Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu ovocite donate (2)


Recommended Posts

Naida, eu stiu ca valoarea bete trebuie sa fie>50 ca sa fie cert pozitiva, dar exista si exceptii, persoane cu beta>5 si care a crescut ulterior. Testul de urina se pozitiveaza mai tarziu, dar si aici difera de la persoana la persoana. O prietena care are acum gemeni prin FIV a avut testul de urina pozitiv la 9 zile de la ET cu embrioni de 3 zile.[flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am cam uitat de semne ca am cam muncit cu invitatii la ziua fiului meu dar ma cam doare spatele(si inainte ma durea)..in rest putina greata dar cred ca de la ficat..acum nu o mai am si eu cred ca fac testul miercuri ..ca nu mai am rabdare..si de beta nu am sa il fac curand ..daca se prinde si testul imi arata mai devrema sau mai tz..imi e frica sa nu fie MARE adica sa fie 2 si de aceea vreau sa stiu ca sunt insarcinata si pe urma mai vedem noi cati sunt....DOAMNE AJUTA si tie adria..hai sa facem miercuri..tu ce zici?ca si eu am niste dolofani de blastocisti transferati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, fetele, bine!M-ati convins...ma duc azi si imi iau niste teste de sarcina. Mi le fac, dar fara sa stie nimeni....le zic doar daca-s pozitive.Siprimul il fac maine dimineta.Nu am asteptari foarte mari, avand in vedere ca abia miercuri am facut ET...dar nu mai am stare deloc!As avea 5 zile....si cu inca 5..inseamna 10 zile de la fecundatie.... Of...sper sa iasa.....[pup][pup] Hopefull,catre ce clinica te-ai indreptat? Mona,[pup]Ar trebui sa stai linistita o perioada. Eu am fost 2 ore in vizita la cineva ieri..si mi s-a parut un efort imens...Dar pe mine ma doare tare zona aia seara...in special dupa Utro.Si am vazutca ieri m-a durut si dupa-amiaza....[q] io-s io!si-atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adria, am facut testele indicate de austrieci (Goldenes Kreuz), si anume - Anticorpi beta 2 glicoproteina I - Anticorpi anticardiolipinici Ig A - Anticorpi anticardiolipinici Ig G - Anticorpi anticardiolipinici Ig M - CD 56+ (%) - lupus anticoagulant si au iesit toate in limite normale. Prof. Strohmer nu mi-a recomandat sa testez si mutatiile de care vad ca tot scriu fetele. Cu toate astea, avand anterior 2 sarcini oprite in evolutie la 6 saptamani, una obtinuta natural si cealalta dupa FIV, mi-a recomandat sa fac Clexane, initial pana in saptamana 12. Doza minima 20 mg/zi. Nu se stie exact de ce am pierdut sarcinile alea, nici analize genetice nu mi-a recomandat sa fac - posibilitate 5% sa se gaseasca ceva. In sapt 6 a inceput o sangerare usoara, si la eco s-a vazut bebe ok, cu batai cardiace, dar hematom mic prezent. Le-am scris si au zis ca e mai bine sa opresc Clexane. Si de atunci, m-am simtit mai bine, si bebe creste in continuare. Am avut atunci mari indoieli sa opresc Clexane sau nu, tot citeam despre alte fete care l-au facut in continuare, cu tot cu hematoame, dar pana la urma am decis sa-i ascult pe dr care mi l-au recomandat! Puup Gabi[gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, [pup] Domane prin cate ai mai trecut!Dar vezi ca bebe e cu tine si e bine. Asa a vrut DD sa fie!Si de data asta va fi perfect. Vei avea un bebe frumos,sanatos, cuminte, iubaret, descurcaret...si cum vrei tu sa fie. Eu am inceput sa cred ca totul ne este dat de Sus. Indiferent ce am face noi si cat ne-am dori, pana nu e si dorinta Lui..degeaba.Asa imi explic eu tot ce mi se intampla. Totusi, tot imi vine sa ii bat pe medicii care imi spun ca "nu au mai intalnit un astfel de caz pana acum.....[bang]" io-s io!si-atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naida, multumesc mult de gandurile bune! si iti doresc si tie la fel, sa ti se implineasca ce-ti doresti mai mult si mai mult! cat despre dr care n-au mai vazut un astfel de caz, ce sa zic, fiecare sintem diferiti si unicate pana la urma...si daca n-au mai intalnit, sa puna mana sa citeasca si sa gaseasca explicatii si solutii! iar statisticile zic ca la la FIV cu donate, sansele de sarcina ajung la 70-80%!! spre deosebire de cele cu "material propriu", unde ajung la 30% abia. asa ca tb sa crezi in sansa ta! sa ma ajungi din urma repede repede[:)] Gabi[gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...