Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ian-feb. 2006 ... in vacanta (8)


Recommended Posts

Bonsoir doamnelor, va multumesc de urari si dau un [papica][pahar] la toata trupa. Azi am stat in casa ca a ploua si aici [alcool] mai rau e ca vad ca si in Romnai o sa fie vreme rea si frig am schimbat azi tot bagajul. Pe asa vreme nici nu aveam ce cauta la Paris cu copilul ... Azi am ramas surprinsa cate urari am primit [:I] si pe facebook, pe mail, pe privat, pe www.bucataras.ro unde mai pun eu retete, chiar am ramas fara cuvinte ca eu nu sunt cu serbatul zilei mele si m-am mirat cati oameni si-au amintit de mine [:I] Bumbi [pup] gata vacanta? azi nu am pregatit nimic special , am facut ieri tort diplomat si niste antreuri deosebite si un piept de pui Alexander umplu cu ficate, cascaval si ciuperci o sa pun eu retetele [pup] Ioana [:D] sa nu crezi ca nu mi-a zis mama mereu ca trebuia sa ma cheme Ioana, chiar am o atractie deosebita pentru numele asta dar daca nu mi l-au dat [:D]....Ieri am iesit in oras si i-am luat ceva dragut piticei tale [pup] acum chiar sper sa reusim sa ne vedem ca data tracuta au ramas hainutele [bang] le-am lasat mamei sa le dea ea la cineva.... MIHA si noi suntem fan Decathlon o groaza luam de acoo au produse faine si nu scumpe. Giova baietii mei nu lasa sa se raceasca consola wii [:D] ieri au mai luat un joc cu Mario [alcool] sa vad ce fac in vacanta fara ea . Cat e consola asta caum in Romania? Fetelor ne mai auzim din Romanai, tineti-mi pumnii sa avem zbor lin [:D] ca mereu am trac si vise aiurea cand mergem cu avionul.....la 8 avem decolarea de la Paris, tare aiurea orarul... Inca o data va multumesc de ganduri si va imbratisez pe toate. [url="http://bucataria-sylviei.ro/"]BUCATARIA SYLVIEI[/url] Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

SILVIA [s] [pup][flo][flo][flo][flo][flo][pup] Iti doresc multa sanatate, bucurii, impliniri, la cat mai multa inspiratie pentru retete gustoase[pofta] si cat mai "light" pt[grasa][:D]! LA MULTI ANI! Sper sa petreceti la Paris macar la intoarcere.. asa cum v-ati propus[olala]. IOANA (de la Bistrita)[pup][flo] pt mesaj si voturi! LA MULTI ANI! si Ioanelor... TIOANA, GIO si MIHA desi ca si IOANA din BIstrita.. stiam ca nu se serbeaza astazi[:D] dar asa e la noi la romani... abia asteptam motiv de sarbatoare[pk].Asa cum de exemplu am sarbatorit noi Sf Alexandru (si in avans)[:D]. Ieri la noi iarasi s-a lasat cu "dezmat" pt copii... nu de alta dar cum se anuntase ca vremea se va strica duminica am profitat si i-am lasat sa se joace in piscina pt ultima data pe anul acesta[q] (acasa[:D]). Azi chiar am golit piscina ca deja nu mai aveam cand sa ne ocupam de ea. Vremea de-afara a fost f deprimanta[q]... chiar nu credeam ca se va raci atat de tare in conditiile in care ieri mai ca n-am lesinat de la atata caldura.[q] Noroc ca de maine incep sa fac pregatirile pt concediu[pk] si chiar nu-mi pasa cum va fi vremea[:D]. GIO - Sanatate multa matusii tale! Sa treceti cu bine peste aceste momente grele. Chiar imi povestea mama sapt trecuta de cumnata prietenei ei ... ca tot asa i-au descoperit o tumora la cap[bang]. Trebuia sa o opereze joi dar a murit nu stiu ce dr. la spitalul unde era ea programata si au amanat pt luni[bang](adica pt maine)... si sambata are botezul primei nepoate[bang]. [pup] si toate cele bune tuturor! LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bee, bine v-am regasit. v-am vazut in poze si nu mi-a venit sa cred cat de mare s-au facut ai tai copilasi. poate reusiti sa mai mergeti totusi la mare...doar voi doi...asa cum v-ati propus...am auzit ca-si revine vremea..si in septembrie se mai schimba si preturile, e mai putina lume...noi am vrea sa mai mergem macar o zi...cu copiii...cand ii luam de la cv...inainte de a incepe gradi... te-am mai intrebat o data, dar poate nu ai observat..pe ana o mai duci la dansuri la palatul copiilor? as vrea sa-l dau si eu ppe sebi si la dansuri... giova sanatate maxima matusii tale!!! din cate am inteles de la miha, e pe maini bune...pentru ca din cate am auzit de dr de la noi din tara...de ex, tati si-a facut o operatie la vezica si a dat in alte complicatii...urate...doar din cauza incompetentei lor...nu au curatat cum trebuie locul cu pricina... eu in schimb sunt socata de cazul tinerilor care sunt diagnozticati cu cancer: un prieten al nostru - ne-a marcat f mult ce i s-a intamplat - in aprilie a aflat ca are cancer- se hotarasera sa infieze un copil, depusesear dosar si dupa toata lupa cu boala, in august , s-a dus.... un alt caz, o colega de-a lui dani, necasatorita, tare draguta...diagnostic cancer la san...operatie, citostatice, toata vara, optimista, apoi la control constata ca la san este ok, in schimb i-a afectat ficatul iremediabil...diagnostic - pana la sfarsitul lui septembrie mai are de trait... la cv am auzit de la ai mei de o colega de la facultate ca are cancer uterin...incepe si ea citostaticele.... ce se intampla????[q] nu vreau sa va intristez, insa eu sunt f afectata de tot... silvi drum bun spre ro...sa aveti un zbor fara " goluri"... teolinda, sa ai un concediu placut!!! miha, daca sotul tau nu a zis nici da , nici nu, eu zic ca maine seara trebuie sa iei o sticla de vin si sa stabiliti ce faceti...bafta!!!![pup] gata, m-am pregatit si eu pt maine, i-am pregatit si lui dani camasile pe-o saptamana....suntem pregatiti de un nou an de munca [:D] cu speranta unor evadari mai dese...in minivacante...[pup] noapte buna si pe curand! [url="http://www.dropshots.com/bumbita2"]poze[/url] bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bumbi... vine ai revenit in "campu' muncii"[bang]... ei si nu fi si tu asa pesimista... ca pana la anu' mai e Craciunu', Revelionu', Pastele[olala]... Ai mare dreptate cu inmultirea cazurilor de cancer[q]. Eu nu prea mai indraznesc sa vorbesc despre asa ceva... dupa cate am patimit cu ai nostri... Nimic nu ma deprima mai mult decat cand aflu de astfel de diagnostice[bang]. Problema cea mare este ca toata lumea sa apuca de tratamente (raze si cito..) cu o foarte mare speranta insa din experienta cazurilor pe care le-am avut sub ochii nostri toate aceste"tratamente" nu fac decat sa grabeasca sfarsitul... Nici nu cred ca este cazul sa mai intru in detalii. Si noi stam cu sufletul la gura pt ca tatal verisoarei cu care trebuie sa plecam in concediu vineri este intr-o stare f grava tocmai pt ca in primavara i-au descoperit o tumora in gura... dupa tratamente cu raze si cito... i-a scazut f tare imunitatea si a mai facut si alte complicatii. Chiar imi spunea verisoara-mea acum 2 zile ca nu sfatuieste pe nimeni sa mai faca astfel de tratamente care otravesc organismul. Si cand ma gandesc ca atunci cand i-au descoperit boala le-am spus sa ii intrebe pe medici care ar fi evolutia bolii daca nu face tratamentul propus de ei... le-am spus ca ii va fi si mai rau...dar din pacate nu m-au crezut[bang]. Sa va mai zic? Nici nu stiu daca am mai zis sau nu... o vecina de-a mea are 31 ani, nu este casatorita si nici nu a fost vreodata, tocmai a fost diagnosticata acum 3 sapt cu tumora la stomac... i-au luat tot felul de biopsii si au bagat-o pe citostatice... cum se simte... cred ca banuiti toate... In concluzie? C'est la vie! Mult prea scurta... sa ne bucuram de fiecare zi , de fiecare amanunt, intamplare, obiect... si sa ne rugam de SANATATE. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare gagici LA Multi tuturor[pk][pk] sanatate si pupici multi eu sunt mai ok ....am scapat de grija endoscopiei ca si mie mi era frica ca as avea ceva la stomac..[bang]toata luna asta am fost varza ,am luat la pastile de n am luat toata viata ...pofta de mancare mi a revenit, acu ce ma deranjeaza este faptul ca s atinse corzile vocale si tusesc ca o capra[bang]dr imi zisese sa fac pauza vocala vreo 4 zile ca risc sa raman ragusita[bang]...nu stiu ce naiba am avut luna asta ,ori m a prins cu imunitatea la pamant ori... va doresc sanatate si tot binel edin lume stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/bebeianfeb/album?.dir=e8f5scd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/bebeianfeb/my_photos"]poze stefan[/url]http://www.dropshots.com/cosmi1975 http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...