Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

de ce a plecat sotul meu? ajutor


Recommended Posts

Poate o sa ti se par dura prin ceea ce spun: dar draga mea... cum de fumezi????? [bang][bang] Hai ca inteleg sa fumezi daca nu astepti un bb... de disperare, de furie, de ce vrei tu... dar fiind gravida... Si eu am fost parasita de iubiti(bn. nu eram gravida si eram casatoriti), dar asta nu e un capat de tara. Te rod revino-ti!!! Fa asta de dragul copilului!!!! Nu mai fuma in primul rand pt. ca poti sa aduci pe lume un bb cu mari probleme- da un search pe google ca sa citesti ce impact are fumatul asupra bebeilor. Apoi ridica fruntea sus si zi: sunt frumoasa, sunt desteapta si cel mai important voi fi mama!! Macar pt. ca vei fi mama gandeste-te ce rau ii faci copilului. Stiu ca este greu dar nu ai ce sa faci. Omul asta nu merita ca tu sa te jelesti atat. Si ce daca ai fost cicalitoare, si ce daca nu l-ai inteles? El e normal ca si indirect sa te faca sa avortezi? Pt. mine asta e cea mai mare crima: avortul. Daca te-ar fi iubit asa cum zici nu te-ar fi parasit. Nu am sa inteleg niciodata astfel de oameni... [bang][bang] Cat de josnic sa fii sa lasi o femeie care poarta copilulul tau sa se descurce singura?? Ce inima sa ai, ca sa rezisti sa nu mergi sa il vezi pe bb, sa nu ii simti primele miscari in burtica la mami??? Scuze daca am scris prea dur, dar ai observat ca aici incercam sa te "scuturam" putin, ca sa iti revii si sa te ocupi de bb si de tine. O[flo] pt. tine si un [pup] pt. bb!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

buna, poate scriu cu intarziere si nimeni nu mai citeste pagina asta, dar trec printr-o problema foarte asemanatoare cu anca. sunt gravida in ultimele zile si acum o luna de zile sotul meu a plecat de acasa. motivul?...nu voi sti poate niciodata si nici nu prea conteaza, are pe alta, asta stiu sigur ca mi-a recunoscut chiar el, dar in rest mi-am dat seama ca tot ce imi spune sunt doar scuze...nimic pe lumea asta nu justifica un barbat care isi paraseste sotia si copilul. nu pot sa inteleg cum sa poti trai fara sa iti vezi copilul in fiecare secunda din viata????? si da, si eu il iubesc la disperare si ne stim de copii si suntem impreuna de 11 ani si toate astea si as fi facut poate orice sa il am inapoi, dar mi-am dat seama ca si daca vine, o face pentru copil, si daca va veni vreodata oricum nu are rost sa ma consum eu acum. am plans si eu ca o inecata in ultima luna de sarcina pana am crezut ca o sa cad, dar am avutmoameni langa mine si am citit si ce ati scris voi aici si am reusit incet sa ma andesc ca fetita mea este cea mai importanta pentru mine. mai am si eu momemnte de disperare si acum in care am impresia ca nu o sa pot trai fara el langa mine...sunt zile si zile, dar in final totul se rezuma la minunea din burtica mea pe care soer sa o vad duminica. si stiu ca dumnezeu este singurul care o sa ne poata ajuta, este singurul sprijin de care avem nevoie in viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare nespus de rau! iti urez nastere usoara, in primul rand si cred ca dupa ce nasti, te vei linisti f mult pt ca iti va sta capul doar la mica ta minune si sotul va trece pe locul 2. mai ai putina rabdare... in clipa asta nu ti pot da decat un singur sfat, nu te mai gandi la el,ci vorbeste cu cineva sa stea cu tine permanent, dupa ce nasti, macar o vreme, o mama, o sora, o matusa, o prietena buna..pentru a te ajuta si a te mai alina. te pup! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [gravi] 11+ Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] 2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural. ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla, iti doresc si eu nastere usoara [flo] esti aradeanca de-a mea.imi pare rau ca tocmai in asa momente taticul a ales sa huzureasca si, desi din punctul meu de vedere disperarea ta e de inteles, cred ca fetita ta iti va da puterea sa mergi inainte.tu esti persoana pe care se bazeaza ea, universul ei si sunt convinsa ca lucrurile se vor aseza pana la urma. Mamica de [copil][url="http://picasaweb.google.com/anca16/Razvan?feat=directlink"]Razvan[/url] (24.05.2010) [url="http://www.sos-animale.ro"]adopta un catelus[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=anca16&searchtype=2"]poti ajuta si tu[/url] Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult fetelor. este prima oara cand intru pe forum, nu credeam ca este asa de linistitor sa vb cu altii problemele tale. eu abia astept sa nasc, sa nu mai am atata timp sa ma gandesc la toate prostiile si sa il vreau inapoi, dar minunea mea se lasa asteptata...cred si eu ca nu vrea sa vina intr-o lume unde este atat rautate si prostie. oricum el vine pe acasa, cate 20 min, ma intraba ce fac, ce face fetita si cam atat si imi spune ca de copil este curios, cu mine nu mai vrea nimic si imi spune ca daca este o greseala isi asuma riscul si ca poate peste un timp cand o sa vada ca drumul ales nu este cel bun poate o sa se intoarca. atitudinea asta nu face decat sa-mi ridice tensiunea si sa ma enerveze. oricum deocamdata eu nu iau decizii finale...am ceva mult mai important de facut acum!!! va pup si va multumesc inca o data!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla, eu nu prea ma avant la dat sfaturi decat daca am avut o experienta similara si, cum nu am fost inselata (caci tu spui ca sotul tau are pe altcineva), nu stiu cum as reactiona.oricum, gandirea asta a lui-ca ce mare lucru, merg si vad cum e, daca nu-mi convine vin inapoi- mi se pare f imatura(sa ma exprim elegant).de ce e atat de sigur ca l-ai primi inapoi?acuma depinde si de tine, cat si ce ai fi dispusa sa ierti.tu stii mai bine ce e intre voi, cum v-ati inteles pana acum etc.In tot raul e si un bine, ca macar vrea sa se implice in cresterea fetitei. Uite, aici suntem un grup de aradence-eu sunt mai putin activa,ce-i drept-dar am primit mereu ajutor si raspunsuri de la fete: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160395 si aici poti cauta fetele care au nascut in perioada asta, sa te sfatuiesti si cu ele, ca veti trece prin aceleasi etape: http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=93 [flo] Mamica de [copil][url="http://picasaweb.google.com/anca16/Razvan?feat=directlink"]Razvan[/url] (24.05.2010) [url="http://www.sos-animale.ro"]adopta un catelus[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=anca16&searchtype=2"]poti ajuta si tu[/url] Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea din jur imi spune ca odata ce o sa vada fetita o sa isi revina si o sa se intoarca acasa si eu nu mai stiu ce sa cred...poate iar am astazi o zi de aia de suparare...nu pot fi chiar toate bune. dar nu stiu ce sa cred. credeti ca exista o posibilitate sa se intample asa? parca nici nu as vrea sa imi pun sperante in chestia asta si sa fiu iar dezamagita dar simt ca daca nu ma agat de ceva o sa ma scufund de tot. mi-as dori o spalare de creier...macar temporara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa se intoarca acasa pentru tine, pentru familia voastra sau datorita fetitei tale? Daca nu te mai vrea de sotie si nu mai vrea o familie cu tine asta e, fii tare si stii vorba "ce nu te omoara te face mai puternic". Lasa-l sa ramana tatal copilului tau caci asta nu-i poate lua nimeni decat el insusi. Nu mi se pare insa din ce spui tu ca voi mai sunteti familie in adevaratul sens al cuvantului sau el te mai iubeste pe tine ca femeie. Nici un barbat care iubeste o femeie nu o paraseste "cu burta la gura" si Dumnezeu cu mila, indiferent cat de ravasit si turmentat ar fi. Eu una dupa nastere m-as concentra pe copil si atat. Daca el nu te mai iubeste si a fost capabil sa te parasesca gravida, tu de ce-l mai iubesti si il mai vrei inapi ca tot nu inteleg? Nu te mai umili si vezi-ti de sufletelul din pantece. E singura fiinta care merita cu adevarat iubirea si devotamentul tau. Nastere usoara si copil vesel si sanatos! Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...