Cred ca pe tine te deranjeaza mai mult ca te-ai ingrasat. Nu astepta sa te duca el la sport si sa faca el o dieta pt tine. Incepe sa faci ceva tu, sa iti traiesti viata, cu el daca se poate, fara el daca nu se poate. Aveti copii? Asa, cu el in casa incerca sa te schimbi, poate ii redai si lui cheful de viata. Poate si el este stresat si plictisit de aceeasi rutina ? [url="http://community.webshots.com/user/Deusphoto"]poze [/url] blog personal www.de-azi.ro pentru cine crede ca nu mai poate... http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avem o fetita de 5 ani jumatate cu ea se poarta cum trebuie nu am ceva de comentat...in legatura cu kg...ma deranjeaza normal,pt ca imi aduce el aminte de asta ...imi tot spune ca sunt grasa...ca nu fac nimic..daca tin regim se ia de mine ca de ce nu mananc..nu stiu cum sa o dau sa fie bine.Am incercat si am discutat iam spus tot ce ma doare si ma deranjeaza si cum as vrea sa decurga relatia asta...si imi spune sa il las cu filozofia asta....ca avem o relatie normala...de multe ori imi spune ca eu sunt de vina de nu se apropie de mine....ca ma iau toata ziua de el..ca sunt nervoasa..si poate ca si eu sunt de vina nu zic ca nu...dar vreau sa fac in asa fel sa fie bine sa nu mai avem certuri si discutii...sa fim cum am fost la inceput sa vad ca simte ceva pt mine....pt ca in momentul asta nu simt ca ar avea ceva pt mine....e foarte rece
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui yula94
in 1999 mi-am cunoscut actualul sot in 2002 ne-am casatorit....era totul bine sa spun asa mai erau discutii dar f putine.De vreo 3 ani relatia s-a racit...ma jigneste..nu mai avem contact...nici sexual nici verbal..vorbim doar ce este important si atat.Dimineata la cafea stam doar si o bem nu vorbim,pur si simplu ca si cum as fi singura.El este cu 11 ani mai mare ca mine,si ma gandesc ca poate diferenta de varsta este de vina,eu am alte idei,imi place sa ma plimb,sa ies in oras,lui ii place sa stea acasa sau sa mergem in vizita,cu alte cuvinte simt ca traiesc viata lui.Vreau sa simt ca sunt iubita...ca traiesc cu adevarat.Nu am parte de iubire....nu mai ma alinta cum o facea la inceput,nu sa mai apropie de mine,avem contact sexual o data la 2 3 sapt si atunci e multumit doar el....daca ii spun ,imi raspunde ca ce vreau sa ma tina toata noaptea ca sa fiu multumita?dureaza f putin.....max 5 min.Nu am parte de preludiu direct si scurt.nu stiu ce se intampla eu dau vina pe mine pt ca m-am ingrasat am 85 kg si poate nu il mai atrag si ma doare foarte tare cand vad ca sunt tratata ca o persoana oarecare,cand traiesc cu sotul meu ca si cu un strain.vreau sfaturi cum sa il fac sa redevina cel care a fost pt ca mi-e frica sa nu-mi pierd familia.Ne certam foarte des din orice prostie ne sare tandara la amandoi foarte repede
aceeasi problema are si cumnata mea, si eu. mi sa spus ca problema se cheama LIPSA DE DIALOG,comunicati putin. cu cine sa vorbesti daca nu esti ascultata,? ALESSIA 1/08/2007 http://tatto.weblog.ro/photoblog/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-a cunoscut sotul meu aveam 58 de kg. Aratam super. El e genul care vede ca fiind obeze niste femei care mie mi se pare ca arata super bine. Si nu ii plac. Totusi, desi am avut un copil si in perioada sarcinii eram ditamai namila, desi acum am 73 de kg de luni de zile si nu suport EU sa ma uit in oglinda, sotul meu nu mi-a facut niciodata reprosuri care sa ma jigneasca. Mi-a zis odata ca pe mine ma iubeste si daca as avea 100 de kile. Sunt constienta ca nu arat bine, sunt constienta ca vede si el asta, mai face unele remarci in joaca legat de formele mele voluptoase (fara sa ma jigneasca, in gluma) si intentionez la modul cel mai serios sa redevin cea pe care o stia. Pentru ca nu ma simt in primul rand EU bine. Daca un barbat iubeste cu adevarat o femeie, o iubeste si slaba, si grasa, si cu par pe picioare, si nepensata, si transpirata dupa o zi de munca etc. Si nu face sau zice nimic ca sa o raneasca. Eu vad ca intre voi e o relatie in care nu mai exista dragoste din partea lui, cel putin. Ar trebui sa faci cum au zis fetele. Iti place sa te plimbi, sa iesi in oras, sa te distrezi? Pai si de ce sa n-o faci? Ca sa stai intre patru pereti si sa-ti bei cafeaua in tacere alaturi de cineva caruia nu-i pasa? Invata sa te cunosti, traieste-ti viata asa cum crezi, fa ceva in privinta greutatii daca asa simti tu ca trebuie(fara sa-ti pese ca se ataca barbatelul care te alinta cu "grasa" ca de ce nu mananci toata portia de sarmalute [flo]de la pranz), cunoaste lume si nu mai ii da importanta. Eu cred ca daca tu te schimbi si mai exista sansa pentru voi, el o sa observe ca ceva nu mai e la fel si o sa ia atitudine. Bafta! [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cate kg te-ai fi oprit daca nu ar fi fost atitudinea lui vizavi de kg tale? Esti sigura ca nu are pe altcineva? Daca nu aveti copii eu ti-as zice sa te gandesti ce mai cauti cu el. Chiar daca te faci supla ca inainte esti sigura ca vrei un om care nu vorbeste 3 ani cu tine pentru ca te-ai ingrasat si se uita crucis la fiecare felie de paine pe care o mananci?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema este complicata...ca te-ai ingrasat nu este un motiv pentru sotul tau sa nu comunice cu tine...nu inteleg , de ce sa se comporte asa?dar daca era invers? ai fi procedat la fel? nu poate sa discute clar ce vrea? ce nu ii convine? si de aici pana la a avea un contact sexual scurt...cu satisfactie doar pentru el?asta oare ce este? nu l-ai intrebat? dar fara cearta, calma .Varsta lui de 39 ani nu explica acest lucru...incearca sa ai o discutie cu el cu tot ceea ce te nemultumeste si sa spuna si el ce vrea ca sa fiti ca inainte. Bafta multa si sa auzim de bine!!! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...