Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

Alina, sa-ti traiasca printesa si sa fie norocoasa.. e frumoasa foc si mica, mica. Am trimis si eu poze cu dormitorul lui bebe Maya. Ce sa fac, daca nu am si eu deocamdata cu ce altceva sa ma laud...[alcool] Cori [gravi] 38+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-am uitat si eu de curiozitate la ei pe site...si nu vad nici o crestere de pret la medlife..da ea cred ca se referea la medic colaborator..ca ei au tarife mai mari..din cate am inteles medic colaborator este cel care mai lucreaza si la un spital de stat nu numai la ei..cei care au job numai la ei in spital au un tarif mai mic.. Eu cochetez cu ideea de bebe3 si incep sa ma documentez..si spre ca tarifele sa fie mai mici in sensul ca vor face contract cu casa de asigurari se va mai deduce ceva din pahetul silver..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Astazi am "evadat"! Am fost in mall sa-mi caut ceva de imbracat pt botez. Nu am gasit nimic, in schimb am dat iama in hainute pt bebe. Am pus si eu cateva poze facute cand avea 3 saptamani. Astazi am implinit o luna! De vineri mergem numai pe Infacol si cand incepe sa planga tare si vad ca nu reusesc cu nici un chip sa-l calmez ii dau debridat. Nu stiu daca am mai scris (sunt chiauna) dar dr mi-a zis sa-i dat debridat de doua ori pe zi, intre mese, cate 2 ml. Tot il supara colicii, dar parca nu mai face crize atat de lungi. Fetelor care aveti bebeii mai mari, dupa cateva saptamani bebele incepe sa doarma mai putin? Ca al meu sta cu ochii deschisi in patut si se tot uita...Oricum, al meu doarme mai putin ca la inceput. Alina (Ana), sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, e dulcica tare. Cori, imi place mult camera lui bebe Maya. Tu cum te mai simti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si la ultimile poze Cami,bebe e asa de mare si frumos.Din primele zile era expresiv si parea mai mare cu 1 luna :)(ti-am mai zis ..)!!!! Cori, camera e suuuper!!! Alina (1), Sofi seamana mult cu tati!! Sa creasca mare si sanatoasa,ca frumoasa este. Alina (2),bebe eric e tare scumpi,cat avea in poze? Mai,mai...numai bebici frumosi la noi, aici.Abia astept sa va trimit poze si cu Sasha!!!Nu mai am rabdare...mi se pare ca mai e o groaza de timp.. ----------------------------------------- Alexandra 31+ cu bebe Sasha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata tuturor! In primul rand multumim pentru aprecierile camerei [asia]. Cami, noi suntem bine , sarbatorim azi 39 s [bis] si maxim saptamana viitoare speram sa ne intalnim si noi [olala]. Am admirat pozele cu bebe , e foarte dulce. Alexa, se apropie si la tine momentul [:D]. Eu nu stiu daca tatal are voie la cezariana. La naturala stiu ca e alegera ta ( eu am ales sa nu ii ofer o astfel de imagine asupra persoanei mele [:I] ), dar la cezariana chiar nu stiu. Patricia, mai avem o zi si scoatem motatele la lucru. O sa apara inca un bebelus la noi [:)]. Pupam toate fetele [pup]. O saptamana frumoasa va urez si fara colici la bebei. Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Cami, scumpic foc bebe, m-am uitat la poze. Chiar, noi am nascut in aceeasi zi, am si uitat....Si Eric a implinit ieri o luna. Si cu ocazia asta, am dat si noi putin iama in hainute de bebe (desi scopul cumparaturilor de ieri era altul, dar de... :) ). In ultimele poze ce vi le-am trimis avea vreo 2 sapt bebe. Va pun acum si eu cateva noi, de sapt trecuta, deci la aproape 1 luna. Nici Eric nu mai doarme chiar non-stop, sta si se uita pe pereti. Bine, nu f mult, ca se plictiseste repede cred si apoi incepe sa se miorlaie si daca nu il bag in seama, chiar sa planga. Si atunci trebuie sa il iau in brate. Eu am avut pana azi ajutor, si mama mea si soacra si de azi am ramas singura. Si cred ca l-au cam invatat in brate...vad eu cum ma descurc acum. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, se apropie si la tine momentul [:D]. Eu nu stiu daca tatal are voie la cezariana. La naturala stiu ca e alegera ta ( eu am ales sa nu ii ofer o astfel de imagine asupra persoanei mele [:I] ), dar la cezariana chiar nu stiu. Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com [/quote] Eu cred ca in proportie de 90% "sexul tare" lesina la propriu daca asista la o nastere naturala :)))[:D] ----------------------------------------- Alexandra 31+ cu bebe Sasha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos de aprecieri! Din cauza colicilor l-am cam invatat pe bebe in brate, asa ca ne cam chinuim acum sa-l dezvatam. Cum il pun in patut sau in carucior incepe sa planga. Am inteles ca-l pot lasa sa planga, dar nu f mult pt ca ar putea face hernie. Asa ca plange, il las, apoi il iau in brate, se potoleste, apoi il pun in patut, sta vreo 5 min apoi incepe iar sa planga!!!! Maine are bebe programare la controlul de o luna la pediatrie la dr Georgescu Miruna si apoi mami la pelinescu si parfene (pt ca ea m-a operat).Asa ca maine ne suim in masina si facem o plimbarica...sunt curioasa cum o sa ma descurc (sper sa nu uit nimic din ce mi-ar trebui pt bebe:scutece, hainute de schimb, papa, etc). M-am uitat la ceas:bebe plange de 6 min in continuu...am fost i-am bagat suzeta (nu o accepta f des), sa vedem cat va sta fara sa planga. I-am dat sa manance la ora 10, am terminat la 11 si de atunci nu a dormit deloc. Se pare ca a adormit! Am uitat sa va spun: bebe meu se mai calmeaza un pic daca-i pun muzica. Ma duc sa mai fac cate ceva prin casa, acum cat doarme bebe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am vazut si eu pozele pe care le-ati postat. Cori, camera bebelusei este superba, imi place ca absolut toate sunt din acelasi film. Eu sunt obsedata de amenajari asa ca m-am uitat cu mare placere si rabdare la fiecare detaliu. Felicitari pt alegeri. Si eu am la bebe in camera tot mobila deschisa - alba, iar tapetul este cu mov. :) Astazi i-am pregatit in detaliu si patutul cu baldachin cu tot si am tot zis sa fac niste poze dar nu m-am urnit. Nu m-am putut abtine sa mai trag o fuga pe la cumparaturi, stresata fiind de gandul ca nu o sa o mai pot face curand. Alina, Ana Sofia este o scumpa. M-am emotionat tare vazand primele poze cu ea. Ma gandesc ca mai este atat de putin si la mine... Eu mai am o singura zi plina pana il voi vedea pe bebe, adica ziua de maine in care mi-am propus sa ma ocup numai de mine. La 11.30 mi-am facut programare la tuns si apoi la cosmetica. Cine stie cand mai reusesc sa ajung... Asa ca sa imi tineti pumnii pt ca mai e f putin pana miercuri la ora 8.30. O sa incerc sa pun poze cat mai curand cu Tudor, dar probabil ca voi pune mai intai pe facebook. Userul meu este patricia diculescu. Acolo am pus si cateva poze de la botezul de acum 3 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...