Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu ovocite donate (2)


Recommended Posts

mami iti doresc sa fie lipiciosi si sa stea cuminti langa mamica lor naida eu iau medrol(tot cu prednison)si apenter..ai grija ca la prednison nu ai voie sa manci sarat..de fapt poti putina sare dar nu exagerat..eu 2 sapt nu am mancat sare deloc..mi-am facut singura paine fara sare ptr ca luam mult medrol 32 mg, acum iau doar 16..deci suntem impreuna cu tot ce tine de bebicii nostri..sa dea D-nezeu sa fie bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mami...felicitari pentru transfer. 3 bucatele....sa fie intr-un ceas bun! De fapt..va fi..de ce sa nu fie? Numai tre' sa ai mare grija de tine si sa te odihnesti, sa nu faci efort... Vad ca mie de la farmacie mi-a dat Aspirin Cardio 100mg. Banuiesc ca-i totuna..numai ca are denumire diferita.Si Prednisonul la mine face minuni. Am citit in prospect ca e si pt bronsita astmatiforma...asa ca numai bine. Asta-noapte nici nu am putut sa dorm. Am o tuse teribila, care banuiesc ca nu face bine deloc, dar nici nu as vrea sa iau vreun medicament, ceva, sa pot expectora. Imi va fi cam greu, pentru ca plamanii astia ma chinuie de mor.[q] mami,cum a fost Et-ul?Simti ceva? Te doare? Te gadila? Cat te-a lasat sa stai in patut dupa ET? io-s io!si-atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nop!!! acum ma pregateam sa iti scriu... mersi mult pentru urari! eu iau aspenter care are 75 mg... banuiesc ca si aspirin cardio e ok... ai grija cu tusea! intreaba doctorul si ia ceva! mai bine iei ceva acum decat sa te apuce tusea dupa embriotransfer! parerea mea!!! la embriotransfer nu doare... te urca pe masa, iti fixeaza chestiile alea ca si cum ai recolta pentru culturile de col, iti introduce cateterul (parca asa se numeste) dar nici nu simti si iti pune embrionii... dureaza un pic si nu doare, stai linistita... la budapesta te tin o ora in pat dupa ET! Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mami..ce bine imi pare ca te aud...Fetele astea rele vroiau sa ma abandoneze. [q] Asa deci cu ET-ul. Stiam ca nu doare..vazusem o filmare pe youtube, dar aveam nevoie de confirmare. Ei, na!Ai sa vezi tu cum ne gravidim noi toate pe aici [:D]. Am fost azi la spital la TBC...si mi-au dat un inhalator pt astm(ma rog...astm in stadiu incipient).Si mai iau si Mucosolvan si Prednison..ar trebui sa fiu fresha cat ai zice "bebe". M-am gandit si eu ca toate contractiile astea din timpul tusei nu-s bune...dar sincera sa fiu, noroc ca m-a urcat taica-miu in masina si m-a dus la control...ca pe baza mea.....asteptam ajutor divin.[:)] Mami...daca iti ies tripleti?[:D] [bibe][bibe][bibe] Eu transfer doar doi.... si asa mi-e teama sa nu se prinda amandoi...ca ies la pensie inainte de vreme daca seamana cu barbata-miu. io-s io!si-atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

naida ma bucur ca se ocupa tatal tau si nu te lasa de capul tau! auzi tu, ajutor divin!!! la varsta ta oricum nu o sa iti puna nimeni 3 embrioni... eu am mai mult, am 32 si de-asta s-au riscat cu mine... nu mi-e frica ca se prind 3... cum o vrea Dumnezeu! nu imi e teama decat ca va fi o sarcina dificila daca vor fi 3... oricum, nu vreau decat sa ma gandesc ca voi avea test pozitiv, indiferent cati vor fi! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...