Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu ovocite donate (2)


Recommended Posts

Laura,eu sunt sigura ca va fi rezultat pozitiv. 32 de ani nu e mult asa ca nu ai de ce sa te temi. De data asta va fi cu noroc. Numai ca trebuie sa ai mare grija de tine. Si eu sunt optimista. Am ascultat-o si pe Urania, si a zis ca Taurilor li se pregateste o schimbare majora in jurul datei de 1 oct [:D]. Acuma...na!Fiecare cu ce-l doare!Dar asta inseamna ca mai raman inca 12 copilasi inghetati....saracutii.... io-s io!si-atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sper ca schimbarea majora prezisa de Urania Taurilor e de bine! am prietene care se uita la ea si cica le zice bine. si io sint nascuta pe 8 mai...cred ca de aici ne vine incapatanarea, fetelor! mami_vreau, felicitari pt productie! ce donatoare, vad ca te descurci f bine cu materialul propriu! sa fie lipiciosi si baftosi, iti doresc, sa te vedem cu beta mareeee!!!...[olala] naida, e minunat ce a produs donatoarea ta! ai sanse sa incerci de mai multe ori, dupa primul bebe, sa mai ai unul sau doi daca vrei!!![bibe] scuze, n-am retinut exact, sotul e fara probleme, practic embrionii sint fertilizati cu gigeii lui, nu? iti doresc noroc! tin pumnii la fata bataioasa![pup] eu tocmai am aflat rezultatul de la dublu test, riscul calculat de SD e de 1 la 635...miercuri ma duc la dr sa vad ce zice. Sa nu credeti ca dupa beta pozitiv scapati de stresuri! nici pomeneala...va vad eu peste cateva saptamani! va pup Gabi[gravi]+12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q]nu ne mai pune pe jar gabi ca noi ne vedem gravidute si incercam sa ne bucuram de asta ..nu stiu ce mai urmeaza, dar aproape ca nici nu mai conteaza ..odata ce sunt graviduta eu ma bucur si stiu ca daca D-nezeu a vrut sa fiu inseamna ca imi da un bebe capul sus fetelor ca nimic nu e mai greu decat asteptarea pana la beta(asta e parerea mea)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Dupa o mica pauza, si un raspuns negativ de la dr PK, m-am decis sa o iau pe calea FIV-ului cu donatoare. Este singura mea sansa de a fi mamica.....in afara de adoptie! De data asta sunt foarte hotarata! Problema e ca nu stiu cum sa aleg dintre toate clinicile......si aici am nevoie de ajutorul vostru! Va pupik! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca esti hotarata ..sa sti ca nu conteaza cine e mama biologica ..tu il ai in burtica si e o senzatie fenomenala ..tu il nasti , tu il cresti nici nu vei mai gandi ca nu e din ovulele tale...daca se punea probl de un organ care te salva de la moarte ..nu tot asa era ..sau ziceai pe pat de moarte ''nu il vreau ca nu e al meu''...sunt ff mandra de tine si te felicit..un pic de bucurie in casa ta nu strica ..probl e ca la noi in tara treb sa vi cu donatoarea de mana si e cam greu sa o gasesti..multa bafta si te felicit inca o data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, multumesc! Multa bafta si tie! Nu am de gand sa-l fac in tara.....vreau ca donatoarea sa fie anonima....e mai bine asa! Mi-e greu sa aleg dintre toate clinicile de pe prima npagina....cele din Polonia, Cehia...... Cat despre bebe, atata timp cat va creste in burtica mea si va fi al sotului meu.......va fi in totalitate al meu! Vreau sa-l fac la vara, in vacanta, asa ca am timp destul sa ma informez! Intre timp voi avea grija de endometru......ca asta e cel mai important, si voi incerca ceva regimuri alimentare si suplimente nutritive.......sa tin in frau endometrioza! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monaramona si naida drum bun si bafta multa maine! gabi pai la mine e o minune ca am avut 6 ovocite acum!!! la fiv 1 am avut 1 ovocit si la fiv 2 2 ovocite... asta-i motivul pentru care sunt pe-aici... ma rog sa reusesc acum si sa nu mai ajung la fiv cu donate! poop burtica sa se ia! si bafta la doctor! rezultatul pare ok, zic eu, da' nu-s experta! hopefull imi pare rau ca altfel nu se poate! offff... oricum noi suntem aici daca ai intrebari! si ma poti suna, iti va da elenus nr meu de telefon! stiu ca ai timp pana la vara, dar ar fi bine sa te hotarasti acum asupra unei clinici ca ai vazut ca exista un timp de asteptare! poop Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...