Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inselata si eu ??


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui kj74
sosete chiloti camasi transpirate scutece vase [:D]
[:D] Bun. Si cum facem ca sa dispara ace3ste aspecte "mizerabile"? Mergem amandoi in pielea goala la serviciu si la plimbare si il scoatem pe Bebe sa faca pipi pe fereastra? [:D] Cu mancarea e simplu. Cumparam eugenii la kil (ca sa nu avem prea multe ambalaje de aruncat la gunoi) si bem multa apa de la chiuveta (in pumn, desigur, paharele sunt greu de spalat) :)))
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=149031&REPLY_ID=5731952"]Pentru parinti, de dragul copiilor[/url]
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
ohoo, exista solutii:)))) platesti pe altii sa le faca! eu prefer sa imi iau inca un job, decat sa dau cu aspiratorul sau sa gatesc. trebuie sa am o pasa ff buna si un chef nebun pt asa ceva. curatentie si calcat: platesti pe altii. mancare: in oras sau mai naturist asa.. salate! pampersi...huh..dc n-ai mame sau soacre sau un sot rezistent psihic, inveti copilul la 1 an sa faca la olita.:))))) _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Pai, parca ziceai ca nu trebuie sa scutesti barbatii de partile mizerabile ale unei relatii [:D]. Eu credeam ca il obligi pe el sa le faca pe toate astea, ca sa nu cumva sa rateze contactul cu realitatile mariajului.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=149031&REPLY_ID=5731952"]Pentru parinti, de dragul copiilor[/url]
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E foarte greu sa ai doi copii, full-job si sa te porti ca o amanta. De ce femeile trebuie sa faca toate eforturile? Munca, masa, curatenie, copii si seara, in loc sa cazi franta in pat, trebuie sa pui matase si sa zambesti. Ca daca nu, tu esti de vina ca te-a inselat. N-ai stiut cum sa-l pastrezi. Bine mai e sa fi barbat.Ce face el in timpul asta? Merita efortul? http://mamasiiubita.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Inainte de toate condoleante. Ai o zona gri, e clar. INSA: se va sterge. Acum cred ca trebuie sa ai rabdare. Lucrurile trebuie luate pe rand. 1. Din nefericire ai un deces in familie. Aceasta este prima prioritate din punctul meu de vedere acum. 2. Copiii pleaca - asta e bine, foarte bine, pentru toti inclusiv pentru tine si sotul tau. Prioritatea numarul doi. 3. Plecand copiii aveti timp sa rasuflati. Este foarte important sa respirati - ma refer relational. ORICE ati face orice decizie TREBUIE luata doar in stare calma. Altfel se vor strecura greseli iremediabile. 3. Partea cu inselatul. Probabil ai dreptate. Din ceea ce scrii asa rezulta. INSA: exista probabilitatea sa fie o iesire in decor. Nu ca nu ar fi tot un inselat, dar exista probabilitatea sa fie un derapaj. Motivele au importanta insa NU ACUM. Acum este important sa te linistesti. Cred ca daca el va sta in garsoniera 2-3-7 zile ar fi bine pentru ca fiecare din voi poate gusta "la rece" orice ar gandi. Probabil asa stand fiecare in sinea lui si cu sine va putea sa gandeasca mai linistit. TU nu trebuie sa iei nici o decizie din punctul meu de vedere acum. Tu esti acasa, el este in deplasare. Adica asta inseamna ca el trebuie sa decida ce vrea. Desigur tu ai dreptul sa refuzi, insa eu nu as refuza deocamdata. IMPORTANT! Eu nu m-as razbuna niciodata pe ea pe cealalta. Chestia cu gasitul de lucru in sistem. Forget it! Nu va merita niciodata sa faci rau cuiva. El.... hmmmm.... personal cred ca este un derapaj. Nu este o relatie dar clar exista o ea. Ca refuza sa recunoasca ... e clar. Oricine ar face la fel. Ce sa spun? Timpul, doar timpul le aseaza. Chestia cu demisia - apa de flori. Bancuri de adormit copiii mici. Nu va pleca nicaieri. Aiurea - pressing psihologic, modalitatea banala de a deturna atentia de la subiectul initial. Asa cum ai sesizat este o modalitate de aparare - atacul. Dar e pe teren alunecos si el si tu stiti asta. E clar ca stie ca a fost prins in "off side" - este speriat, a vorbit cu ai lui, incearca sa drege busuiocul cum se zice. In fine - opinia mea este ca el acum nu va avea nici o intalnire cu nimeni. Mai mult, se va retrage. Dar faptul va ramane inscris. Cred ca merita sa dai a doua sansa insa nu asa pe fata. Va trebui sa cedeze el. Si o va face. IMPORTANT! Sa nu te cobori niciodata la nivelul lui. Adica ai un teren. Il pastrezi. El a iesit in afara? Ok va trebui sa munceasca sa (re)intre pe teren. Are un cartonas galben. E bine de stiut. Dupa galben vine invariabil cartonasul rosu. Asta va insemna afara din joc. CEL CARE PRIMESTE CARTONASUL ROSU PARASESTE DEFINTIV TERENUL. Acum insa prioritizeaza-ti problemele. Opinia mea o ai mai sus. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Perfect de acord cu Marius! >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care este problema? Femeie sau barbat, in momentul in care nu mai depui nici un efort in a-ti castiga dragostea/aprecierea/rasfatul/respectul/etc celuilalt consideri ca meriti totul chiar si fara acel efort! Stiti voi expresia americanului cu "take it for granted". Asta e baiul! El a primit totul si a considerat ca i se cuvine, fara sa se gandeasca (,) ca tot ce primea era pentru ca Ea il iubea pe el, cel de care se indragostise, cel care facea eforturi pentru ca Ea sa-l iubeasca. Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003) [url="http://lb2f.lilypie.com/mEeyp3.png"]Ana, minunea mea iubita[/url] [hippi] [url="http://lbyf.lilypie.com/QORQp3.png"]Luca, iubitul mamei drag![/url] [roker] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113377"]Povestea nasterii Anei[/url] [bibe] **************************
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154832&whichpage=1"]Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elaga
E foarte greu sa ai doi copii, full-job si sa te porti ca o amanta. Ce face el in timpul asta?
Bea bere si se joaca pe computer. Nu asta-i imaginea caracteristica?[:D] babyblue, eu inteleg ca preferi sa-ti mai iei un servici doar ca sa nu faci menaj...dar, la ce mai ai nevoie de familie? Ca oricum nu-i mai vezi si nu te mai vad...nu-i mai romantic sa tineti impreuna de batul de la aspirator? (mi-a placut aia cu mizeriile casniciei in care sa se specializeze barbatul...foarte revolutionar!) Suzati offtopicul: accept, merita (in opinia mea) recitit tot ce ai scris la acest subiect; este, intr-adevar, tare fain. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi vine cam greu sa accept teoria cum ca un barbat isi gaseste o alta relatie pentru ca nevasta il neglijeaza in detrimentul copiilor. De parca ei mereu au o scuza. Este foarte clar ca dinamica cuplului se schimba odata cu copiii si de regula mama preia toate schimbarile si tatal preia frustrarile si regretele libertatilor pierdute. Greseala mamelor este ca se dedica total copiilor, greseala tatilor este ca nu se dedica mai deloc. O solutie de mijloc ar fi ca rufele sa ramana si mai nespalate, casa si mai nematurata, copilul dus mai putin parc ...si poate mai multe activitati impreuna. Asta este teoria ... in practica depinde de disponibilitatea fiecaruia - mamele sunt disponibile casei si barbatii "disponibili" in general. Cum vad eu eu rezolvarea de aici ? Cu un comportament pasiv, fara prea multe vorbe, isterii, reprosuri ... dar nici iertarea sa nu vina prea usor. Nu cred ca a fost adulter, doar un flirt care ducea, poate in cele 4 zile de libertate, fix spre adulter. Nu stiu daca se rezolva, suspiciuni vor exista intotdeauna ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei nu stiu cum sa incep am trecut de curand prin ceva mai grav decat tine , eu am o fetita de 4 luni si acum 1 luna jumatate mi-am gasit sotul cu o alta femeie in patul nostru si cu copilul pe care il au impreuna .....e ingrozitor crede-ma dar ce vreau sa iti spun este ca el a mai facut inainte si eu am iertat nu o data de mai multe ori ...deci nu ierta p[entru ca va considera ca asa e ok sau daca ierti lasa un timp lung pana sa ierti ......eu nu am facut asa si acum nici nu vb si se comporta de parca eu am fost cea care a inselat ......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...