Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vreau sa plec! Unde?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Singura solutie viabila, pt tine si copilul tau, este sa te duci intr-un centru maternal. Acolo, vei primi tot sprijinul de care ai nevoie. Nu-ti mai face alte scenarii. Nu ai bani pt ele. Copilul ar trebui sa fie primul in planurile tale. Curaj. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tu esti aceiasi din acest http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134599&whichpage=1st topic????? tu esti cea care erai gata sa ti curmi viata pt el? nu am avut timp sa caut si nici nu o voi face sper sa si aminteasca fetele despre cat de controversata poti fii si sper din tot sufletul sa nu abuzezi de mila lor tu ai nevoie de un altfel de ajutor ai un copil ai grija de el si nu l mai lasa sa urle necontrolat Tudor [avion],Ale ,[zana]si [gravi]31+ [baietel]KEVIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit celalalt subiect cred ca ai nevoie de medicatie( pledez de obicei impotriva) si sa te lasi de fumat. Despre cardul tau pe care il tine sotul vroiam sa adaug ca singura situatie in care as fi de acord daca tu esti iresponsabila cu banii. Si se pare ca esti. Cum ai bani de tigari dar nu ai bani de metrou?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

popescuteodora - scrie despre cum te simti acuma...sa intelegem ce s-a intamplat de cand ai scris la celalalt topic? Hai sa nu dam inca cu pietre, sa fim suport pentru nevoia ei si sa judecam doar dupa ce auzim toata povestea! Uf Doamne ce mila mi-e de bietul copil! sa fie prins la mijloc in probleme psihice/sufletesti ale parintilor! Are dreptul la normalitate, s-a nascut normal si din cauza problemelor parintilor are sanse sa ajunga un om cu mii de frustrari! De ce? [url="http://community.webshots.com/user/Deusphoto"]poze [/url] blog personal www.de-azi.ro pentru cine crede ca nu mai poate... http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dora, eu nu-ti cunosc povestea. 1. Eu m-as duce la centrul maternal. Daca as vrea de-adevaratelea sa scap. Acolo sunt si alte femei ca tine (nici nu banuiesti cate si din ce medii diferite vin) cu care poti sta de vorba si de povestile carora te poti folosi ca sa tii calea. Exista avocati care te vor consilia si mai ales...multa liniste. 2. Daca te loveste, ar fi intelept sa chemi politia si sa scoti imediat certificat medico-legal. Nu ca politia ar rezolva ceva dar daca exista plangeri, niciun judecator din lume nu-i va incredinta copilul, indiferent cate internari la psihiatrie ai avut. Sper sa ai puterea sa scapi de abuzator. Si sa-ti scapi copilul de abuzator. ____________________________________________________ You cannot both dance and not pay the piper.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma loveste rar si nu suficient cat sa-mi scot certificat. Adica chestii de genul ca imi da un cap intr-un perete, sau imi pune mana in gat, nu cat sa imi lase semne. Am fost internata si diagnosticata cu tulburari de personalitate, deci nu schizofrenie sau ceva grav. Perioada totala cam 3 saptamani. Doamne, cat as vrea sa ma fi gandit mai bine inainte sa ma leg la cap in toata povestea asta si sa fac si un copil in conditiile astea! [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te da cu capul de pereti si tu mai stai cu el? E un baiat bun si deosebit, dar are iesiri de dement din cind in cind, nu-i asa? Fugi mincind pamintul, nu mai chinui copilul ala aiurea. Ar fi bine sa iesi din postura de victima si sa poti pleca de linga animal, dar din ce scrii tu in postarile tale, ai slabe sanse sa te rupi de el fara ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, sa pleci la un centru maternal e putin cam prea drastic. Poate am inteles eu gresit, dar nu ai spus ca sotul tau te bate sau isi agreseaza copilul. Singura problema e ca te-ai saturat de comportamentul lui vulcanic (spart monitor, Dinamo, etc), ca nu acorda destula atentie copilului, etc. In opinia mea, acestea nu sunt motive suficient de puternice "sa iti iei lumea in cap" si sa pleci. Eu cred ca la voi sunt probleme de comunicare. Rutina care apare in orice relatie, la voi s-a transformat in cuvinte grele, nepasare din partea sotului tau, frustrari din partea ta. Eu as incerca sa vorbesc frumos cu sotul meu, sa ii exlic ca avem un motiv foarte important sa facem relatia sa mearga: copilul. Si, cu compromisuri de ambele parti, totul ar putea fi ok. Daca totusi nu ai cu cine vorbi, daca nu reusiti "sa va calmati" unul pe celalalt, probabil ca cea mai buna solutie pentru copilul vostru va fi despartirea parintilor lui. Nu ai nevoie de centru maternal. Asa cum ti-a mai spus si o alta utilizatoare, asteapta pana duci copilul la cresa, cauta-ti un job full-time (in Bucuresti sau imprejurimi). Ai jobul, iti gasesti chirie. Si apoi, daca trebuie, muti si copilul la o alta cresa. Nu te grabi sa iei decizii, nu te certa cu sotul tau, cu RABDARE vei reusi sa iei cea mai buna decizie! Cat despre topicurile tale mai vechi: TOTI GRESIM! Tu esti o persoana mai sensibila probabil! Dar, sa nu uitam ca fiecare din noi am luat si decizii gresite pe parcursul vietii. Asa ca ar trebui sa dea cu pietre doar cei care au ales corect mereu! "Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself." Leo Tolstoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...