Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Confesiunile unei mame de baiat


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Si eu ca mama de baiat mi-am facut o lista [:D], dar muncesc la ea de cand s-a nascut [:D], asa ca la lista Mirelei si a lui kariguld as mai adauga: - voi respecta dorintele norei in ce priveste educatia copilului - voi da sfaturi, dar voi accepta neaplicarea lor - voi face treburile gospodaresti ca nora sa poata sta cu copilul si nu invers - voi incuraja cuplul sa aiba timpul lui - voi incuraja nora sa-mi spuna daca fiimiu o deranjeaza cu ceva - nu voi interveni in deciziile lor, chiar daca nu-mi convin - nu-mi voi barfi nora cu absolut nimeni (ma rog eu oricum sunt o persoana care nu barfesc, ceea ce o cam omoara pe soacramea [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
..."am sa te sustin in planurile tale, chiar si atunci cand nu-mi vor fi pe plac"
Mi-am propus asta inca de cand erau in burtica... Voi avea taria? Baiatul meu de 5 ani: "Mami, stii ce serviciu vreau sa am eu? Pilot de curse! Mami, si cand o sa vin de la serviciu o sa iti spun: mami, astazi am castigat. Si tu o sa fii fericita. Mami, nu te bucuri? Mami, de ce zambesti asa?" [flo] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, da, eu ma intreb de pe-acum: voi avea taria? Ca de vrut, vreau multe... Dar voi reusi? Despre alegeri gresite... alegeri gresite din al cui punct de vedere? Eu mi-am propus sa fac tot ce pot sa il educ si sper ca pana pe la 15-17 ani sa reusim, toti 3 (sau cati om fi atunci), sa ne coordonam o filosofie de viata. Dupa varsta asta, speri numai ca ai procedat corect; la trecut. Ca nu mai poti schimba multe... Si speri sa te mai viziteze, sa te mai sune... sa se insoare... sau nu... sa-ti gasesti un echilibru nou, fara el zilnic in viata ta. Si speri sa faci fata tuturor deciziilor lui, chiar daca iti prezinta vreun iubit, chiar daca adora pe cineva care nu-l iubeste... Dar... voi reusi? [:D] [gravi] 36+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai fetelor, m-ati facut sa plang de-a binelea... Eu as mai adauga la lista: - voi face tot ce pot sa il ajut sa devina independent in adevaratul sens al cuvantului... desi numai simplul fapt ca am asternut aici cuvintele ma face sa ma intreb daca voi fi in stare cu adevarat sa fac asta? Sunt disperata dupa el, dupa perlele lui, dupa reprizele de alint...e sufletul meu, e viata mea... e baiatul meu frumos... si deja mi-e un dor crunt de timpul cand era bebelus... e clar e dependenta crasa... Ma rog sa imi dea D-zeu intelepciune ... Ionela [9cer] si Alex[bonjovi] (DN 21.09.2004) [URL="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542"]Cu drag, MAMA[/URL] [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134380"]Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo]ptr toate mamicile! Nu stiu cum voi fi.Imi fac planuri, ba voi fi o dura - din teama de...cai gresite- ba voi fi buna.Cert e ca il iubesc din prima secunda.E viata mea,sufletul meu , e TOTUL ! Mai mult de atat ,Dumnezeu nu-mi putea da- copilul nostru, inima mea, viata mea, ratiunea mea de a fi ! Gabriela [gravired] 24 + viitoare mami de [baietel] Tudor Andrei "Stelele care cad nu pier, Stelele care cad se duc pe un alt cer"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela nici nu stii cat esti in asentimentul meu. Parca ai scris toate framantarile mele din ultima vreme, tot ce simt, parca ai scris pentru mine. Cosmin a implinit 9 ani pe 30 iulie. De atunci ma uit frecvent la el si nu imi vine sa cred ca e al meu. Aseara gatea cu sotul meu (ultima pasiune e sa invete sa gateasca) si ma uitam la ei... gata nu mai e un copilas, e mare, e independent, usor obraznic si dulce cand mai prind vreo replica inocenta. Aseara a zis ca daca castiga la loto isi ia o casa mare si se muta si a completat "and you are coming with mom".[:D] Am zambit si i-am promis ca ii voi aminti ca merg cu el cand chiar se va muta.[:D] Lista mea? Offf, cam ca a voastra desi mi-e greu inca sa accept ideea unei alte femei in viata lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fiu un bun exemplu. Sa am incredere in el si sa i-o arat. Sa-mi infrang temerile, care sunt ale mele si nu trebuie sa-i puna lui piedica. Sa nu pun semnul egal intre actiunile lui si el. Sa nu cred ca stiu mai bine decat el ce are nevoie. Sa-i acord atata timp cat are nevoie si sa ne bucuram de timpul petrecut impreuna. Sa fiu langa el sa-l tin de mana, sa-i transmit incredere in operatia pe cord pe care o va face curand.
The truth which makes men free is for the most part the truth which men prefer not to hear. --Herbert Agar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos si emotionant subiectul...eu ca mama de baiat,ma rog la Dummezeu,sa-mi acorde sansa,sa pot trai si eu cu puiul meu,ce ati enumerat voi acolo! MIHAELA [mamica] DE [zana] ANDREEA(03.04.1997) SI [bonjovi] MIHAITA(25.09.2003) [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]Blogul lui Mihaita[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149591"]Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT[/url]
[url="http://good-times.webshots.com/album/561782821wdPSRy"]A&M[/url] [url="http://viatameaincuvinteieriazimaine.blogspot.com/"]Viata...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...