Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vreau sa plec! Unde?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mianna
Citat:
citat din mesajul lui conchitaclover, una dintre cele mai acide persoane de pe forum, da-ti sfaturile singura in jurnalul intim. si, eventual, urmeaza-le.[8D]
align="right" id="quote2"> deja ai ajuns la a doua persoana careia ii stabilesti ce si unde sa scrie [:D] and still counting. cum era cu cenzorii? te-a inscaunat careva? e comfortabil scaunu'? [alcool] eu n-am jurnal, gandeste-te bine unde ma trimiti [:)] sau poate pur si simplu decizi sa nu mai scriu [:-@]Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
align="right" id="quote2">e luna plina? rezumat pentru nerfoase: imi exprim opinia ca povestea lu dora e cusuta cu ata alba, happy in to sau unhappy in dc da cu bata, io ii zic ca nu e cenzor, clover se baga si ea la tras de codite, o trag si io de matricola, vii si tu ca e rost de vuitoane peste ochi...nici de telenovela nu e bun scenariul, dar mai incercati, romanu' s-a nascut poet. [8D]reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vin si eu (cu un offtopic) ....si ce ziceam acum vreo 2 zile despre forumul asta? [8D]

Oare mai exista vreun subiect (inafara de umanitare) care sa nu se lase cu paruiala si maini in sold? [q][bang][alcool]

 

 

 

 

 

 

Dana [hia] mama lu'[cavaler]Radu Stefanid="size3">(Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"[pup]

 

 

 

 

Hobby

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danat
Vin si eu (cu un offtopic) ....si ce ziceam acum vreo 2 zile despre forumul asta? [8D]Oare mai exista vreun subiect (inafara de umanitare) care sa nu se lase cu paruiala si maini in sold? [q][bang][alcool]Dana [hia] mama lu'[cavaler]Radu Stefanid="size3">(Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"[pup]HobbyMelodia mea de azi :-)
align="right" id="quote2">Da! Alea unde nu scrie Conchita! M-am convins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu ce sa spun vazand mesajele voastre.

Am initiat un subiect in care am spus ca vreau sa plec si sa o iau de la capat si am fost catalogata nebuna, instabila, cu grave probleme si ma pandeste Protectia copilului doar pentru ca am fost suficient de naiva sa imi las niste date pe un forum.

Nu am suferit de nici un gen de tulburari pana l-am cunoscut pe sotul meu, diagnosticul a fost pus in urma tentativelor de suicid in urma carora doctorii au dedus ca nu vreau cu adevarat sa imi iau viata, ci sa atrag atentia. V-as sfatui sa dati o tura pe la 9 la sectiile de liber (adica netinute sub cheie, cu acces in curte, invoiri etc) si s-ar putea sa aveti surpriza sa dati de persoane normale, cu unele tulburari emotionale, ce-i drept, dar lucide si cu mintile intregi.

Copilul e schimbat, hranit, plimbat, dus cu regularitate la medic. In zilele cand sunt singura cu el sta cu mine, iar cand sotul vine de la munca pana pleaca sta in cealalta camera in patut cu jucariile sau in premergator(singur cateva ore, pana vine bunicul lui), timp in care intru periodic la el din 30 in 30 de minute.

Legat de cheta, pastrati-va banii, fetelor, ca nu v-am bagat mana in buzunar! Am explicat cum sta treaba cu venitul meu si cu cheltuielile ca sa scutesc o groaza de sfaturi gen inchiriaza un apartament, ia-ti casa, ia-ti bona etc. Nu ma plang, e venitul mediu pe economie si astea sunt cheltuielile in tara asta. Cu un part time ar trebui sa se rezolve.

Nu credeam ca daca cer un sfat de la niste OAMENI pe un forum risc sa imi vina autoritatile, sa ma inchida, sa-mi ia copilul etc. Greseala mea. Aveam nevoie sa stau sa pandesc usa cu inima stransa, gandindu-ma ca in orice moment apare Protectia copilului. Multumesc de ajutor.

 

Rog moderatorii sa inchida subiectul.

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Copilul e schimbat, hranit, plimbat, dus cu regularitate la medic. In zilele cand sunt singura cu el sta cu mine, iar cand sotul vine de la munca pana pleaca sta in cealalta camera in patut cu jucariile sau in premergator(singur cateva ore, pana vine bunicul lui), timp in care intru periodic la el din 30 in 30 de minute.
align="right" id="quote2">


Dora, nevoile unui copil nu se limiteaza la cele fiziologice. Copilul are nevoie de liniste, dragoste, apropiere fizica, stabilitate la fel de mult...

Si poate ma insel, dar a lasa un copil de 9 luni singur cu orele, treaz fiind, e tot o forma de abuz. Cu toate verificarile la jumatate de ora cu tot.

Cresti un copil nu ingrijesti un caine.


__________________________id="green">

Somnul ratiunii naste monstri.id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui popescudora
Copilul e schimbat, hranit, plimbat, dus cu regularitate la medic. In zilele cand sunt singura cu el sta cu mine, iar cand sotul vine de la munca pana pleaca sta in cealalta camera in patut cu jucariile sau in premergator(singur cateva ore, pana vine bunicul lui), timp in care intru periodic la el din 30 in 30 de minute. POZE
align="right" id="quote2">este incredibil...dar ce e copilul ala? o pasare in colivie? m-ai facut sa ma intreb destul de serios...vezi oameni afara cu copiii, par normali...oare odata ajunsi in casa, cum s-or comporta? tu macar ai idee cat de anormal e ca tu sa stai cu sotul, si copilul, treaz, singur, in alta camera? ok, ta-su e un dusman, dar tu de ce nu stai cu copilul? de ce tre sa stai cu el? ca oricum din cate am inteles sta pe jocuri, la tv, etc?daca persoanele alea "la liber" din 9 gandesc ca tine...pey eu stiu? dar normale nu sunt. sunt tinute asa doar pentru ca teoretic, nu reprezinta o amenintare pentru cei din jur sau pentru ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool]cum adica sa intru la copil la 30 min?!!![bang]

daca intru acum si peste 5 minute copilul baga ceva in gura si nu mai poate sa respire?sau se rasuceste nu stiu cum si se spanzura cu fata de masa,de perna,de nu stiu ce ?![alcool]

pana ma intorc eu dupa 25 de minute(ca asa vine treaba [bang]) copilul e mort de mult [bang][alcool][bang][alcool][bang]

 

dar chiar asa de ce trebuie sa stai cu "dumnealui" in loc sa stai cu puiul?

ii e frica de bau-bau? [alcool]

 

 

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

 

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********

**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

[floare3]

 

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]

 

Vio [trombon],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit

 

__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

popescudora - fara sa fiu critica: un copil are nevoie de dragoste si atentie tot timpul nu dupa program! Are 9 luni, acuma descopera lumea, s-ar bucura de orice, sa umble, sa puna mana, sa simta...nu-l mai lasa singurel. Dar sotul tau chiar nu-l suporta sa-l vada? Sa-l auda?

Doamne ce cosmar! Daca el nu-l suporta incerca sa strangi dovezi in sensul asta si asa vei avea cel mai tare motiv de divort. Cheama si tu la tine o vecina sau doua cand vine el acasa sa vada sa auda cum el spune sa-l trimiti in alta camera....si dupa le chemi martore la proces.

Nu este usor sa fii o mama buna, insa merita. Te rog eu, nu-ti mai trata copilul ca o piedica, trateaza-l ca un suflet nevinovat plin de iubire care are mare nevoie de mama lui.

 

 

poze

 

blog personal www.de-azi.ro

pentru cine crede ca nu mai poate...

http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui popescudora
Nici nu stiu ce sa spun vazand mesajele voastre.Am initiat un subiect in care am spus ca vreau sa plec si sa o iau de la capat si am fost catalogata nebuna, instabila, cu grave probleme si ma pandeste Protectia copilului doar pentru ca am fost suficient de naiva sa imi las niste date pe un forum. Nu am suferit de nici un gen de tulburari pana l-am cunoscut pe sotul meu, diagnosticul a fost pus in urma tentativelor de suicid in urma carora doctorii au dedus ca nu vreau cu adevarat sa imi iau viata, ci sa atrag atentia. V-as sfatui sa dati o tura pe la 9 la sectiile de liber (adica netinute sub cheie, cu acces in curte, invoiri etc) si s-ar putea sa aveti surpriza sa dati de persoane normale, cu unele tulburari emotionale, ce-i drept, dar lucide si cu mintile intregi.Copilul e schimbat, hranit, plimbat, dus cu regularitate la medic. In zilele cand sunt singura cu el sta cu mine, iar cand sotul vine de la munca pana pleaca sta in cealalta camera in patut cu jucariile sau in premergator(singur cateva ore, pana vine bunicul lui), timp in care intru periodic la el din 30 in 30 de minute. Legat de cheta, pastrati-va banii, fetelor, ca nu v-am bagat mana in buzunar! Am explicat cum sta treaba cu venitul meu si cu cheltuielile ca sa scutesc o groaza de sfaturi gen inchiriaza un apartament, ia-ti casa, ia-ti bona etc. Nu ma plang, e venitul mediu pe economie si astea sunt cheltuielile in tara asta. Cu un part time ar trebui sa se rezolve.Nu credeam ca daca cer un sfat de la niste OAMENI pe un forum risc sa imi vina autoritatile, sa ma inchida, sa-mi ia copilul etc. Greseala mea. Aveam nevoie sa stau sa pandesc usa cu inima stransa, gandindu-ma ca in orice moment apare Protectia copilului. Multumesc de ajutor.Rog moderatorii sa inchida subiectul. POZE
align="right" id="quote2">Draga Dora, eu n-am citit amanunte, dar stiu ca nu trebuie sa dai explicatii nimanui .Ai o viata si ceilalti n-au decat sa ti-o respecte .Mi se pare cel mai corect lucru intr-o lume civilizata .Si nu te lasa influentata de parerile unor femei pregatite de harta la orice pas , ele nu-ti cunosc situatia, doar judeca pentru ca atata pot .Si nu-ti fie frica de protectia copilului, nu desparte nimeni in lume o mama de un copil doar pentru ca x-uleasca ( care sta toata ziua incotata pe internet sa puna verdicte ), ti-a facut reclamatie .Fii femeie si pune tot ce nu ti se pare interesant si pozitiv, la spate .Iti doresc numai bine si liniste, ca asta-i cea mai importanta .ps. pe internet nu trebuie sa fi atat de naiva, ca dai ocazia unora sa te atace si-i pacat .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...