Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu stiu sa imi manifest dragostea


Recommended Posts

Mai, aceeasi problema o am si eu cu al meu...doar ca e invers...io arat...si el ioc, mai putin.[bang] Dar noi lucram la asta...discutam des despre ce trebuie schimbat, despre ce asteptari am eu de la el si gata. Si omul se straduieste sa se schimbe. Si asta iti recomand si tie! Problema e ca, in timp, faptul ca nu ii arati sotului tau dragostea, va da nastere la frustrari de partea lui...si va cadea in bratele primei femei care "il va ridica la cer". Si atunci, cine pierde? Tu, pentru ca nu ai putut sa iti exteriorizezi afectiunea fata de sotul tau. Dupa parerea mea, daca vei contiua in ritmul asta, in cativa ani te vei trezi ca ti-l va lua alta care poate sa-si arate dragostea! Si spun asta bazata pe 2 argumente: - majoritatea barbatilor au nevoie de afectiune si dovezi de dragoste din partea femeii de langa ei (si este si cazul sotului tau) - majoritatea femeilor isi arata dragostea fata de partener (tu nu) Si, cand simti ca nu poti sa ii arati cat il iubesti, gandeste-te la asta: vrei sa risti sa se sature si sa isi gasesca pe cineva care ii arate dragostea fata de el? Parerea mea [flo] "Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself." Leo Tolstoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vali, el nu o spune cu rautate! Si eu i-am spus la al meu la fel. Daca nu imi arata si el afectiune si un pic de dragoste, probabil ca, la un moment dat ma voi satura. Vreau sa ma satur? Nu. Vreau sa salvez relatia? Da. Dar, mai mult decat sa il informez de ce am nevoie, nu pot. Totul depinde de el. La fel iti spun si tie: TOTUL DEPINDE DE TINE! Inteleg ca dupa 17 ani, poate ca ti-a mai trecut cheful de "manifestat dragostea" si poate crezi ca "se subintelege". Uite ca nu e asa! Si dupa 10, 20 sau 30 de ani, inca mai simtim nevoia de afectiune de la partener. Iti da un sentiment de siguranta sa VEZI (nu sa simti, ca de simtit o simti el) ca te iubeste partenerul! Nu ti-am spus-o cu rautate, dar asta e realitatea! De ce crezi tu ca barbatii isi gasesc amante? Pai vine domnisoara amanta si ii spune: "Ursulet, eu te iubesc asa de mult! Esti asa de puternic, de frumos! Nu imi imaginez viata fara dragostea ta!". Si ii pregateste amanta o noapte roamntica la lumina lumnarilor! Si scenariul asta prinde cel mai bine la barbtii ca si sotul tau: cei care sunt insetati dupa dragoste si atentie! Nu spun ca sotul tau va cadea in plasa vreunei gagici (nu-s prezicatoare [:D]). Spun doar ca iti asumi un risc mult mai mare decat in mod normal. Si daca posibilitatea ca al tau sot sa cada in plasa vreunei "dragosteli" nu te poate face sa fii un pic mai "exeteriorizata", chiar nu stiu ce te-ar putea face. O [flo] pt tine ca sa nu te superi ca am fost asa directa! [:D] "Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself." Leo Tolstoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, nu m-am suparat deloc. Tu esti cumva taur (la fel ca sotul meu)? Exact asa judeca lucrurile si el. La fel ca si tine imi spune ca totul depinde de mine, ca de fapt problema e la mine. Oare? Vina mea este ca sunt asa cum sunt si nu fac eforturi sa fiu altfel, iar a lui? El e perfect? El de ce nu ar face eforturi sa fie altfel? Valentina si capritele Maria 10.01.2000 si Zoe 18.01.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum seduci barbatul Taur: Barbatul Taur este un senzual. Simturile lui sunt extrem de bine dezvoltate, mai ales simturile tactil, olfactiv si gustativ. Poti încerca, deci, sa-l cuceresti cu miresme învaluitoare sau pregatindu-i un prânz ca-n visurile lui. Mângâie-i ceafa sau gâtul în treacat, ca din întâmplare. Îngrijeste-ti pielea, sa fie moale si matasoasa, si îmbraca-te cu tesaturi fine, din fibre naturale. Daca te place, va încerca sa te atinga, fiindca, având simtul tactil foarte dezvoltat, resimte inconstient nevoia de a evalua prin pipait. Ai grija ca ambianta sa fie romantica si plina de confort: lumina difuza, muzica buna, în surdina, bautura de calitate. În conversatie, fereste-te sa amintesti de iubirile tale anterioare sau de fostii amanti. Fire posesiva si foarte geloasa, barbatul Taur, chiar daca accepta o femeie "cu trecut", nu este prea încântat sa i se aminteasca despre asta. Daca esti interesata si de latura materiala a relatiei, fii foarte subtila, pentru ca d-lui Taur îi face placere sa daruiasca, dar nu suporta sa i se pretinda. Daca nu esti înzestrata de la natura cu o sexualitate foarte robusta, nu te implica într-o relatie cu barbatul Taur - s-ar putea sa nu faci fata. Nu încerca sa joci cu el jocul de-a "acum te vreau, acum nu te mai vreau", este posibil ca simtul lui practic sa-l "reorienteze" catre ceva mai disponibil. Si un ultim sfat, pentru orice eventualitate: încearca sa eviti implicarea într-o relatie cu un domn Taur însurat - nu va divorta! _.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._ Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda. Monica, cea mai buna mami pentru [url="http://b5.lilypie.com/vymap3.png"]Claudiu[/url], [url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Luana/Clipboard01.jpg"]Luana[/url], [url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/OurPreciousAngel.gif"]Alma[/url] Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot varsatoare[:D]...sotul meu, un rac veritabil,acum se amuza cand eu ii intorc obrazul atunci cand vrea sa ma sarute...la inceput era putin contrariat dar acum se distreaza pe tema asta...da' si pe el il apuca pupaceala taman in mijlocul discutiilor...pana sa ma prind eu de intentie intorc instantaneu obrazul[:D]...obiceiul asta cred ca l-am deprins din copilarie cand toti adultii sareau pe noi sa ne pupe si la plecare si la venire...nu-mi placea deloc, da' deloc[bang]. eu telefoane ii dau cu duiumul dar nu sa-i fac declaratii, ci sa-i spun verzi si uscate[:D] offf, si cand se trezeste ,tot asa brusc, sa ma intrebe daca-l mai iubesc ma simt ca o rata intr-un stol de lebede[:D]...noroc ca el s-a obisnuit cu mine si eu cu el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce greutate sau relevanta are zodia.In definitiv 3 indivizi care apartin aceleeasi zodii pot fi f. diferiti. Draga Valipop,dragostea nu trebuie doar s-o simtim ci si o manifestam.E o nevoie fireasca,organica de a spune lucruri frumoase partenerului,de a-l alinta-vezi postarea anterioara cu barbatul de 60 de ani.Cred ca ar fi bine sa iesi din carapacea ta si sa incerci sa devii mai calina.Totul depinde de tine.Vei vedea ca nici nu e greu[:)] In plus copiii preiau ce vad in familia initiala si nu cred ca ai vrea sa creada ca in orice cuplu unul da si celalalt 'suporta' placid. Femeile au o putere mai mare decat barbatii sa se muleze dupa situatie,asa incat iti urez succes![flo] [url="http://community.webshots.com/album/560900254VfnRrM"]W[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , ati atins un punct sensibil . Sunt in aceiasi situatie ! Nu a pupacioaselor ci a plictisitelor de atata pupat ! Deci nu-l inteleg ! El e Varsator si extrem de sufocant !! Eu o Balanta , care vrea libertate. Imi reproseaza in fiecare moment ca nu-l iubesc , ca nu il alint . Da mi se pare enervant sa il pup de 10 ori pe zi , sa il sun de 5 ori pe zi si sa il ating in tot momentu. Deci la el asa decurge totu : la prima ora e pe mine sa ma pupe , ca ma iubeste ca bla bla , pe urma e tot dupa mine prin casa [bang] , pe unde ma prinde ma mangaie pe mana , pe cap , sau pe degetu de la picior [alcool][bang], daca merg la piscina vrea si el sa vina , daca ma duc sa fac dus vrea si el cu mine , daca ma epilez vrea sa se uite , daca mananc vrea sa stea langa mine , daca beau apa ma intreaba daca nu vreau sa'mi aduca suc . Deci tot ce vreau e AER !! La inceput imi placea felul lui de a fi , dar in scurt timp m-am plictisit !! [bang] Vreau libertate !! [bang] Vreau singura!! [bang] Relatia asta ma sufoca extrem de mult si daca continua asa o sa renunt fix din cauza asta . ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana
Fetelor , ati atins un punct sensibil . Sunt in aceiasi situatie ! Nu a pupacioaselor ci a plictisitelor de atata pupat ! Deci nu-l inteleg ! El e Varsator si extrem de sufocant !! Eu o Balanta , care vrea libertate. Imi reproseaza in fiecare moment ca nu-l iubesc , ca nu il alint . Da mi se pare enervant sa il pup de 10 ori pe zi , sa il sun de 5 ori pe zi si sa il ating in tot momentu. Deci la el asa decurge totu : la prima ora e pe mine sa ma pupe , ca ma iubeste ca bla bla , pe urma e tot dupa mine prin casa [bang] , pe unde ma prinde ma mangaie pe mana , pe cap , sau pe degetu de la picior [alcool][bang], daca merg la piscina vrea si el sa vina , daca ma duc sa fac dus vrea si el cu mine , daca ma epilez vrea sa se uite , daca mananc vrea sa stea langa mine , daca beau apa ma intreaba daca nu vreau sa'mi aduca suc . Deci tot ce vreau e AER !! La inceput imi placea felul lui de a fi , dar in scurt timp m-am plictisit !! [bang] Vreau libertate !! [bang] Vreau singura!! [bang] Relatia asta ma sufoca extrem de mult si daca continua asa o sa renunt fix din cauza asta . ..Dahri...
Fii tu balanta adevarata si pune in cumpana...vezi ce iese : ). ---------------------------------------------- [url="http://i41.tinypic.com/219azp5.jpg"]Tashi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...