Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

Sunt superbe pozele... M-am intors si eu de la consult azi, am fost cam dezamagita, mi se parea ca doctorul promoveaza la greu cezariana, eu fiind hotarata sa nasc natural. In plus ca m-a si durut la consult sau eram eu incordata, nu stiu....nu mi-a placut deloc, incoltind acum in mintea mea ideea de cezariana.I-am zis ca mai ma gandesc ca joi ii dau raspunsul final...sa vad ce o sa fie... Bebelina era OK, avea pozitia buna, se angajase spre nastere..sper sa fie bine... Mie mi-au iesit analizele proaste le fier iar mi-a dat 2 saptamani pastilute. In schimb mi-a placut de neonatolog destul de mult, chiar m-a incurajat sa continui cu nasterea naturala, spunandu-mi ca oricum e bine sa-l lasam pe bebe sa vina cand vrea el nu cand vrem noi, ca mai tarziu ne pedepseste...:) Acum o sa am vreo 2 zile de neliniste pana ma hotarasc cum ramane...nu stiu de ce m-a intors pe dos acest consult mai ales ca eram hotarata clar la nasterea naturala..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata mamici Nici nu stiti ce bine mi-a facut ca v-am gasit. Sunt mamica de baietel in varsta de - 32 saptamani[olala]. In urama cu doua luni m-am hotarat sa nasc la medlife. Ce usurare cand v-am gasit[flo] si m-am documentat. Mi-am gasit raspunsuri la multe intrebari. Totusi as avea nevoie de un sfat de la voi (in momentul acesta, sigur pe parcurs se vor mai naste si altele. Voi naste prin cezariana, natural nu am voie din cauza unei operatii la ambii ochi. Am o dilema in a alege tipul de anestezie. Desprea rahie am auzit ca totusi se simte cum umbla in burtica, despre epidurala..numai cazuri nefericite in jurul meu, totala? Vreau sa ma sfatuiesc cu voi caci pe 22 mergem la ecograf, control si intanire cu anestezist si neonatolog. sa va fie bebelusii sanatosi, norocosi si cuminti.. Cu drag roxana..si multumiri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Noi acum ne-am trezit [:I]. Am promis ca scot motatele pentru Patricia asa ca , mai cu intarziere, dar.. [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Hai Patricia ! Hai bebe Tudor ! Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, v-am tot citit zilele astea, dar nu am apucat sa scriu. De cand am ramas singura (a plecat mama acasa) sunt innebunita, sunt chiauna de somn. Si ca un facut, parca si bebe plange mai mult decat pana acum, parca il doare burtica tot mai tare. Ieri am stat aproape toata ziua cu el in brate, azi noapte jumate de noapte...si tot asa. In ritmul asta, o iau razna... Abia am apucat sa mananc si eu ceva si sa pun sterilizatorul. In rest, nimic... Mi se parea ca Bonnisanul ii face mai bine, dar parca nu. Nu mai stiu. Doarme cate o ora-max doua, timp in care se foieste, se suceste, scanceste, se screme...si intr-un final se trezeste si plange. Si iar o iau de la capat cu leganatul. Pana acum era doar dimineata si seara, sper sa nu fie de acum inainte toata ziua ca mor. Oricum, aseara a facut o criza asa urata ca am zis ca se sufoca, abia am reusit sa il potolesc. Of, de-ar trece mai repede colicii astia. Am vazut si eu pozele voastre, sunt minunate. Ce mare e Stefanut, un adevarat cavaler :) Iar pozele profi sunt super, Alina, imi plac la nebunie. Ati iesit f bine :) Eu la 6 sapt ma mai duc la control la ginecologie, adica sapt viitoare. Mie mi se pare ca operatia arata ok, doar ca e destul de lunga. Sa vedem ce mai zice si doctorul. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Azi de dimineatza pe la 9.30 am fost la spital la Medlife pentru eco de 32 de saptamani.Pe hol era un tatic ff fericit si vorbea la tel spunand ca sotia e bine,a iesit din operatie...etc..Sa fie oare sotul Patriciei :)?!Asteptam vesti. In alta ordine de idei la 32 de saptamani bebe e de 33si1 zi, are 2200Gr si e totul bine...doar placenta mea sta mai prost. Cica e matura si cu calcificari pe ea "Grad maturitate G III".A zis doctoritza (Alma Georgescu) ca in principiu nu e mare haos dar ca la un moment dat nu o sa mai ia in greutate bebe pt ca nu mai are ce sa pape si o sa trebuie sa-l scoata...Suna cam ciudat...si cam trist.A zis sa vb si cu Dr meu sa vedem ce zice.Voi ati auzit de asa ceva? ----------------------------------------- Alexandra 32+ cu bebe Sasha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxanadumi
Neata mamici Nici nu stiti ce bine mi-a facut ca v-am gasit. Sunt mamica de baietel in varsta de - 32 saptamani[olala]. In urama cu doua luni m-am hotarat sa nasc la medlife. Ce usurare cand v-am gasit[flo] si m-am documentat. Mi-am gasit raspunsuri la multe intrebari. Totusi as avea nevoie de un sfat de la voi (in momentul acesta, sigur pe parcurs se vor mai naste si altele. Voi naste prin cezariana, natural nu am voie din cauza unei operatii la ambii ochi. Am o dilema in a alege tipul de anestezie. Desprea rahie am auzit ca totusi se simte cum umbla in burtica, despre epidurala..numai cazuri nefericite in jurul meu, totala? Vreau sa ma sfatuiesc cu voi caci pe 22 mergem la ecograf, control si intanire cu anestezist si neonatolog. sa va fie bebelusii sanatosi, norocosi si cuminti.. Cu drag roxana..si multumiri
Roxana, bine ai venit pe [dc]. Pentru ca esti moderata mesajele iti apar mai greu si este posibil sa nu vedem intrebarile. Sigur fetele mai informate iti vor raspunde dupa ce vor citi. Eu nu prea stiu ce sa spun decat ca din cate stiu anestezia totala este preferata decat in cazurile cu probleme , cea rahi fiind mai comuna pt cezariana. Nu m-am informat prea mult in acest sens insa din cate am citit la cea totala se opereaza presati de timp - sa nu ajunga o cantitate mai insemnata la bebe, altfel putand sa apara anumite complicatii. Astept si eu cu interes raspunsurile fetelor. Cori [gravi] 39+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi. http://blogulluibebe.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand din suflet anestezia rahi sau peridurala sau cum ii zice..cea in care esti constienta..La prima nastere am facut totala si la a doua din asta de la bra in jos..Pot spune ca a fost mult mai ok decat prima..mi-am revenit mai repede..nu esti intubata,poti vedea ce se intampla.Mie personal cea generala nu mi-a facut bine..am fost ata de afectata ca vomam, abia m-am ridicat din pat dupa 36 de ore cu chiu cu vai..la rahi a fost perfectsi am fost brici. Mie cei de la Medlife mi-au explicat ca totala se face numai in cazuri speciale sau urgente..cea rahi este mult mai safe.Eu am vb cu doamna Persida de la Med...si am mers pe mana dansei..a fost super super..e o doctorita faian si simpatica, calda..vb cu tine in timpul operatiei ii zici ce simti etc..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...