Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

Cori, preventiv nu am auzit decat o singura prietena ca a baut ceai de chimen si anason inainte cu doua saptamani de a naste si ambii ei copii n-au avut colici. E posibil sa fie si intamplare..... Alina, si la noi crizele sunt de obicei la ore fixe: intre 1 si 3 ziua si seara intre 8-9 si 11. Noaptea doarme bine. In prima luna mai avea o tura si dimineata de pe la 5-6. Ziua, cel mai linistit somn il are pe burtica. Daca nu doarme pe burtica, adoarme cate o jumate de ora, se trezeste, mai sta putin si adoarme iar. Mie imi pare rau ca n-am stiut de faza cu tinutul pe burta din prima luna. La mine pot spune ca face minuni tinutul pe burtica. Doarme si 3-4 ore, timp in care mai dorm si eu sau cel putin ma odihnesc. Altfel ar trebui sa topi cu el in brate. Pun o perna langa mine, ca sa nu cada si dormim asa frumos.....:). Parca am devenit putin dependenta de somnicul cu puiutul. Ce-i rau e ca probabil peste putin timp nu prea o sa-l mai pot tine pt ca are aproape 6 kg jumate si nu voi mai putea respira. Cami, deci e putin mai bine si la tine? Balansoar am unul, dar astazi l-am pus a doua oara si a stat vreo 10 min. Am incercat si in prima luna, dar nu prea statea bine. Ana, ai incercat sa-i dai numai colief cateva ziele la rand? La mine asa a avut efect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maimu iti pot raspunde eu ca la ultimul control am pus doctoritei aceeasi intrebare [:D]. A spus ca este foarte utila dupa cezariana dar nu are nici un rost la nasterea normala. In acest caz muschii sunt capabili sa se sustina singuri iar efecte asupra retragerii burtii nu sunt. Cori [gravi] 38+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, s-au schimbat tarifele la Medlife in ultima perioada? Eu sunt la curent cu datele afisate pe site-ul lor, conform carora tarifele incep de la 7000 lei pt medic intern, camera cu doua paturi (pachet silver). O colega de forum mi-a spus astazi ca a primit niste pliante direct de la clinica, in care se precizeaza ca cel mai mic tarif, in conditiile mentionate mai sus, ar fi de 10000 lei...ceea ce inseamna ca si tarifele pt celelalte tipuri de pachete s-au marit considerabil si datele de pe site nu ar fi actualizate! Stiti ceva despre asta? _____________________ BB e deja pe drum Roxana [gravi] 22+ cu [fetita] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Roxx&year=2011&month=1&day=7&babycount=1"]bebe creste[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eric face parca tot mai des crize. Pana acum era doar cea de seara, dupa baie, pe la 9-10, si cea de dimineata de la ora 5. Azi a cam plans aproape dupa fiecare masa, am tot leganat la el. In afara de tinut in brate si leganat si tinut pe burta, nu am nici eu alta varianta. Cand il tin in brate, il bat asa cu o mana pe fund, in continuu si asta il linisteste. Mama mea a descoperit metoda. Melania, cred ca se aplica acelasi principiu ca si la tine, ca ii zguduie un pic burtica si gazele dinauntru si asa se linisteste. Avem si noi balansoar, dar inca nu l-am pus in el. Eric se inneaca spre sfarsitul mesei, parca atunci e mai haplea. Mie doctorul mi-a spus sa nu imi pun centura, desi am facut cezariana. Ca mai rau fac, si mai rau se va lasa pielea apoi. Mi-a zis ca doar abdomenele sunt eficiente si ca pot sa fac la 1 luna dupa ce am nascut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxx26
Fetelor, s-au schimbat tarifele la Medlife in ultima perioada? Eu sunt la curent cu datele afisate pe site-ul lor, conform carora tarifele incep de la 7000 lei pt medic intern, camera cu doua paturi (pachet silver). O colega de forum mi-a spus astazi ca a primit niste pliante direct de la clinica, in care se precizeaza ca cel mai mic tarif, in conditiile mentionate mai sus, ar fi de 10000 lei...ceea ce inseamna ca si tarifele pt celelalte tipuri de pachete s-au marit considerabil si datele de pe site nu ar fi actualizate! Stiti ceva despre asta? _____________________ BB e deja pe drum Roxana [gravi] 22+ cu [fetita] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Roxx&year=2011&month=1&day=7&babycount=1"]bebe creste[/url]
Nu cred. am fost marti la maternitate si nu mi s-a spus nimic. in plus e o informatie importanta si nu ar face ei modificari fara sa publice si pe site. Cori [gravi] 38+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am Graco sweet peace dar sincer inca e prea mica sa o pun in leagan. estimez ca in vreo 2 sapt va merge Am incercat si acum Insa nu pare sa se dea in vant; se linisteste 3-4 minute apoi o luam de la capat Nu am incercat numai Colief, uf ...parca mi-e teama Eu am purtat centura dupa nastere si mi-a placut taaare, in primul rand ca e mai usor cu ridicatul (parca doare mai putin) dar mi s-a si retras destul de bine burtica (mai avem inca, dar sunt multumita) eu nu mai stiu ce mail comun avem, sa va arat si pozele mele (sau vi le-am aratat deja ?...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!!!sunt mai noua pe aici si va anunt , ca preturile la Medlife au crescut de neam prost!! Sunt f dezamagita. Miercuri am fost la control(eco morfo fetala 24 saptamani) ,toate bune si frumoase. Am vizitat rezervele ,acvariul cu bebici:super tot. Siiii din curiozitate am cerut sa revedem pachetele pt unele detalii .cel mai ieftin pachet pleaca de la 9000ron-pachet silver camera double ,9800-camera single, gold-11000ron iar diamond -130000ron. Am plecat cu dureri de cap si am renuntat f greu la ideea de a naste la medlife.m-am asteptam sa creasca preturile dar nu atat .Daca vreti si alte detalii cu drag va raspund.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia Td, eu urmeaza sa nasc pe 15 sept (miercuri), asa ca cele scrise de tine m-au agitat putin. Noroc ca mi-am dat seama ca este vorba de altceva. Din cate vad eu preturile pe care tu le-ai trecut acolo sunt pt categoriile specificate, dar pt medic colaborator. Cu sigunanta medicul cu care vrei tu sa nasti nu lucreaza doar in Medlife si asta e motivul pt care tu trebuie sa achiti preturile acelea si nu ca s-ar fi marit preturile. Am sunat acum si la receptia spitalului si mi-au confirmat faptul ca preturile nu au suportat nicio modificare si ca daca ar fi sa se modifice, probabil aceasta modificare va fi in minus si nu in plus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...