Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

Buna dimineata fete dragi ! Iata ca ma dau si eu un pic dezlipita de odorul meu care doarme angelic si imi place ca aici discutiile s-au transformat deja in discutii de mamici Cori, Bubante, mai sunteti burtici sau ...tot mamici ? Cori ti-a venit tapetul ? Fetelor voiam sa va spun si eu de Medlife ...ca am fost extraordinar de impresionata de tot. Chiar nu ma asteptam sa existe asa ceva in Ro. Eu mi-am facut cateva interventii in afara si sincer la multe chestii Medlife a fost peste. Faza cu neadusul bebelusului cu tine din prima mi se pare fireasca, eu am avut si anestezie generala si marea majoritate a zilei am fost ...pe alta lume; cand m-au vazut ca mi-am revenit mi-au adus bebelina la TI. De a doua zi dimineata am avut-o cu mine in rezerva. Pt cine opteaza pt pachetul GOLD va propun sa alegeti rezerva Grey, e maaare, frumoasa, are si un hol si cine intra nu te vede direct, e ..perfecta In rest, te tratateaza ca la un hotel de 5 stele lux si e suficient sa-ti doresti ceva si ...se intampla (apa, ceai de alaptare, any help) iar personalul este nu doar foarte dragut, ci chiar empatic, saritor, in fine, extraordinar ... mi-au placut toti la nebunie Da e neplacut ca iti invata bebele cu lapte praf si biberon dar ... asa e peste tot mancarea e bestiala, atat pt mamici dar mai ales pt insotitor (si foarte utila, mereu era sotul meu cu mine si nu mai trebuia sa plece pe undeva sa manance) Ce am fost foarte incantata (mai ales ca stiti ca am obsesie cu trombofilia mea) e ca am prins-o de garda pe dr Ganea (anestezista) care e exraordinara, din momentul in care am aflat ca ea e anestezista mea nu mi-a mai fost teama de nimic si adevarul e ca e super-profi Ce v-ar mai trebui fata de ce va ofera ei ? Daca va doriti protectii de silicon pt sfarcuri (si cred ca multe din noi avem nevoie de ele initial) - marimea S de la Avent Galactogil - daca vreti Crema, deoroll, pieptan si daca vreti o camasa de noapte cu bretele (eu sunt mai calduroasa) In rest ... All Inclusive Cand ma gandesc ca acum cateva luni m-am dus la Medlife asa ...intr-o doara, pt ca eram oricum decisa sa nasc la Euroclinic sau Regina Maria (acolo nascusera prietenele mele si imi placuse mult) ... sunt foarte fericita ca am luat aceasta decizie ! Deci fetele care ati decis sa mergeti cu Medlife, cred ca puteti fi 100% impacate ca ati facut cea mai buna alegere ! Eu cel putin voi avea o experienta memorabila legata de nasterea mea acolo si la bebe 2 clar voi face aceeasi alegere ! cori - imi mai spui te rog tu ce ai comandat de la Merino si in cat timp a venit ? Cocoi pana la cate luni poate fi folosit ? dar sleeping bag de la cat ? Stati ca in entuziasmul povestirii am uitat sa zic ca si bebelina mea papa tot NAN 1 (combinat cu san, cat am) si are scaun la fiecare masa. Este ff linistita, nu plange, scoate aerul imediat, doarme o multime, nu-mi vine sa cred ce simplu e [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Roxx,inca nu am nascut,o sa se intample cam pe 1-3 nov.Am fost la Dr Bohiltea la toate ecografiile importante( 12,16,22 si merg si acum la 32 de saptamani).In rest Dr meu e Bican Florin,cu el o sa nasc si el mi-e medic dinainte de sarcina. Alexandra 28+ cu bebe Sasha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melania, cum stati cu colicii? Pana la urma, a functionat ceva la voi, vreun medicament, vreun ceai, ceva? Fetele, la voi au inceput? Eu ii tot dau Infacol si ceai de fenicul, din cand in cand. Dar se pare ca nu merge...au inceput si la noi tot mai tare. Doar daca il tin pe burta se mai calmeaza. Sau leganat la nesfarsit. Dar si atunci adoarme si imediat se trezeste iar in plans... Acum am noroc ca e si mama si soacra la mine, il mai iau si ele sa il calmeze. Cand o sa raman singura, nu stiu ce va fi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor. Eu incep sa fiu tot mai stresata pt ca mi se tot accentueaza durerile cand misca bebe. Sper sa stea cumintel acolo pana pe 15 cand sunt programata la cezariana, plus ca abia luni imi vine medicul din concediu. Stau numai in pat pt ca in picioare apasa f rau bebe si durerile profunde dau senzatia ca iese. Cori, esti bine? Tu cum te mai simti? Sper ca esti mai bine decat mine. Te rog mult, spune-mi si mie de unde ai comandat Mustella. Astept un PM. Multumesc frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ana, Ma bucur tare mult ca sunteti bine si tu si bebelina ta si mai ales ma bucur ca papa bine, ca doarme, ca se odihneste si ca este totul in regula. Felicitari! Cat despre experienta Medlife, ma bucur f tare sa aud numai lucruri de bine. Si daca mai spui ca esti si pretentioasa si ca ai fost multumita de absolut tot, nu pot decat sa stau si mai linistita. Iti multumesc tare mult pt detalii. Eu sunt cam speriata de anestezia in coloana. Sper sa o nimeresc si eu pe anestezista respectiva, asa poate ma mai linistesc. Ai grija de voi si te asteptam cu poze si vesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...