Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce a plecat sotul meu? ajutor


Recommended Posts

Anca, aplica pas cu pas si intocmai ce ti-a spus Babyblue. Fie ca il vrei inapoi, fie ca nu il mai vrei, fa cum ti-a zis Babyblue. Tortureaza-l cu asta pe nemernic. Si o sa inceapa sa iti placa sa vezi cum detii tu controlul, cum stii ca tu esti cea care se joaca cu sentimentele si le impinge intr-o directie sau alta, iar el va fi cel care isi va pune intrebari, va avea nelinisti si va sta sa se chinuie sa te inteleaga. Roxie, Denisa [zana](23 decembrie 2005) si Mihnea [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu merita sa plangi pentru nimeni. Cel care iti merita lacrimile nu te va face sa plangi. Si.. daca diferitele coltisoare din casa va amintesc de ei, renovati! Rugati pe cineva sa va ajute sa mutati mobila dintr-un loc in altul, vopsiti un perete-doi in alta culoare, impodobiti casa cu flori, schimbati ordinea lucrurilor din dulap si cartilor din biblioteca, gatiti-va ceva bun, alintati-va cu o baie parfumata si o plimbare in parc si viata o sa va para mult mai roz [:D] Nu exista: "nu pot trai fara el, nu stiu sa respir fara el" - bullshit! Asa cum orice femeie pe care o vedeti pe strada poate sa traiasca fara barbatii vostrii la fel puteti si voi. Inainte sa-i cunoasteti, traiati si respirati fara ei - puteti si acum. Depinde de voi sa va faceti viata mai frumoasa! Emilia M Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce spui Anca ? Incercam sa-i dam la balamuc umpic [pup]? Chiar nu se merita...daca ei au binevoit sa renunte asa de usor...pai asa ar trebui sa facem si noi nu? Sa le demonstram ca putem si fara ei...eu una m-am decis...al meu barbat sa hotarat azi sa mi avem o discutie....probabil sa ma ia la rost ca i-am stricat combinatiile cu cealalta [bang][:-@][:D], :)) , ma pufneste rasul de fiecare data cand ma gandesc , imi vine sa rad incontinuu , sincer , Asa trebui sa ii tratam ...altfel li se urca la cap... cum mi sa intamplat mie ...este timpul sa fiu cea care eram odata...cu un tupeu si o nesimtire in mine cat casa [nani] Hai Anca....cred ca bebelul tau este de acord cu ce spun eu...si o sa se simta si mai bine cand o sa-si simta mamicuta bine [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anca_rbt a plecat cu tot sufletul meu, sunt goala pe interior si as vrae sa-l vad si sa-l tin in brate dar nici macar la tel nu-mi mai raspunde. cum pate cinve sa fie atat de caine?
Imi pare rau de situatia ta. Din pacate, nu poti obliga pe nimeni sa-ti impartaseasca sentimentele. Obisnuieste-te cu ideea asta si nu mai trai in trecut, pentru ca nu ai nimic de castigat. Ar fi fost mai bine daca o rupeai de prima data, acum lucrurile-s mai complicate. Nu-i caine, e doar un om. Si, din pacate, oamenii-s de tot felul. Sterge-ti lacrimile si bucura-te de copilul tau; s-ar putea de la el sa-ti vina norocul... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine zic pe aici bastinasii [:D] "sotul/sotia ti-e strain/a,numai copilul ti-e ruda!" Multa vreme n-am inteles si n-am acceptat,dar m-am mai destupat la minte si cind citesc atitea drame pe DC am inceput sa le dau dreptate. La o adica chiar asa e,sotul/sotia e un strain pe care l-ai intilnit si cu care ai format o familie,dar nu ti-e ruda!Singura ruda de singe din familia nou intemeiata iti este copilul(copiii). Sotul/sotia,azi e,maine poate foarte bine sa nu mai fie(vedeti si voi din cite motive,majoritatea niste "mizerii"-nu motive). Asa ca nu mai plingeti ,nu va mai faceti singure rau .Pt. ce? Cum sa plingi dupa un sot care te-a parasit si "obligat" la un avort ca apoi sa te paraseasca iar cind ai ramas insarcinata pt. a doua oara.Doamne,eu l-as linsa!As musca din el daca l-as vedea la fata. Niste nemernici!! Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU vei intelege nimic din ce ti se spune pana nu vei avea copilul in brate. Intradevar, chiar daca sotul ar fi lg voi, in scurt timp copilul va fi singurul lucru ce va conta pentru tine. Acum te simti pierduta, debusolata, poate chiar simiti ca nu vrei copilul fara el...Aunt sigura insa ca dupa ce nasti ii vei multumi ca ti-a facut asa un ingeras, si apoi vei uita cu totul de el. Acum trebuie sa ai ajutor, familie, prieteni, orice fel de ajutor caci singura de tot nu poti primele luni. Mai tarziu vei putea, daca iei ajutorul maternal sau daca ai job de acasa (eu stiu..contabilitate, traduceri, jurnalism online etc)... Ai grija de sarcina, nu plange continuu chiar daca e greu, profita de faptul ca ti se poate schimba usor starea de spirit acum si schimb-o in bine, chiar daca e sa iti cladesti vro iluzie aiurea pe moment...Dar nu il accepta inapoi niciodata. Cel mai bine ar fi sa nu ii dai copilului numele lui daca e posibil. Rupe-l de tot, caci daca se va intoarce o va face pentru ca e impins de societate, caci va avea un copil, nu o va face ptr ca te iubeste sau pentru ca vrea copilul. AI increre in tine, oricine poate. Eu eram asa terorizata inainte sa nasc ca am inceput sa le soun prin spital ca nu sunt in stare nici macar sa nasc (nu avea dureri/contractii la dilatatie mare) si sa plang pe acolo ...apoi eram convinsa ca o sa ii fac ecva copilului, ca nu stiu nimic, ca nu pot etc etc...Dar culmea, care nu am tinut in viata mea un bebe in brate inainte de Adriana...am stitut din prima secunda cum sa o apuc, cum sa ii tin capul, cat de incet sa o schimb, cum sa ii vorbesc, cum sa o adorm...Toate putem, dar trebuie sa devenim mame intai, pana nu vezi copilul nu iti dai seama cat de magic este si cat de mult il vei iubi...Spunea cineva ca o mama "se indragoste" de copilul ei in cateva zile... Atunci vei vedea cat de amuzante sunt probleme anterioare din dragoste, cat de nesemnificative. Imi pare rau ca ai avut asa un sot...sper totusi sa reusesti sa te mobilizezi si sa nu ti-l mai doresti inapoi... Numai bine..[flo] Sorina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatavi20070508_0_Adriana+Renata+is.png"]Adriana Renata (08.05.2007)[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ang3lt0uch"]Poze NOI cu...noi:)[/url] [url="http://adrianarenatas.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=176933780"]Poze cu ingerasul mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehee nene,Anca draga,daca tot lasi amaru` din sufletu` tau sa puna stapinire,la adevaratele tragedii cum vei reactiona??Anca scumpa,este un barbat(hai sa o numim asa,cu toate ca ii magulesc acu` pe unii "stimabili"),a facut alegerea,pai du-te tata,multam de favoare,din rodul iubirii noastre(ca tu iubit mai mult,el mai putin) eu voi ramane cu un copil!!tu cu nimic!!Anca,asa gandesti acum(apropo,cati ani ai?),in ziua cand iti vei cunoaste comoara,sa speram ca vei realiza cat de mult si in bine se va schimba viata ta,totul,universul,vei trai prin si ptr a trai ptr acel bebelus.Am trecut si eu prin greutati,ca altfel,nu s-ar putea,3 ani mai tarziu imi vine sa rad,sa ma palia o pauzasc,ca am fost naiva,m-am daruit nu pe tava,ci pe tot setu` de tavi,poate ca s-a meritat...hm..sau nu!Nu-ti mai plange in poala scumpa mea,capul sus,stiu ce al draq de rau doare,dar se merita atata umilinta?Te-au sfatuit fetele,tu ai puterea acum,ca va accepta bine,ca nu,si mai bine...cere-i inca o favoare(in afara de bebel),sa vada prin voi,nu existati pe viitor,sa treaca strada cand esti cu carutul prin centru,nu te lasa prinsa in acest joc mizer...Apropo,o pretena de-a mare,mare om,mare caracter,spunea daunazi...comporta-te ca o femeie cuana,si gandeste ca un barbat!!Bine spus!Ar mai trebui ceva schimbat si la noi!Multa bafta cu sarcina,sa auzim numai de bine,si fi tare,sau...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va povestesc ceva .......acum 2-3 saptamani ma intalnesc in parc cu o fosta colega de scoala ,eu mamica de 2 fetite ,ea doar de una (1 an si 5 luni)si din vb in vb imi spune ca sotul ei a inceput sa lipseasca f mult de acasa ,sa ii vb urat ,sa neglijzeze copilul ,ei se cunosc de 12 ani apartamentul in care loc este al lui,mama ei a ajuns la azil dusa de sora ei care a reusit sa o determine in necunostinta de cauza sa semneze actele pt a-i vinde casa ,deci este singura pe lume cu alte cuvinte ..este o mana de om nu cred ca are mai mult de 45 kg ,sa chinuit cu fetita mai mult decat ar fii facut-o intr-o viata de om si-a dedicat tot timpul copilului,acum o saptamana el a primit un mesaj ea ii ia tel si suna la acel nr ,era o tipa careia a apucat sa ii spuna ca el este casatorit si are un copil moment in care el ia luat tel si l-a spart ,a plecat furios din casa si nu sa mai intors decat a 2 zi ,acum o ameninta cu divortul ,si o obliga sa plece de acasa desi este constient ca nu are unde .....ea inca spera ca il poate readuce inapoi ,am intalnit-o azi aproape ca nu am recunoscut-o ,nu stiu ce sa ii mai spun ,cum sa o ajut ..........il iubeste ,spera ca isi revine dar din relatarile ei cu siguranta nu o mai vrea ,nu recunoste ca are o relatie dar este evident ,ii spune ca sa saturat de ea si asta doar de cateva luni brusc [alcool],sunt tineri ,au un copil ,erau o familie fericita si totusi sa ajuns aici cum sa o incurajez ?este demoralizata[q] Flori mami de Bianca[ispita](29.05.2006)si [zana] Madalina (04.03.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oprescuflore
sa va povestesc ceva .......acum 2-3 saptamani ma intalnesc in parc cu o fosta colega de scoala ,eu mamica de 2 fetite ,ea doar de una (1 an si 5 luni)si din vb in vb imi spune ca sotul ei a inceput sa lipseasca f mult de acasa ,sa ii vb urat ,sa neglijzeze copilul ,ei se cunosc de 12 ani apartamentul in care loc este al lui,mama ei a ajuns la azil dusa de sora ei care a reusit sa o determine in necunostinta de cauza sa semneze actele pt a-i vinde casa ,deci este singura pe lume cu alte cuvinte ..este o mana de om nu cred ca are mai mult de 45 kg ,sa chinuit cu fetita mai mult decat ar fii facut-o intr-o viata de om si-a dedicat tot timpul copilului,acum o saptamana el a primit un mesaj ea ii ia tel si suna la acel nr ,era o tipa careia a apucat sa ii spuna ca el este casatorit si are un copil moment in care el ia luat tel si l-a spart ,a plecat furios din casa si nu sa mai intors decat a 2 zi ,acum o ameninta cu divortul ,si o obliga sa plece de acasa desi este constient ca nu are unde .....ea inca spera ca il poate readuce inapoi ,am intalnit-o azi aproape ca nu am recunoscut-o ,nu stiu ce sa ii mai spun ,cum sa o ajut ..........il iubeste ,spera ca isi revine dar din relatarile ei cu siguranta nu o mai vrea ,nu recunoste ca are o relatie dar este evident ,ii spune ca sa saturat de ea si asta doar de cateva luni brusc [alcool],sunt tineri ,au un copil ,erau o familie fericita si totusi sa ajuns aici cum sa o incurajez ?este demoralizata[q] Flori mami de Bianca[ispita](29.05.2006)si [zana] Madalina (04.03.2008)
Imi pare rau pentru ce i se intampla colegei tale, imi pare rau pentru Anca. Si eu sunt insarcinata, in 5 luni acum si de cand citesc DC m-a ingrozit de cat de egoisti pot fi unii oameni si cat de usor pot arunca la gunoi o relatie si un copil. Uneori ma trezesc cu o teama ca si mie mi s-ar putea intampla asta (o teama undeva in subconstient, care sper sa nu devina niciodata realitate). Dar, tot de cand navighez pe DC, am invatat ca pentru mine cel mai important este si va fi copilul. Pana la urma, cum spunea cineva mai devreme, sotul e doar un strain, un om pe care l-am intalnit, a intrat in viata mea si poate iesi oricand. Fie ca pleaca de buna voie dupa vreo fusta mai scurta, fie ca ti-l ia Dumnezeu (si atunci sunt sigura ca suferinta ar fi mult mai mare, si ar fi doar suferinta, nu ar fi si gelozie, invidie, orgoliu ranit si alte sentimente negative pe care o eventuala plecare a lui m-ar face sa le traiesc). Dar mai bine nu ma gandesc la "drobul de sare"... Asa ca, in concluzie, daca el ar alege sa plece, sa ne abandoneze pentru o fusta inseamna ca el ca om e un nimic, ca nu merita nici un regret. As plange, recunosc, as incerca sa-l aduc si inapoi, dar nu la infinit...undeva, candva paharul se umple.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna fetelor si va multumesc ca sunteti alaturi de mine. dar chiar si dupa atata vreme eu tot mi-l doresc inapoi, e totusi tatal copilului meu. el a fost singurul om pe care l-am iubit si e a fost singurul om care m-a facut sa rad si sa fiu fericita. si am gresit fata de el dar acum e atat de inversunat inact nu stiu ce sa mai fac. multumesc pentru sfaturi. va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...