Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (147)


Recommended Posts

Ziua! Khristin, in caz ca intri pe forum, ti-am lasat pe mobilul sotului nr. meu de tel. Olga, primit DVD-ul, multumim din suflet! [flo] A venit si cu litera gresita! :) Acum imi mai trebuie sfaturi despre cum sa te misti cind ai senzatia clara ca nici sa te intorci de pe o parte pe alta nu poti :) Doamnele, cine are in plan ochelari pe iulie - august, mi-am luat ochelarii azi de la Greiche & Scaff si m-am procopsit cu carti cadou: 25 de dolari pt cumparatura in iulie si idem pt. august. Evident ca eu nu-mi mai fac acum ochelari, asa ca cine are nevoie... just let me know. Ica? Tu cautai ochelari? Daca ai magazinat un pic si crezi ca poti sa folosesti rabais-ul... Toronto, sper ca v-ati distrat bine! Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru toate burticile si mamicile din lume. Ceva haios pentru voi http://www.noob.us/humor/partly-cloudy-new-pixar-short-film/ Vreau sa o las pe MQQM si pe Romanita sa povesteasca de Intalneala din Toronto. Parerea mea e ca am reusit sa le surprindem cu cate un Baby Shower pe amandoua pentru ca tot timpul am lasat-o pe MQQM sa creada ca ea o sa organizeze o intalneala si nu o sa fie decat vreo 4 persoane. Mihaela http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cu ce sa incep! In primul rand imi pare rau ca n-am avut decat 6 ore sa stau cu voi, cum spuneam la final, trebuia sa intindem corturile in loc sa plecam acasa [:D] Atat de bine a fost, m-am bucurat mult de intalnire, am intalnit doua gravidute infloritoare, multi copii frumosi si veseli, inclusiv pe cei mai noi bebei ai sezatorii, Sofia si Aidan, apoi m-am bucurat sa stau de vorba cu sezatorencele ontarience si am schimbat doua vorbe chiar si cu unii dintre domni! Unde mai pui ca la sfarsit am avut parte si de terapie din partea lui Rex, celalalt "baiat" al lui mQQm [:D] Gravidutele, sper ca va odihniti bine in noaptea asta! Ati rezistat ca doua eroine si la pozitii incomode, si la atacurile noastre verbale [:D] romanitza si sofronica, ma bucur de cunostinta! sofronica, n-am apucat sa vorbim, vreau si eu sa ma bat cu kilogramele mele. Eu zic sa stam aici, ca poate mai corupem si pe altcineva [;)] A fost bine, mai vreau! Sunt hyper, nici nu pot sa ma culc! maru, mi-ai lipsit, de ce n-ai venit? Asa sanatoriu de recuperare mai rar. Ma bucur ca a ajuns si Laura pana la urma! Bun, intre timp am incarcat si pozele, le trimit pe mail, ca maine n-o sa mai am timp. O duminica frumoasa pentru toata sezatoarea, de pe o coasta pe cealalta! [pup]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OH, MAN si PHEW!!![:D] Adica dupa ce vorbesc singura pe forum de intalnit macar inca odata in formula fara atasament detasat [:D] si ma tot repet aici cu rosu doua saptamani fara sa ma bage nimeni in seama, azi ma duc in parc, resemnata ca macar 3-4 fete stiu sigur ca vin. Si-ajung acolo (trecand pe langa o tanti care parea cam suspecta acolo in iarba la intrarea in parc, s-a dovedit a fi mama de try facand de 6 [:D]), ma postez la un colt si vad intr-o poienita un grup care leaga baloane, aranjeaza masa... Si la "locul de intalnire", adica la colt, nimeni inca. Si cum stau eu acolo, aud ca se vorbeste in romana. Ia uite, ma gandesc, un grup de romani fac birthday party pa copii in parc, ce chestie faina![:D] Si dupa vreo juma de minut cu spatele la grup, mi se compileaza datele in creier si ma intorc incetutz si cobor ochelarii de soare si ma uit mai bine... Pai cine sa fie? Dragele mele roboteau de zor pe-acolo, noroc cu burtonul, ca m-au vazut si ele intr-un final. Si-a inceput surpriza dupa surpriza.[flo] Nu ma exprim eu prea bine la emotii si-acu sunt si in perioada lacrimogena, m-am tinut eu tough girl pana am ajuns acasa si-aci m-am overwhelmed de-a dreptul! Nu pot sa cred cat de sufletiste sunteti si nu am cuvinte sa va spun ce impresionante si grozave, dragele mele, si cat apreciez gestul vostru si ca ati fost acolo! Chiar conteaza! Sa va spun cat de impresionati au fost si copiii mei exteriori de efortul vostru! [pup] Ma bucur mult ca v-am revazut si vazut (sofronica, m-ai surprins total, am intrat sa vad daca a mai lasat cineva un mesaj sau daca a trimis cineva pm si am vazut ca doar tu ai mai scris dupa mine, unrelated, asa ca sa te vad in parc a fost... asa... ceva... suprinzator... [:D]). Realmente m-am simtit intre prieteni vechi si dragi!!! De fiecare data e tot mai intim si mai reconfortant!!! Niste copii faini si haiosi ce aveti toate, unul si unul, mi-a placut si cercul barbatilor, pacat ca n-aveau pipa pacii! [:D] Bunicile s-au intretinut si ele (printre alergat dupa nepotii care dispareau prin padure la fiecare hmmmm minut) [:D]) Chiar mi-a placut mult ca ne-am adunat cu mic si mare. Acu e noapte si imi trec tot felul de faze faine prin fata ochilor, prea multe sa ma decid ce sa descriu, concluzia e ca la cata energie, chiote de copii si vorbaraie s-a eliberat in poienita aia, sigur ne dadeau afara din orice loc inchis in no time. Plus ca ne-am rotit la discutii la liber si-am putut sa flecarim de la 2 la aproape 9 in voie. Nu ca am fi finalizat vreo discutie, dar a fost un bun inceput. [8D] Pacat doar de greva garbigiorilor...[:D] Try, mamica cea mai energetica, capul rautatilor [:D] [pup], CataD imi era dor de voi, abia astept sa scoti liana sa vin [:D] [pup], Olga, fata totala, am avut un soc acasa [:D] [pup], Mona_B, mi se pare ca te-am prins prea putin, ca n-am vorbit destul, noroc ca am avut un pic de avans de marti, next time sper mai mult[pup], InaCanada, acu ma luminai de ce n-ai mai raspuns ever daca vii sau nu [:D], familie de fete frumoase sunteti voi, tu Thea si Sanzi, mai-mai [olala] [:D] [pup], magdone, ce bine c-am vazut-o pe figurina mica in sfarsit si cele 3 generatii de magdone clonate, mama, tu, R [:D] [pup], mi_ro, ce misto sa reapari asa dupa o juma de an de disparitie forumistica totala, nu pricepeam de unde pana unde [:D] [pup], laurajr, surpriza finala a dupa-amiezii, asa ma bucur c-ati ajuns, mersi de plimbare (serios!), si chiar seamana David cu tine [;)] [pup], DanaMario eu pe tine cand te cunosc? [pup], Donia finally, am inceput conversatia, continuarea in curand [pup], sofronica mi-a facut placere, esti o scumpa cu un baietel frumos si cuminteeee [pup], Ritah cu baietel zambaretz, ce pacat ca ati stat asa de putin, nici n-am apucat sa incepem discutia despre ronovari, data viitoare facem workshop... [:D][pup], Khristin bine macar ca ne-am intalnit saptamana trecuta [pup], Denisam imi pare rau ca nu ai reusit sa ajungi [pup]. Multumim! Doar faptul ca v-ati gandit la noi conteaza enorm!!! Nah, ca la oscars sunt, ar fi cazul sa mai si incetez acum... Sunt tare impresionata si ma bucur ca ne-am vazut![pup]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]Nu pot sa spun ce placut surprinsa am fost de intalnirea de ieri!!! Asta da surpriza... putin a mai ramas sa nu nasc [:D] De-abia asteptam sa le cunosc pe fetele de pe forum, nu mi-am imaginat nici o clipa ce au pus la cale... A fost o dupa-amiaza f placuta, am cunoscut mamici nemaipomenite, copii care mai de care mai frumosi si tatici care s-au intretinut unii pe altii. Bineinteles, nu il uitam nici pe Rex- cainele cel frumos al lui mQQm - sotul a ramas cu gandul la el si de-abia astepta sa aiba grija lui cand stapanii vor pleca in vacanta [:D] Multumesc din suflet, fetelor, pentru gestul vostru, sunteti nemaipomenite [pk][pk][pk] Try [flo] Catalina [flo] Mi_ro [flo] Olga [flo] Magda [flo] Laura [flo] Inacanada [flo] Mona [flo] Doina [flo] Danamario [flo] Sofronica [flo] Kristin [flo] Denisa [flo] Ritah [flo] Ne-am simtit minunat si poate ar fi o idee buna ca vara sa ne intalnim macar o data pe luna intr-un parc sa repetam experienta. [pup] fetelor si de saptamanile urmatoare sper sa fiu si eu mai activa pe forum, ca tot o sa termin cu munca... [gravi] 35+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woauuuuuuu!!!!!! [q]si eu pe aici de emotie! Chiar ca la Oscar... Abia astept sa vad poze! Bravo sufletistelor din Ontario pentru asa supriza frumoasa![asia] Desi, vag, eu una m-am gindit ca ar fi posibil sa se intimple asa ceva, ca prea disparusera toate ontariencele de pe forum in ultima perioada si in afara de mQQm, care raminea tare pe pozitii cu intilnirea, in rest, liniste totala. Ma bucur ca asta a fost motivul si ca ati reusit sa fericiti doua burtici![flo] Iar lor le doresc sarcini (ce a mai ramas) si nasteri usoare, refacere rapida dupa si doi bebelusi sanatosi tun![pup][flo]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ma bucur foarte mult ca v-am cunoscut, imi pare rau ca nu am avut cum sa stam mai mult. Dar e un inceput, promit sa stau full time la celelalte. Laura imi pare rau ca eun am plecat pe cand ai ajuns tu, mi=ar fi placut sa ne cunoastem. Poate ne intalnim la un lunch aici la noi la Kitchener. Am cunoscut mamici frumoase si copilasi pe masura. Al meu a fost f retras, are o scuza ptr ca a fost bolnavior toata saptmana. Vreau sa spun la restul Sezatorii ca gravidutzele arata SUPER, doar un pic de burticutza acolo. Asa sa tot fi gravida :) Am editat sa va intreb daca s-a schimbat contul comun sau am uitat eu parola de cand nu am mai intrat. Va urez o duminica placuta. Cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...