Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inselata si eu ??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Offtopic si-mi cer scuze de la initiatoarea subiectului[flo],

dar mi e deja lehamite sa citesc ca se divorteaza usor [xx(] Cele care afirmati asta, ati divortat ???id="size1">

 

 

Eu ma repet, merita sa faci tot ce simti tu [flo] absolut tot, pt tine, pt copii, pt familia ta, pt ca 16 ani nu se pot sterge cu buretele, important e sa vreti amandoi asta.

Oare nu ar vrea sa mergeti la terapie de cuplu ?

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sieulafel
Citat:
citat din mesajul lui oana_s
Citat:
citat din mesajul lui sieulafelmultumesc. tare frumos ai scris.asta imi reproseaza cumva si el acum... ca nu sunt langa el...pai cum mama-ma-sii sa fiu langa el cand eu insami sunt intr-un ocean de durere...da. as fi langa el daca mi-ar recunoaste. da. as fi langa el daca ar inceta telefoanele. da, as fi langa el daca ar renunta la telefonul cu cartela...vreau din tot sufletul sa trecem mai departe.cred ca orice om merita o a doua sansa in viata... i-as da-o si lui... dar nu recunoaste nimic!!!! iar ce se intampla dincolo de vorbele lui frumoase nu ma linisteste nicidecum...
align="right" id="quote2">da, a scris frumos, dar perfect nerealist, dupa parerea mea.Daca as fi in locul tau (si am fost), n-as mai sta la intors firul pe o mie de parti (pt ca te distrugi psihic si fizc). I-as spune ca nu m-a convins cu nimic ca n-are (avut) o aventura, ca nu are coloana verterbrala sa recunoasca. Apoi l-as ruga sa stea departe de mine (adica departe de casa mea) si as pune actele de divort.DACA e indragostit, are sansa sa-si traiasca relatia aia, sa o consume si sa-si dea seama ca ce a lasat in urma era muuuult mai bun.Daca ramane cu tine, in conditiile de stres in care traiti, se va gandi ca nimic nu-i mai bun decat ce nu poa' sa aiba.Eu nu vad (in cazul in care vrei sa mentii casnicia) decat aceasta solutie.Oana si Mara 11.08.2004Noi
align="right" id="quote2">offfff.sincera sa fiu... ma mai gandesc la copilul cel mare.a simtit ca este ceva in neregula ba chiar m-a intrebat direct daca vrem sa divortam...[q] l-am intrebat ce parere are si mi-a spus ca ar muri daca nu am mai sta toti 4 in aceeasi casa.
align="right" id="quote2">Ca sa scazi putin din tensiunea pe care o traiesti zilele astea, incearca un exercitiu. Scoate-ti din minte posibilitatea divortului! Esti foarte speriata si panicata si la gandul ca veti divorta iar copiii vor suferi (mai ales cel mare [pup]). Nu te mai gandi la divort ci gandeste-te ca indiferent de ceea ce veti face si tu si el va iubiti copiii mai presus de orice si veti actiona in asa fel incat ei sa nu sufere sau sa sufere cat mai putin.Draga mea, totul este in plina desfasurare...toata nebunia asta... Fii increzatoare in tine mai ales si gandeste-te cat bine ai facut tu de-a lungul timpului. Ti se va intoarce tot binele asta! Veti fi bine! Haide...ai putina incredere!! [pup]Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!id="size4"> id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
[in opinia mea, asa ar trebui sa se comporte sau sa reactioneze un barbat adevarat, care e decis sa-si salveze relatia si casnicia. Insa asa vad eu lucrurile, desigur ca fiecare dintre noi poate avea o alta parere sau viziune...


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
align="right" id="quote2">

corina, ai dat cuvant taman gandurilor mele!!!
mai putin chestia cu casa... are unde sa se duca dar dupa 15 septembrie.
si, la "teama" si problemele care implica o despartire intervine si durerea pe care ar provoca-o alor lui.
si mie mi-ar parea tare rau pentru ei. mai ales pentru socra-meu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zina
[

Sieulafel, ti-am povestit asta, ca sa stii prin ce trec si altii, ca sa stii ce se poate intampla, tu te cunosti cel mai bine, fa ce simti (dar trebuie sa si poti), alta solutie nu este.
Te pup, si-ti doresc sa-ti gasesti linistea.


align="right" id="quote2">
[pup] si-ti multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, de la flirt la aventura e doar un mic pas.

 

Uneori, pasul nu este facut imediat deoarece amorezii gasesc mai greu un cuibusor secret de nebunii (hotel, motel, casa unuia dintre ei in lipsa partenerului si a copiilor, o garsoniera "de imprumut", etc.), unde sa-si faca de cap, fara sa fie pusi in pericolul de a fi zariti de cineva cunoscut, la venire sau la plecare.

 

In cazul de fata, conditiile exista chiar la nasul lor (cabinetul lui sau camera de garda), asa ca pasul respectiv ar fi putut fi facut cu usurinta...

 

Si nu, nu mi se pare normal un flirt intre doi oameni casatoriti (cu casnicii cu vechime, cu copii acasa), cu atat mai mult cu cat sunt sef si subalterna, in acest caz particular. Da, poti sa faci si sa accepti un compliment-doua, insa esti perfect capabil, ca adult, sa distingi acea limita fina intre complimentul in sine si flirt. Oricate ore ar petrece niste oameni casatoriti la un job, oricat de bine s-ar intelege pe plan personal si profesional, trebuie sa fie capabili sa impuna anumite limite - pana aici e viata mea particulara, de aici incolo e viata la job, nu amesteci afacerile cu placerea sau placutul cu utilul...daca esti un om cu principii, cu caracter, dedicat familiei si copiilor...

 

Faptul ca cei doi lucreaza in sistemul sanitar si ca "se practica" deseori acest gen de relatii, nu este scuza pentru nici unul dintre ei - sotul si asistenta X. Daca isi vedea fiecare de jobul lui si de viata particulara, lucrurile nu ajungeau in acest punct. Ea (X) si-a permis/a indraznit prea mult, el a acceptat, motivele reale doar el le stie, lucrurile au derapat si s-a ajuns in acest punct mort. Din pacate, doar sotia sufera in acest moment, el parca n-are nici-o apasare, singura lui grija este cum sa-si ascunda/camufleze apelurile si sms-urile suspecte, sa gaseasca explicatii puerile sau inconsistente...

 

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

 

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Offtopic si-mi cer scuze de la initiatoarea subiectului[flo], dar mi e deja lehamite sa citesc ca se divorteaza usor [xx(] Cele care afirmati asta, ati divortat ???id="size1">Eu ma repet, merita sa faci tot ce simti tu [flo] absolut tot, pt tine, pt copii, pt familia ta, pt ca 16 ani nu se pot sterge cu buretele, important e sa vreti amandoi asta.Oare nu ar vrea sa mergeti la terapie de cuplu ?Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">
align="right" id="quote2">Mamagiuliei, am sa-ti raspund pentru ca ma simt direct vizata de acest [xx(] care nu prea isi are locul...dar ma rog...Cand am spus ca se divorteaza usor m-am referit strict la formalitati, nu la ceea ce le este dat sa traiasca celor care trec prin asta! In plus, tinand cont de natura meseriei initiatoarei subiectului, se simplifica si mai mult aceste formalitati care pentru unii sunt complicate. Imi inchipui ca este subiect sensibil pentru tine, dar nu cred ca este cazul sa arunci detonatoare de genul [xx(] la subiectul asta! Multumesc!id="size1">Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!id="size4"> id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...