Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc Nicoleta. Chiar ma bucur ca esti din Chitila si asa pot s ate intreb mai multe. Eu chiar ma gandeam ca va fii mai greu sa gasesc dr pt bebe. Doctor dispus sa vina pana la noi la orice ora. Tu cum ai procedat? Am inteles ca putem face si ceva abonamente la Medlife...ramane sa ma interesez. Ce zici ca deja ma gandesc si la bone :D Felicitari pt Rares, poate mai tarziu ne scoatem baieteii la plimbare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, Ieri am fost si eu la control la dr. Albu si desi e devreme probabil pentru mine am adus in discutie acest subiect - nasterea. Eu am spus ca am optat deja pentru nasterea naturala si vroiam sa stiu daca anestezia epidurala este obligatorie sau obtionala. Mi s-a parut incantat de faptul ca am ales nasterea naturala si foarte mirat ca vreau sa nasc fara epidurala. M-a intrebat chiar daca cred ca pot rezista, dar foarte serios asa, eu fiind la a doua nastere acum. e adevarat ca prima a fost acum 10 ani dar am trecut peste ea si fara epidurala. Despre epidurala mi-a spus ca din punctul lui de vedere lui ii este mult mai bine fara ea fiindca anestezia presupune rispul de a fi nevoie sa intervina cu forcepsul sa vacumul (sper sa nu gresesc). Concluzia mea e ca depinde de medic, adica nu toti sunt chititi pe cezariana. Liana [gravi] 25+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor si multumim de aprecieri. La noi parca au inceput sa mai dispara colicii. Sper sa nu mi se para doar[:I]. Cori, poate se angajeaza saptamana asta si nasti natural cum vrei tu. Cu toate ca mi se pare ca aproape la toate fetele care au vrut sa nasca natural au incercat sa gaseasca tot felul de motivatii. Le e lor mult mai comod si din cate am inteles primesc cam aceiasi bani si pt cezariana si pt naturala. Alina, si mie mi-a fost foarte greu cand a plecat mama de la mine. Aveam impresia ca face mai rau, dar probabil era la fel doar ca inainte o parte era preluata de mama. Incearca sa-l pui pe burtica cand are somnul agitat si va dormi mult mai bine. La mine a fost o perioada cand stateam mai mult in pat cu el pe burta. Chiar daca nu-i place la inceput insista si va adormi foarte repede. Cami, la voi cum mai e? Ca sa incurajez, la noi dupa saptamana a cincea a fost mult mai bine. Nu stiu daca de la colief sau pur si simplu....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melania, multumesc de incurajari. Sper sa ajung si eu sa spun in curand ca e mai bine. Aseara am cumparat Colief si am inceput sa ii dau, ca nu se mai putea...Si ieri a plans non-stop aproape, iar aseara a facut o criza iar f urata, imi vine sa ma urc pe pereti ca nu mai stiu ce sa-i fac. Azi noapte a dormit destul de bine, dar acu a inceput iar de dimineata. Juma de ora somn, restul scancit si plans. Deja nu mai reusesc sa tin minte programul, cand e ora de masa, cand nu...ca ma deruteaza cu somnul asta pe bucati. Melania, asa facea si Stefanut? Adica doar putin dormit si restul marait si plans aproape mereu?Ca eu ma sperii, ma gandesc sa nu aiba altceva...ca nu mai stiu ce sa cred...asa in continuu? Da, il tin pe burta, acuma proape numai asa pot sa il calmez. Si azi dimineata de la 6 jumate am dormit numai asa, pe burta. Trebuie sa ma duc cu el la ortoped la consult si nu stiu cum sa fac, cum sa plec cu el de acasa sa nu urle tot drumul... Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina 1, Alina 2, Cami imi pare rau ca treceti si voi prin asta. Mai aveti putina rabdare. Alina, sa stii ca si Stefanut inca mai are somnul agitat ziua si se pare ca de cateva zile iar a reiceput somnul agitat dimineata de la 5-6. Daca nu-l tin in brate sau pe burta doarme, se trezeste si tot asa. Alina (Ana) si eu ma gandisem ca poate are altceva, dar am renuntat in final. Stai linistita ca eu cred catot de colici e vorba. Si eu de vreo doua ore stau cu el in brate ca scartaie mereu. Cred ca din cauza ca l-am laudat dimineata[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana- multumesc! Eu ca medic pediatru de facut vaccinuri, de venit acasa, am ales o doctorita de treaba de la dispensarul din comuna, ca sa nu ma fatai toata ziua la Medlfe, cand ma pot duce aici fara programare la 5-10 minute de mers pe jos. Cand vreau o a doua opinie merg la Marcu-CRistescu de la Medlife. Pana acum ce mi-a spus/recomandat una la fel si cealalta! Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...