Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce a plecat sotul meu? ajutor


Recommended Posts

Nici nu ai dee ce rau iti va parea cand te vei trezi din toata mila asta si-ti vei da seama ca ti-ai irosit atata timp alergand dupa cine nu merita. Sincer , nu e primul si nici ultimul barbat din lumea asta , iar daca omul s-a purtat grotesc cu tine nu vad de ce -ti calci in picioare orgoliul si demnitatea alergand dupa iluzii si jigniri. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui danny1
copilul il faci pt tine si pt dragostea ta.nu pt el,nu pt a-l castiga inapoi.daca a plecat de 2 ori cum de-l mai doresti?indreapta-ti atentia asupra copilulul si nu mai conta atat pe sot.tre sa te descurci si singura.ai prieteni, parinti, rude.apeleza la oricine, numai la el nu.e f greu, dar nu merita.vei prelungi agonia.nu fi dependenta de cineva.si ai o minune.un copil.val enorm, bucura-te de el. mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D]
Imi cer scuze sa te contrazic, dar cred ca facem copii pt. ei, pt a aduce in lume un om rezultat din iubirea a doi oameni. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Sotul tau e un nemernic imatur. Fugi de el cat poti de departe. Pastreaza copilul si priveste inainte cu optimism. Cand o usa se inchide, se deschide alta.
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trecutul il cunosti, stii ce a fost, plecari, veniri, pierderea voluntara a primului copil de dragul barbatului... O parte frumoasa, o parte urata... oricum ar fi fost a trecut si nu poti schimba ce a fost. Viitorul insa, e o alta poveste. Viitorul depinde de tine. Poti avea o viata frumoasa si plina de bucurii daca iti doresti asta. Va trebui sa lupti putin cu lumea si cu tine dar va merita. Copilul tau va merita! Nimeni nu poate trai in trecut asa ca sterge-ti lacrimile, zambeste si mergi inainte! Emilia M Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ti-as da acelasi sfat ca si cei dinaintea mea: TRAIESTE-TI VIATA! Mergi inainte si nu te mai gandi la omul egoist si las numit "sotul tau". Esti insarcinata! Ar trebui sa fie cea mai frumoasa perioada din viata ta! Bucura-te de ea! De ce a plecat sotul tau? O alta femeie....o responsabilitate prea mare pe care nu vrea sa si-o asume...Dumnezeu stie! Nu mai conteaza de ce a plecat, conteaza doar ce vei face tu pe mai departe! Eu nu iti voi spune sa nu il primesti inapoi! E tatal copilului tau totusi! Te intreb insa: - esti pregatita sa plece din nou cand vei fi in ultimele luni, sau, mai rau, cand vei fi cu copil mic acasa? - esti pregatita sa te insele in mai multe randuri? - esti pregatita sa infrunti singura problemele pentru ca domnul sot este prea las sau iresponsabil? Gandeste-te la toate aceste lucruri. Sunt niste riscuri pe care ti le asumi in momentul in care il vei primi inapoi, daca o vei face! "Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself." Leo Tolstoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Clover
Ca sa raspund la obiect: pentru alta femeie. Ce sa faci: sa schimbi yala de la usa si sa divortezi. Barbat ca el sa te oblige sa faci avort si sa te paraseaca din doi in trei sigur mai gasesti.
f pertinent raspuns![pup] singura ta greseala este ca l-ai iertat dupa ce te-a impins la avort si ai mai avut curajul sa mai ramai insarcinata cu el, inca o data. probabil ca l-ai iubit si ai vrut sa faci totul posibil sa nu te mai paraseasca inca o data. uite insa ca a facut-o! acum ce mai vrei sa faci? sa ti tai venele gravida, sper ca nu ai de gand. sa avortezi in 4 luni, iar sper ca nu. eu zic ca ai facut deja prea mult, avortand ca sa-l multumesti si sa se intoarca la tine. cam gata cu milogeala. demnitatea ta de femeie unde este? am inteles. o data nu se pune. te=ai milogit ca ai intrat in disperare. era soc. dar acum eu zic sa te potolesti si cu disperarea dupa nea' caisa asta al tau de barbat si dupa psihopatia din capul sau si dupa marea relatie si sa=ti vezi de copil, de sanatatea mintala si de ce e imp pt tine (altceva decat el). fi mandra si demna si oi mai vedea tu ce se mai intampla. ce as face eu? -as plange pana m-as racori. -as suferi in sinea mea acolo, ca asta n-ai cum s-o eviti. si practic: - nu l-as suna, nu l-as cauta, dc m-ar cauta i-as raspunde 1 din 5 sau chiar deloc o vreme.cand i-as raspunde as vorbi in 2 peri si dupa fix 45 de secunde as inchide convorbirea: scuza=ma,am treaba. n-=as mai raspunde vreo 5 zile. apoi as raspunde iar, cu alt ton, unul rece si distant ca pt un gandac.as vorbi doar in 2 peri. n as raspunde la nicio intrebare. n-as da detalii despre mine sau copil. nu la telefon.decat dc ar veni tarandu-se dupa mine pana la spitalulunde ti faci consultatiile pt copil. n-as reprosa nimic. n-as plange. cum am zis, as vorbi maxim 45 de secunde. n-as raspunde la niciun sms, mail..etc te asigur, ca este o metoda garantata de a teroriza psihic o persoana care pleaca fara niciun raspuns, nici nu baga divort concret sa stii ca s-a dus, nici nu e corecta sa-ti zica ce are cu tine, un om incorect si las care fuge de langa tine, fara explicatii, taman cand ti-e greu,dar te tine acolo undeva pe standby, o persoana mult prea sigura pe emotiile tale. dc te tin nervii, iti sugerez sa-l joci asa cu lunile, cel putin pana ce nasti. dc nu, mkr cateva saptamani bune. nu ai ce sa pierzi. dc e un las care nu te iubeste, se va satura repede de comportamentul asta al tau, dar va avea un ghimpe in inima ca n-a lasat in urma pe una complet disponibila si destabilizata psihic, complet la cheremul sau, dc cumva se va razgandi. barbatilor slabi, le place terbil sa aiba "proasta lor" la care sa se intoarca cand le dau altele flit. cele adevarate! proasta de care sa fie siguri.nu le pica deloc bine sa constate, ca proasta lor s-a trezit si le face figuri, ba mai rau, ii paraseste. pt ca orice om care paraseste o persoana si stie ca asta a facut, dar din partea ei nu primeste acel feedback lacrimogen si cu milogeli, ajuge sa se simta el parasit, dc persoana pe care o paraseste arata mult mai multa demnitate decat se astepta. (pt ca cine nu se asteapta sa te transformi in carpa de sters papucii la o astfel de scena, nu te paraseste, ca sta cu frica ca te pierde). im cer scuze ca aplic aceasta psihologie de scara blocului...nu sunt psiholog, nu stiu termeni si subtilitati de genul, dar ce zic eu, e din popor si din experienta proprie. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va multumesc ca sunteti alaturi de mine, dar credeti-ma ca mi-e tare greu si pang tot timpul si stiu ca nu fac bine la bebitza dar nu pot sa inteleg de ce este atat de rau. a plecat cu tot sufletul meu, sunt goala pe interior si as vrae sa-l vad si sa-l tin in brate dar nici macar la tel nu-mi mai raspunde. cum pate cinve sa fie atat de caine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata Anca, lasa milogeala de baba. A plecat si gata si daca il primesti o sa te lase la fiecare 2 luni - si va fi si mai greu. Daca a plecat si nu ii pasa de tine - ce mai astepti? Pentru sex gasesti la tot pasul masculi doritori - dar cand e vorba de suflet si te lasa - sunt doar niste animale. Iar daca tu tot iti plangi in poala si nu intelegi ca viata si copilul tau au o prima prioritate de la tine ....degeaba ne ardem gura de pomana aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca - daca nasti in noiembrie, intra pe acest subiect. te asteptam sa vorbesti cu noi aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138821&whichpage=1
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/"]Miki[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi in locul tau...m-as bucura ca voi avea un copil.Un copil cu el.Asta luind in calcul ca il iubesti atit de mult.Stii,altii nu ramin nici macar cu atit.Altfel,lasa-l sa plece.Stie de voi,daca vrea se va intoarce.Nu poti obliga pe nimeni.Si mai bine asa decit sa ajungi in situatia sa vrei tu sa scapi de el si sa nu se dea plecat,ba mai mult sa-ti faca viata un iad.Sa ajungi sa fii amputata sufleteste in multe ori chiar toate directiile.Iti spune unul care a trecut prin asta. Fii senina,bucura-te de sarcina,ai grija de tine si copilul ce va veni.Inteleg,indirect,ca material te descurci.Doamne-ajuta si inainte! Va exista la un moment dat o alta iubire pentru un alt barbat pentru care vei avea disponibilitate,sa nu disperi in directia asta.Timpul le aseaza pe toate.Poate acesta a fost sensul relatiei,sa vina copilul vostru.Trebuie sa ai grija de el si de tine. Curaj si sanatate multa! Incognito mami de Ioan si Ioana-06.01.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...