Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inselata si eu ??


Recommended Posts

Imi pare tare, tare rau de sufetinta ta.

Daca e vorba "doar de sex", care nu are legatura cu iubirea, nu trimiti zeci de sms-uri si nu faci conversatie la ora 23. Tu stii ce ati vorbit si ce e intre voi. Eu i-as impune sa termine orice sms, telefon, discutii cu X sau sa plece. De fapt, eu cred ca as divorta. Atata durere si incertitudine, iti mananca sufletul.

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sieulafel, ai intrebat cat dureaza durerea asta mare? dureaza foarte mult!!!! se mai atenueaza in timp, dar ramane, indiferent de decizia pe care o iei.

eu am stat un an si jumatate, de la prima ”abatere” pentru ca exact ca tine, imi arata ca ma iubeste insa......amesteca amandinele si sarea destul de des! niciodata nu mi-a confirmat ca ma inseala, nu mi-a spus in fata, insa....de fiecare data eu l-am prins (telefoane, sms-uri noaptea, delegatii in diverse zone etc).

ca sa vezi prin ce suntem capabile sa trecem, doar pentru ca-i iubim.....el bolnav vai de steaua lui, eu proaspat operata....ii duceam supa la pat, ii faceam injectiile dimineata la 5 (desi nu sunt asistenta, dar de dragul lui am invatat sa le fac).....abia putea sa-si tina ochii deschisi fata de mine, insa avea puterea sa-i trimita ”EI” mesaje de genul ”ma duc sa caut o bormasina sa mi te scot din minte” noapte buna iubita mea!”.........

sau alta faza: plecam la ski in austria, mesaje din prima zi, telefoane la 12 noaptea......”iubitul ” meu era pe undeva printr-o bodega la socializare, asa ca iau telefonul la puricat.....femeia era de-a dreptul implicata intr-o relatie cu el, in care eu nu existam!

trec 7 zile de ski, eu distrusa, abia asteptam sa ajung acasa, intrucat acolo nu am zis nimic: riscam sa ma intorc cu autostopul.

acasa, pun mana pe telefon (am trecut de mandrie, de prejudecati, de faptul ca ma consideram o doamna insa el nu ma considera nimic) si o sun pe domnita.....stii ce aflu? ca domnul meu nu numai ca avea o relatie cu ea (desi fata era la 200 km distanta de orasul nostru), dar planuise si o logodna cu ea [:-@] iar eu, in viziunea ei, eram doar o fosta iubita.....desi eu eram femeia din casa lui, care-i ingrijea cei doi copii dintr-o casnicie anterioara, care avea grija de el sa se simta un print in fiecare zi! [q]

cand l-am pus fata in fata cu ea, baiatul a facut-o nebuna, tampita, ca defapt el a avut o singura aventura cu ea.....ca n-a construit o relatie, doar mintea ei bolnava a facut-o! deci clar, nu vroia sa ma piarda , a preferat sa dea cu pietre in ea!

a stat cuminte o perioada si iar a dat iama in femei.....am obosit sa-l urmaresc, sa fac pe detectivul, sa suplinesc banii care-i cheltuia prin restaurante cu doamnele etc.

insa am obosit doar dupa un an si ceva.......sau atunci a disparut dragostea, nu stiu.....

sieulafel! e adevarat ca tu ai si copii, eu nu-i aveam. insa, vei duce exact cat vei putea, insa ai grija sa nu te distrugi.....toate astea ne macina incet incet.

eu , sincer, in locul tau......as face pe d...in patru, si m-as intalni cu madam X. sa o intreb pe ea, cat are de gand sa nege existenta ta si a copiilor tai? pentru ca asta face si ea si el! neaga ca tu existi, te reduce la nivel de masinarie utila in casa.

chiar daca nu da bine, si ai senzatia ca pari o tzatza, intalneste-o! ai o discutie cu ea, afli ce naiba vrea , ce anume nu-i ajunge acasa si-i trebuie din casa ta. vei fi mirata sa afli inclusiv povestea spusa de sotul tau, despre casnicia voastra.....vei afla nemultumirile lui, spuse ei.....slabiciunile care l-au facut vulnerabil si a calcat in alta gradina decat in a ta!

 

 

 

Viitoare mamica [gravi] 25+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, da, pt. tine poate suna deplasat dar pt. mine si pt. altii nu este.

Pot sa apreciez un om si sa imi fie dor sa vorbesc cu el si fara sa am vreo dorinta sexuala fata de el.

 

 

Sieulafel, nu crezi ca daca X era amanta sotul tau ii spunea sa nu mai sune? E mai simplu asa, se intalnesc la lucru, fac sex si gata, nu se suna si nu intra nimeni la banuieli. ;)

Daca la X chiar ii place de el dar nu s-a intamplat nimic si tu stai calare pe el cu inselatul asta, ii usurezi lui X drumul.

Aveti o discutie finala, tu il intrebi pt. ultima oara daca e ceva, ii spui ca preferi sa iti spuna acum ca se poate repara, si daca afli mai tarziu e totul gata intre voi. Spune-i ca vorbesti serios si ca ai fost data peste cap zilele astea, sa nu isi bata joc de tine si de viata voastra, sa iti arate minimum de respect.

Daca zice ca nu e nimic, treci odata peste si gata. Mergi mai departe.

daca vrea sa te insele o va face si cu o prostituata de care nu afli in veci. Din moment ce iti tot neaga inseamna ca vrea sa fie cu tine.

Saritul lui la raspunsul telefonului nu inseamna ca te inseala cu aia.

Si mie mi-a marturisit cineva ca ma place, am spu ca nu sunt interesata, am ramas prieteni, i-am spus prietenului meu si de cate ori suna respectivul ca sa ma intrebe lucruri legate de scoala saream imediat si incheiam discutia repede tocmai ca nu se enerveze prietenul meu.

Se poate sa fie asa si la el, daca lui X chiar ii place de el sa il tot sune si el e stresat din cauza ca tu iar il vei agresa cu inselatul.

 

 

Pana una alta e sotul tau, nu al lui X, profita de asta. Eu m-as duce la X acasa, m-as uita la cum interactioneaza ei, l-as cunoaste pe sot si i-as arata lui X ce familie frumoasa suntem si cat ne iubim. ;)

 

***Fur is for petting**

http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

 

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro

www.accesoriisihaine.blogspot.com

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Corina, nu vad niciun sens sa se vada cu X sau sa i anunte sotul sau sa se razbune pe ea.Aici vinovatul e sotul ei, el a tradat-o, probabil, nu EA.id="size1">Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">
align="right" id="quote2">Daria, si ea e cel putin la fel de vinovata ca sotul in discutie, pentru ca stia cu siguranta ca este casatorit si are 2 copii acasa, iar madame X este si ea casatorita, are si ea un copil ...din moment ce au ajuns la intimitati gen culoarea naturala a parului ei si invitatii "nevionovate" la casa de la tara, sa petreaca in familie week-endul si copiii sa alerge prin curte, iti dai seama ce parsiva si tupeista este, sa-si puna amantul (cu tot cu sotie si copii) la aceeasi masa cu sotul si copilul...si am asa un feeling ca madame X nu este la prima isprava de acest gen, adica de "incercat" alti barbati...Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa un telefon de dimineata caruia i-am raspuns si i-am spus ca merg spre serviciu, conduc si nu pot vorbi au urmat doua sms-uri. unul cu ce am, daca s-a mai intamplat ceva si altul cu te iubesc. nu am raspuns niciunuia.

m-a sunat acum cateva minute si m-a intrebat acelasi lucru. i-am spus ca nu s-a intamplat nimic dar ca nu ma simt bine ca nu am dormit decat 2 ore jumatate aseara... a insistat cu intrebari ca de ce nu am dormit... l-am intrebat si eu candida ce sa se poata intampla in mijlocul noptii? ca doar nu m-a deranjat telefonul de la 22.40... ca sigur era de la serviciu....

s-a enervat brusc si precipitat a inceput ca "pentru linistea mea" sunetul pe care l-am auzit a fost sunetul scos de telefon atunci cand este incarcat complet.... INSA, telefonul era dat pe vibratii si, sincer, nu stiu cum face telefonul lui cand se incarca complet dar stiu ca mie ala mi s-a parut a fi apel telefonic... plus brusca miscare a patului cand a sarit sa puna mana pe telefon...

 

m-a sunat din nou. ca daca vreau, atunci cand este acasa - eu sa raspund la fiecare telefon ca sa vad cine este....

i-am replicat si eu ca ce m-ar linisti cel mai tare ar fi sa renunte complet la acel telefon cu cartela... sa ramana numai cu telefonul cu abonament ca oricum acela este cunoscut de pacienti... a acceptat! hmmmm... ma intreb daca mi-l si va da...

 

stiti ce este culmea?! cand a insistat sa-si cumpere al doilea telefon a spus ca acest telefon va fi "personal" sa nu-l cunoasca pacientii.... doamna X pe telefonul personal il suna....[:D]

 

corina... atunci cand aflam ca nu stiu cine inseala... ma gandeam ca tot omu ce as face daca as pati-o si eu....[:D] si ma gandeam ca as reactiona exact cum spui tu ca ar trebui sa fac....

desi primul gand in primele doua zile dupa "veste" a fost sa-i provoc suferinta si aleia.... nu as face asta...

nu o sa-i spun nici lui barbata-sau...

nu vreau sa ma cobor la nivelul ei...

daca m-ati cunoaste in realitate... eram o tipa foarte linistita, certurile mele cu el de-a lungul anilor constau in doua -trei fraze spuse de mine si cand vedeam ca el se agita si tipa ( este destul de coleric...) plecam, de langa el si nu ii mai vorbeam...

ma privesc in oglinda si nu ma recunosc...

mi-aduc aminte ca prin vis de zilele cand radeam, cantam, ascultam muzica si faceam glume....[q]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as intalni cu X fara scandal si mai stiu eu ce, as apela la ea ca si femeie sa-mi spuna adevarul, i-as arata dovezile mele si, daca ar refuza i-as spune ca ori imi spune adevarul ori merg la sotul ei cu desfasuratorul telefonului sa-mi explice el de ce sotia lui imi suna sotul asa des.

 

O data aflat adevarul poti actiona in consecinta, daca ai puterea treci peste si mergi mai departe, daca nu, nu.

 

Nu mi se pare normal sa te simti tu paranoica, nu, nu e normal sa dai si sa primesti 24 apeluri/sms-uri intr-o zi. Asta ar insemna unul pe ora daca nu doarme deloc. Iar daca doarme unul la 30 min app. Pai scuza-ma, poate daca arde spitalul sa aiba nevoie sa vorbeasca atat.

 

Eu personal sunt adepta adevarului, iar dupa ce aflu adevarul reusesc sa traiesc cumva cu situatia data. Urasc minciuna, urasc sa fiu tot eu cea "paranoica".

 

Primul meu iubit m-a mintit timp de 4 luni ca nu a avut nimic de a face cu o tipa. Desi aveam dovezi. Pana cand, cand am simtit ca nu mai pot, fumam nonstop, ajunsasem o stafie, am mers si am discutat frumos cu tipa, fara scandal. Mi-a zis tot, ca el i-a dat nr de tel, ca se conversau frecvent, ca nu putea sa se desparta de mine ca abia murise tatal meu (asta ii zicea ei), ca mergeau impreuna la bazin la inot cand eu credeam ca reamenajeaza casa cu tatal lui...In fine, cand am aflat adevarul i-am pus fata in fata (tipa a acceptat) si el a recunoscut insa s-a tarat ca melcul sa aiba iertarea mea. L-am iertat dar n-a mai durat mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, exact... asta simt... ca atata durere imi macina sufletul ca nu mai pot respira... la divort ma gandesc si eu..

nu stiu ce sa fac. nu stiu ce este bine.

pentru copii in primul rand, apoi pentru mine dar si pentru el...

cand il vad atat de speriat mi-e mila de el... este si mai gras si mi-e teama sa nu faca vreun infract sau avc...

 

ishulina,... iarta-ma, sper sa nu te superi... pare ca esti la fel de "proasta" ca si mine...[q][q][q] mi-au dat lacrimile citind prin ce ai trecut... offfff!!! esti bine acum? a trecut durerea? te-ai despartit de el?

 

xio, m-am gandit si eu la asta... ca de ce l-ar suna ... mai, dar daca aia este asa de "indragostita" ca nu poate sta fara sa-i auda vocea???? tu ai citit ca am numarat intr-o zi 24 de telefoane din care 5 au fost sms-uri...???

cum sa ma mai gandesc ca nu are ceva cu ea?????

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Corina, nu vad niciun sens sa se vada cu X sau sa i anunte sotul sau sa se razbune pe ea.Aici vinovatul e sotul ei, el a tradat-o, probabil, nu EA.id="size1">Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">
align="right" id="quote2">Daria, si ea e cel putin la fel de vinovata ca sotul in discutie, pentru ca stia cu siguranta ca este casatorit si are 2 copii acasa, iar madame X este si ea casatorita, are si ea un copil ...din moment ce au ajuns la intimitati gen culoarea naturala a parului ei si invitatii "nevionovate" la casa de la tara, sa petreaca in familie week-endul si copiii sa alerge prin curte, iti dai seama ce parsiva si tupeista este, sa-si puna amantul (cu tot cu sotie si copii) la aceeasi masa cu sotul si copilul...si am asa un feeling ca madame X nu este la prima isprava de acest gen, adica de "incercat" alti barbati...Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
align="right" id="quote2">Corina, scuza-ma, dar stii cumva daca sotul o inseala pe Sieulafel?Ca asa vorbesti de parca stii mai bine decat el ce face.Culoarea parului nu e intimitate. E chiar ceva comun. Se poate sa fi auzit cand ea spunea cuiva, sa fi vazut cand s-a vopsit sau sa ii fi spus ea cand discutau tampenii. Ca la pital n-ai pacienti non stop si discutii si tampenii.Nu vad de ce e neobrazare ca i-a invitat familia. Crezi ca nu putea sa faca sex cu el (daca fac asta) si fara sa faca invitatia? Tu deja ai pus eticheta, Sieulafel saraca nu stie ce sa creada datr tu o tii inainte cu adulterul.P.S: sa faci o scena de-asta inseamna sa te UMILESTI in fata respectivei, daca chiar a inselat-o si daca se vor desparti (Doamne fereste) o eventuala razbunare se face cu capul, nu cu inima ;)Sieulafel, te rog sa te linistesti. Doin cate vad sotul tau nu o vrea pe X, te vrea pe tine. Calmeaza-te, nu poti acuza un om de niste presupuneri pt. care nu ai vreo dovada.gandeste-te putin cum te-ai simti tu daca ar fi invers situatia. Sa te agreseze sotul zilnic cu presupunerile lui ca il inseli, fara sa iti poata demonstra ceva. Nu ai ajunge la capatul puterilor si nu te-ai satura sa te tot scuzi?E ca si cu credinta in Dumnezeu, in afara de a spune ca tu crezi cand te intreaba cineva, nu ai cum sa demonstrezi.Sau faci cum spune Luna, o intrebi, desi daca e ceva si ea poate sa nege.Dar cand faci ceva nu uita ca se poate ca ea sa fie indragostita de el si el sa nu fi facut nimic.Cu tact e face totul .***Fur is for petting**http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.rowww.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, e atat de usor sa spui "trebuie sa fac asta, asta si asta, nu mai reactionez asa, nu mai zis aia, de azi sunt cool si zen". Dar cand sufletul ti-e sfasiat de durere, de incertitudine, de nesigurnata, cand urla inima in tine de durere, cand te simti inselat, tradat, nu stiu ce fel de supra-om trebuie sa fii ca sa porti 'ca la carte'. Eu sigur nu as putea sa fac decat ceea ce simt. Daca simt ca imi vine sa ii scot ochii, sa urlu, sa plang,sa ii pun un milion de trebari, sa ii arunc telefonul in buda sau sa ma dau/sa il dau cu capul de pereti, asta fac. Poate sunt si oameni care stiu si reusesc sa raspunda 'standard' la actiuni de astea. Dar sunt si oameni care sufera profund si enorm si care nu isi pot ascunde sentimentele si durerea in spatele unui zambet larg.

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A te razbuna pe doamna X este ca un fel de razbunare ca magarul pe sat. Cauza se afla in relatia ta cu sotul tau. Sa te cobori la un nivel atat de jos acum, te va indeparta si mai mult de el.Definitiv. Si nu in ultima instanta ii va apropia mai tare pe ei. Ii va da lui confirmarea ca este o victima, ca are dreptate sa incerce sa se elibereze din starea de "control si privare de libertate" in care se afla. Incearca sa vezi viata din punctul lui de vedere. Se spune ca nu poti judeca un om pana nu mergi un kilometru in pantofii lui.

Daca in momentul asta sensibil tu il vei intelege, daca acum te vei comporta ca un prieten si nu ca un dusman, ai toate sansele sa-l castigi pentru totdeauna.

Lasa-l sa-si consume aventura. Desprinde-te de el sexual si incearca sa-ti revii la starea ta de femeie frumoasa, fermecatoare, pe care ar dori-o oricine dar nu o poate avea pe deplin in orice conditii.

Atunci ar intelege ce are de pierdut si abia atunci ar incepe sa aprecieze omul de langa el.

Pana la urma casnicia nu este decat o relatie liber consimtita in fiecare zi, nu o lasa sa se transforme intr-una de "un leu intrarea - o suta scaparea".

Referitor la intrebarea ta, cat dureaza durerea? Dureaza atata timp cat o lasi tu sa te cuprinda. Incearca sa vezi partea plina a paharului. Nu te mai gandi la tine ca la o victima. Nu esti o victima. Viata ti-a dat o sansa, aceea de a intelege la timp pe cine ai si pe cine doresti sa ai in dreapta ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...