Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (19)


Recommended Posts

La Cori e posibil sa fie varianta cu mutarea. Si eu cred ca ar fi anuntat daca se intampla sa nasca. Ea este cu o zi in urma mea, iar eu maine fac 37 sapt. Deci in sapt 37 este si ea. Ana, eu am inteles ca pt colici mai sunt f bune si pernutele cu samburi de struguri sau de cires, care se incalzesc si se pot pune pe burtica bebelusului pt a-l calma. Ma bate si pe mine gandul sa imi achizitionez una, pt orice eventualitate. Pana acum nu am cumparat decat Infacol pt colici. Multa puterea fetelor! Sa gasiti remediul colicilor cat mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna tuturor. Iertati-ma ca am disparut asa ca magarul in ceata dar intr-adevar m-am mutat si nu am avut timp nici sa respir. Sa nu mai spun ca de gasitul laptopului prin cutii si de internet nu se punea probleme. A fost tare greu si daca nu veneau parintii mei sa ne ajute cred ca clacam cu toti oamenii angajati si cu fetele care ma ajuta la curatenie cu tot. Clar parintii isi dau si sufletul pt copiii lor. Azi terminam camera Mayei si ma apuc de spalat hainute. Sa incerc sa raspund la intrebari: alina eu i-am luat 2 saci de dormit unul tip cocooi ptr pana la 3 luni, altul go go bag pana la 2 ani. Nu i-am luat Cocooi wrap pt ca eu nu am suportat de la nastere sa fiu infasata si ma astept sa fie si ea la fel. Au venit in 4 zile lucratoare la posta de care apartin. De mustela nu am mai intrebat , nu se comanda pe nici un site posibilitatea este de a o aduce din afara de cunostinte. De eco eu am facut cele uzuale la Alma Georgescu si e o draguta care m-a primit de multe ori fara nici o programare si trimitere. Eu facusem monitorizare la ea si inainte de sarcina si m-a ajutat in niste cazuri. Morfo am facut la Andreea Muntean care e foarte atenta si profi, raspunde la ce o intrebi dar altfel nu e f vorbareata. Azi avem 37 s. Alina si eu tot Gold am ales dar poti sa alegi tu rezerva sau te repartizeaza ei? Iertati mesajul lung, trimit de pe mobil. va pupam. Cori [gravi] 37+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor Incerc si eu niste completari.. Intreba o mamica de ecografii..sa stiti ca de la ei eu cred ca Rodica Chitescu este cea mai buna..mie mi-a salvat primul copil..si am putut sa-l pastrez datorita ei..poate nu e ff comunicativa dar este foarte buna... mai zicea cineva d epernunta cu samburi de cirese pt colici..am incercat-o eu dar la mine nu a dat rezultate..de fapt am incercat toate medicamentele posibile..pana la urma le-am aruncat pe toate..daca copilul are colici are si astia sunt nu ai ce sa faci..primul meu copil nu a avut si bineinteles nu i-am dat nimik..al doilea grav de tot si am incercat orice insa nu a functionat nimik..asa ca le-am aruncat pe toate si la 4 luni s-a calmat singur. La medlife nu stiu sa se deconteze ceva la nastere dar poate in curand vor avea si ei ceva reduceri..Stiu ca daca te operezi de anumite chestiuni gen apendicita ai gratis interventia si platesti numai cazarea..la fel si in sectia pediatrie..se plateste cazarea si medicamentele si etc sunt decontate de CAS..ma gandesc ca pe viitor vor fi si in clinicile private multe interventii decontate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iubu - uf, cam nasol ... eu am observat ca daca ii tin fetitei mele mana pe burtica si o tin pe mine, se linisteste considerabil Apropos de infasat, eu din prostie am infasat-o o data pe fetita mea si, desi era maraita, s-a linistit brusc si a adormit. Mi-am amintit si ca am citit mai demult o carte despre cum sa calmezi colicii unui bebelus si una din etape era infasatul, deci asa m-am decis sa comand un baby wrap de la Merinos Si ii mai iau un saculet de dormit pt dupa 3 luni, asa m-am decis [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Bebe meu are colici si ieri noapte nu a dormit deloc, implicit nici noi. L-a apucat pe la 10 seara si pana a doua zi la 4 dupa amiaza nu a dormit, a plans, s-a indoit de durere...a fost cumplit!!! Am incercat toate variantele pe care le stiam:mana pe burtica, ceva cald pus pe burtica, tinut in brate, tot soiul de picaturi si...nimic. Exact cum povesteste Iubu. Azi noapte a dormit, s-a trezit din 3 in 3 ore, a papat si iar nani. Sper sa nu mai aiba dureri atat de mari pt ca mi-e foarte mila si ciuda ca nu-l pot ajuta cu nimic. Ma bucur Cori ca esti bine, acum sigur trebuie sa te linistesti: ai terminat cu mutatul, ai implinit 37 saptamani, acum o astepteti pe bebita. Sa ne tii la curent. Ana, a sosit bona filipineza? Cum e?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami si eu am avut o repriza din-asta acum cateva nopti si am stat cu ea in brate pana la 4 dimineata chiar ca ti se rupe sufletul ... cami nu mi-a venit bona, agentia asta e f neserioasa, inchipuie-ti ca initial trebuia sa ajunga pe 27-28 iulie si va ajunge de fapt (sper) in jur de 9-10 sept ... sunt f dezamagita, iti dai seama si-a comandat cineva biberoane de la Dr Browns ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Si noi ne chinuim cu colicii, am schimbat acum, am trecut de la Infacol la Gripe Water, sa vedem cum reactioneaza. Baby Drink nu vrea sa bea, nu ii place gustul sau nu stiu. Si eu am observat ca daca il tin in brate infasurat bine-bine intr-o paturica, se calmeaza mai repede. Pe noi noaptea nu prea ne doare, doar seara pana adormim (bine, se face ora 12) si ziua mai mult. Cum stati cu alaptatul? Eu am vrut sa comand de la Dr Browns, dar m-am razgandit apoi. Asa ca, daca o sa comanzi, astept impresii:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,am o intrebare, lui bebe ii fac cele 2 vaccinuri obligatorii la nastere...si daca da, ele intra in pachet sau se platesc separat? Si inca o intrebare : In ce constau testele metabolice pt bebe si cat costa? Multumesc anticipat si va doresc rabdare si bebici cuminti si fara colici. ----------------------------------------- Alexandra 30+ cu bebe Sasha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...