Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu ovocite donate (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

beta trebuie facut, e primul test concludent dupa ET, mie mi-au recomandat austriecii sa-l fac in ziua 12 de la ET. Testul de urina se poate pozitiva mai tarziu. Primul beta l-am avut 358,4! de au zis fetele de pe forum ca sigur sint 2! (eu am avut 3 embrionasi de ziua 3 introdusi in uter). Iar al doilea a fost la interval de vreo saptamana, cand cu tot dublatul trebuia sa fie cam 5000, si era 6880!!! mi s-au inmuiat picioarele cand l-am vazut, mi-am zis ca s-au prins toti 3 ,si ne si faceam planuri cum o mai scoatem la capat...(pt ca tripletii sint mult mai greu de dus la termen etc) si dupa un timp, la eco doar un saculet a raspuns la apel, mititelul[olala] primele 12 saptamani au fost mai grele, tot timpul dureri de burta, antispastice etc. Si emotii, o sangerare in sapt 6, dar care s-a oprit, un hematom care s-a resorbit...eram pe Clexane atunci, si la sfatul austriecilor l-am oprit. Acum e mai bine, ma doare doar daca stau in picioare mai mult.dar imi fac alte griji, riscul de SD si tot asa! va astept sa ma urmati cu toatele! sa ne bucuram de [bibe] [pup] Gabi [gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a iesit in urina cu o zi inainte de data indicata pt beta (o saptamana de la ET), am facut beta la 2 zile doar pt ca mi-au cerut de la clinica. Despre progesteron stiu ca cel mai indicat este intavaginal cand e vorba de mentinerea sarcinii, scapi de reactii adverse pt ca nu mai ajunge in sange si actioneaza mult mai bine local, eu iau Arefam 200 mg/3xzi, se adm doar de 3 ori si costa si mai putin decat Utrogestan 100 mgx6zi. cat despre nidare, stiam si eu asa cum a zis Gaby, ziua 6-7 de la punctie. Bafta tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Adria! Pai tot la ajutorul Laurei am apelat si eu! Ca s-a documentat destul ea....eu si-asa sunt oarecum in criza de timp, ca as vrea sa-l fac anul viitor prin iunie-august! Multumesc din suflet Laura! Sa-ti ajute Dumnezeu! Te asteptam cu beta mare! Azi am trimis mailul cu toate formularele completate....acum astept raspunsul! Uitam sa va spun....ieri mi-am facut FSH-ul in ziua 2, cum imi spusese dr. Albu....asa ca sa am ce face......si e super: 13.62......nu speram sa-l vad mai mic de 20, mai ales dupa valoarea uriasa din ziua 1 de stimulare de la FIV-ul trecut: 33.33! Marti sunt programata la control si poate facem si o echo......sa vad daca am vreun folicul acolo....si daca e.....vad eu cum fac! Cine stie de unde sar iepuroii! Va pupik si sa aveti grija de voi si de puiutii din burtici! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, multumim pentru ca ne impartasesti cate ceva din experienta ta.Am mai citit si eu pe net ca testul din urina se pozitiveaza mai greu....dar Camelia spune ca la ea a fost diferit..mi-as incerca norocul. Sincera sa fiu, nu prea mai am stare...si din discutiile cu alte colege de suferinta am auzit ca de fapt testul l-as putea face si in Miercuri..in Z8 de la ET, pentru ca eu am transferat blastocisti.Asa ca-s cam confuza. L-as face miercuri, fara sa am asteptari prea mari...ca eposibil sa nu iasa nimic, si l-as repeta vineri si luni.Of... Parerea mea este sa nu tepanichezi in privinta SD. Dupa cum ai zis si tu, riscul e foarte mic!Ce rost are sa atragi energii negative? Camelia,care este povestea ta? Ai deja BB? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...