Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

Patricia - ei, e normal sa fii emotionata ... e schimbarea cea mai dramatica din viata unei femei .. dar, Patricia, e asa frumos sa fii mama ! Iti tin pumnii si ma voi gandi cu drag la tine poimaine (in caz ca nu mai apuc sa scriu maine). Iar pt maine, iti doresc o zi minunata, in care sa simti ca te faci frumoasa pt o zi extraordinara ! Hai ca ma emotionez si eu, sincer imi aduc aminte cu atata placere de zilele alea, de toate emotiile si de avalansa de sentimente ... Hm, te-am cautat pe FB dar sunt vreo 3 pers cu numele tau ... nu stiu sa te reperez... eu nu am cont, dar iti dau de pe contul de firma (Keiko) e-cami - ma intreb daca e posibil sa se invete asa de repede ...adica eu citisem ca nu exista riscul sa se invete intr-un fel sau altul inainte de 3 luni ... Si ce control e asta de maine ? Ca eu nu stiu de asa ceva... Eu am decat programare la ecografii (inimioara, sold) si in rest nimic. Si eu ma duc maine la spital cu bebelina, m-am speriat rau aseara, a avut scaun cu sange si m-am panicat rau, dr a zis ca s-ar putea sa nu fie nimic dar sa mergem totusi la control... doamne dar cat par are bebe al tau, e incredibil ..a mea e cheliuta :-) Iar pozele alea in care e adormit la pieptul tau sunt irezistibile ! alina- cum a fost prima zi singura ?... cred ca esti epuizata ... Ah, nu mai stiam al cui e mandrete de bebe Eric dar mi-am remintit. Of ce minune, sa-ti traiasca ! Si Anna sta treaza tot mai mult, se uita in jur (desi nu imi dau seama ce vede) cori - mi-a placut muuult de tot camera de bebe, de unde ai luat tapetul ? si mai ales de unde ai luat draperiile, ca alea inca nu le-am luat ? Eu ce sa va zic, la noi camera bebelinei e inca in lucru, mai am de luat draperii, nu am montat niste rafturi, si imi lipsesc catev pleduri pufoase gen Zara Home (sunt fan). Mai mult, patutul l-am mutat la noi in camera si nici nu i-am montat baldachinul (daca inainte sa nasc mi se parea dragut, acum nu mi se mai pare practic deloc) Dar nici nu ma stresez, pana ajunge bebelina sa stea in camera ei mai e ... A, felicitari pt intrarea in 39s, asteptam si de la tine sms cat de curand...of doamne abia astept ! Fetelor, cate kg au puii vostri ? A mea a luat deja aproape un kg (am ajuns la 3,3 kg), si abia sambata facem o luna. Dar parca ai vostri arata muuult mai maricei, dar ma intreb daca nu e doar ca asa arata in poze. Eu va propun ca dupa ce nasteti toate si iesiti din carantina, sa facem o intalnire cu carucioarele in parc, cu toatele. Ar fi super !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, Ce bebelusi frumosi aveti.....si mi se par atat de mici....Noi am crescut mult fata de voi, avem 6,5 kg la 2 luni jumate. Cori, ce camera frumoasa.....Mi-a placut mult de tot. Patricia, iti tinem pumnii si te astepatam alaturi de clubul mamicilor. Cami, si Stefanut a luat tot 1,200 in prima luna. In a doua a luat 1kg jumate. Am trimis si eu poze. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Am urmarit si eu galeria foto, ce sa zic cei mai frumosi bebelusi, in curand sper sa punem si noi [:D] Noi azi avem control, si intalnire cu neonatologul si anestezistul, sa vedem ce ne spune.... Ati facut contractul cu Sure Stem? Mi se par cam hotomani, pe pagina lor scrie ca taxa anuala e 70 Eur/an pentru stocare, dar cand te duci la ei descoperi ca de fapt e pentru primul an, apoi creste anual cu 4%.... Suma nu e mare, dar asa principial.. Ateptam poze noi cu bebelusi :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e-cami - a, eu mi-am cheltuit deja sedinta gratuita ...am fost la un tip, Giosanu, dar nu mi-a placut de el intre timp m-am stabilit la un alt medic , directorul spitalului de copii Emilia Irza (sper sa nu fi scris gresit) e mai in varsta dar e brici. Pai si a mea cred ca tot la 1,200 + va ajunge pana sambata, in ritmul asta... maimu - ca sa vezi, eu am facut contract cu Sure Stem dar am semnat ca primarul, n-am vazut ca apoi creste ... melania - e scump foc puiul tau, si ce mare a crescut !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si noi de la control. Sunt dezamagita... bebelina mea tot nu s-a angajat si daca nu o face pana luni facem cezariana sapt viitoare. Mi s-au cam inecat corabiile... Citesc din urma si mai intru mai tarziu. Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, e cu capul in jos dar foarte sus (burta mea e sub sani)deci nu a intrat cu capul pe canalul pentru nastere. Doctorita a spus ca si daca mi se rupe apa fara inducere voi sta si ma voi chinui ore in sir fara rezultat si ca risc sa o supun unui stress prea mare pe bebelina. De mine nu mai spun. Eu ce sa spun.. nu stiu.. va dati seama ca numai gandul ca ar putea sa-i fie ei rau ma face sa nu mai spun nimic. Desi nici eu nu inteleg. Lasand butoiul meu laoparte, Alina, pozele sunt superbe, costumasele fac foarte mult din reusita pozelor pentru ca arata ca si facute special pentru sedinta foto (sunt ale tale, nu ?). Bebelina e scumpa foc si familia arata super [flo]. Melania, l-am admirat pe bebe Stefanut, e scump si grasunel. Alinab2 bebe Eric pare mai mare de o luna, e tare dragut. Sa fie sanatos si norocos. Va multumim inca o data pentru aprecierile camerei. Alina, tapetul este adus din afara de o firma care nu are reprezentanta in Bucuresti, parca e din Harghita firma. Mobila am luat-o din Istanbul si am primit de la ei cadou toate textilele din poza inclusiv perdelele si draperiile, toate cu acelasi model. Fotoliul- pat pt mine e de la Mobexpert. Patricia, sper ca ai petrecut o zi minunata. Mult noroc maine, sa fie o zi perfecta! Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am venit si noi de la control. Bebe s-a comportat f bine pe drum, nu a plans deloc, a fost f atent tot timpul, a mai si dormit, l-am schimbat de pampers o singura data, la medic, in rest nu a fost nevoie de papa, etc. Mie mi-a placut doctorita, mi s-a parut ca-si da interesul, mi-a dat un caiet si niste instructiuni pe niste coli a4. Bebe are 4,290 kg si 53 cm. La sase saptamani (de fapt cam pe la 7 si ceva)facem eco de sold. Melania, voi parca ati facut-o, nu? In schimb mie mi-a dat pelinescu un unguent sa-l aplic de doua ori pe zi pe operatie, arata de parca ar fi cusut un sac!!! Sper sa sa se rezolve!! Mi-a recomandat si un anticonceptional pe care sa-l iau cat alaptez, urmand sa-l schimb cand n-o s-o mai fac. Am vazut si eu pozele profi, sunt intr-adevar profi. Fug ca bebe s-a trezit si ne pregatim pt baita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...