Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (20)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Noa
roxana,am citit ca ai fost la Kaliakra.Cum ti s-a parut animatia pt copii? Crezi ca un copil de 7 ani ar avea ce face seara acolo?Multumesc!M-am facut mare!
align="right" id="quote2">Iti raspund si eu, cu intarziere : noi am fost in 2008, fetele mele aveau 6 ani si jum. si respectiv 11 ani, le-a placut, n-a trecut seara fara minidisco si jocul de dupa ( ar fi fost scandal mare[:D]). Cred ca depinde si de copil, de exemplu fetitele erau mai incantate decat baietii (deci si mai multe, stateau de la inceput pana la sfarsit, pe cand baietii veneau, stateau putin si plecau, putini ramaneau pana la sfarsit)Asta daca vorbim de animatia din hotel, dar statiunea e plina de tot felul de locuri unde se pot distra de la copiii mici pana la cei mari.Ptr mine, Kaliakra ramane pe locul I in topul hotelurilor din Albena (sistem AI, pe plaja, curat, totul ok ) Dar pe locul I unde m-as mai duce inca 10 ani la rand, ramane Duni[pk]. Deci, Amironeanu, faceti drumul cu oprire o noapte pe undeva, sau....gasiti o modalitate si mergeti la Duni....nu veti regreta, iar daca nu gasiti/puteti lua la unul din cele 2 hoteluri de pe plaja , luati la Pelican, dar mergeti acolo macar o data si apoi mai vorbim[:D]Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine
fetelor,am si eu o intrebare pt cele care ati fost la Club Miramar in Obzorsunt 3 tipuri de camere :-dubla cu vedere partiala la mare-dubla cu vedere la piscina-dubla superiorm-am uitat pe site-ul unei agentii si am vazut ca e mai scumpa camera cu vedere la piscina decat cea cu vedere laterala la mare,ceea ce mi se pare ciudatam mai citit pe alt site ca unele camere cu vedere la piscina au si vedere la mare,altele nu au;iar alte camere au vedere directa la mare (asta se vede din poze dar nu apare ca tip de camera)hotelul e format din mai multe corpuri de cladire :A,B,Ceu vreau sa am vedere la mare,ce tip de camera sa aleg?sau in ce corp de cladire ar trebui sa fie camera?
align="right" id="quote2">Nu am fost in acest complex. Legat de "camere cu vedere la mare" pot sa-ti spun care este situtia la Duni hotel Marina Palace.Am luat "camera cu vedere la parc" si am fost surprinsa cand am intrat in camera si am constatat ca marea era la cca 15m de balconul meu.Camerele "cu vedere la mare" erau cele amplasate in fata piscinei si undeva in spatele piscinei se vedea marea. Hotelul la care intentionezi sa mergi fiind situat pe plaja nu cred ca merita sa platesti in plus pentru asa zisa vedere la mare. E posibil sa primesti o camera amplasata deasupra restaurantului sau barului si sa nu fie tocmai placut seara cand o sa vrei liniste.Alegerea e a ta. Eu ti-am expus opinia mea.Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,Carmen,am mai studiat problema si m-am cam lamurit cum e cu camerele astea,as alege dubla cu vedere la piscina pt ca se vede si un colt de mare

 

numai ca intre timp am pus ochii pe Riu Helios Bay,tot din Obzor

are review-uri bune,e tot pe plaja,dar e mai ieftin decat Miramar

 

a fost cineva la Riu Helios Bay?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,

 

intrebare adresata celor care au fost si la duni, si la obzor.

ce parere aveti, e mai bine la duni sau la obzor ?

anul trecut am fost la duni - marina beach, am fost multumita in general, anul acesta alegem tot bulgaria si am inteles ca si in obzor - club miramar ar fi conditii similare cu cele de la duni. in afara de club miramar, imi mai puteti recomanda altceva din obzor ?

 

ma poate ajuta cineva cu un sfat ? ce sa aleg ? vom fi 3 familii, fiecare familie are cate un copil, varstele acestora fiind 4, 8, respectiv 14 ani. au ce face copiii pe acolo ? dar cel de 14 ani va avea cu ce sa-si ocupe timpul ? intreb numai pentru obzor, pentru duni stim deja cum stau lucrurile in privinta animatorilor, spectacolelor si agrementului.

 

multumesc anticipat.

 

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

 

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ma bate si pe mine gandul de o vacanta in Bulgaria, dar doar cu cazare, avand doi copilasi mici. de 1 an si 2 luni.

In Obzor sau Nesebar..., bulgarii au supermaketuri(nu buticuri, sau magazinele) ok prin zonele astea turistice, poti sa cumperi pt copii fructe, legume? sa faci ceva tu de mancare pentru copilasi mici.

 

Multumesc,

 

 

 

 

 

Alina

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alina_bubulina
Salut! Ma bate si pe mine gandul de o vacanta in Bulgaria, dar doar cu cazare, avand doi copilasi mici. de 1 an si 2 luni. In Obzor sau Nesebar..., bulgarii au supermaketuri(nu buticuri, sau magazinele) ok prin zonele astea turistice, poti sa cumperi pt copii fructe, legume? sa faci ceva tu de mancare pentru copilasi mici. Multumesc, Alina
align="right" id="quote2">in Obzor exista sigur,e un orasel bulgarescsi ai hotel Obzor Beach Resort,aparthotel cu camere/apartamente in regim self-catering,sunt echipate cu cele necesare pt bucatareala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
buna,intrebare adresata celor care au fost si la duni, si la obzor.ce parere aveti, e mai bine la duni sau la obzor ?anul trecut am fost la duni - marina beach, am fost multumita in general, anul acesta alegem tot bulgaria si am inteles ca si in obzor - club miramar ar fi conditii similare cu cele de la duni. in afara de club miramar, imi mai puteti recomanda altceva din obzor ?ma poate ajuta cineva cu un sfat ? ce sa aleg ? vom fi 3 familii, fiecare familie are cate un copil, varstele acestora fiind 4, 8, respectiv 14 ani. au ce face copiii pe acolo ? dar cel de 14 ani va avea cu ce sa-si ocupe timpul ? intreb numai pentru obzor, pentru duni stim deja cum stau lucrurile in privinta animatorilor, spectacolelor si agrementului.multumesc anticipat.Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
align="right" id="quote2">Anul trecut am fost la Sol Luna Bay. Este un resort cam la un kilometru inainte de a intra propriu zis in Obzor, din sosea faci dreapta, te intorci pe sub pod si mergi spre mare. Pentru copii au in fiecare seara spectacole cu muzica si dans - un fel de mini discoteca, pe timpul zilei au miniclubul unde picteaza, se joaca cu diverse, cand e petrecere pe plaja pentru parinti, copiii stau si seara la miniclub si se uita la desene animate Disney (in bulgareste). Mai sunt contra cost minigolf, masinute si jocuri mecanice la sala pentru cei mai maricei. Daca vrei sa mergi sa te plimbi prin Obzor, trebuie sa pleci cu masina sau sa iei un autobuz de-al lor. In rest a fost foarte ok, cazarea: am avut family room, doua camere una mare cu pat matrimoniali, una mai mica cu doua paturi single, un balcon imeeeens, curatenie ireprosabila. Plaja cu sezlonguri asezate cam inghesuit, noi am preferat sa mergem putin mai departe unde era si mai buna intrarea in apa. Piscinele ok cele de afara (una de adulti una de copii), cea dinauntru avea apa foarte rece si nu am putut sa o folosesc la 20 de grade cat avea.Anul asta ne-am orientat catre Riu Helios Bay [:D] din motive de economie, pt ca aici nu ne obliga sa luam family room, o dubla superior este suficient. Deci si pe mine ma intereseaza cum e.Roxie, Denisa [zana](23 decembrie 2005) si Mihnea [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost si la Riu Helios Bay si la Duni, la Duni de 2 ori. Daca veti cauta dupa nickul meu in topicul cu vacante veti gasi impresiile mele, nu am timp sa le scriu acum.

Ideea e ca nu puteti compara cele doua locatii, e ca si cum ati compara mere cu pere. Duni e un complex, Riu Helios Bay e un hotel. Intre Miramar si Riu Helios Bay clar as alege Riu. Noi ne-am simtit fff bine la Riu, am avut un concediu excelent acolo. Ce mi-a placut mie mai mult la Riu versus Duni e ca fiind un singur hotel, in 15 zile am apucat sa ne cunoastem aproape toti cei cazati acolo, era o atmosfera foarte prieteneasca. La Duni nu e la fel, complexul fiind ff mare relatiile atat intre cei cazati cat si cu personalul sunt mai impersonale. Adica pt mine a fost o chestiune de atmosfera. Camerele de la Riu sunt clar peste Duni si peste 90 %sunt cu vedere frontala spre mare. sunt putine care au vedere laterala spre mare. Pe hol este mocheta (important pentru cei cu copii mici, la Duni mai mereu se auzeau tropaieli pe hol). Mancare buna in ambele parti. Animatia de la Duni mult peste Riu. Dar la Riu am inteles ca echipa de animatori se schimba la fiecare sezon, la Duni se mai schimba din membrii echipei, dar nu toti si nu conceptul de animatie. Oricum sunt doua tipuri de locuri total diferite.

 

 

 

Baietzii mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care mi-au raspuns in legatura cu dilema mea - duni resort vs club miramar obzor.

eunice, in ce hotel ai stat la duni ? eu am fost anul trecut la marina beach, am avut camera cu park-view (adica spre sosea) dar nici urma de tropaieli pe hol, pentru ca era mocheta pe jos, singura portiune fara mocheta fiind holul de la lifturi, unde erau si camerele tip apartament. eu chiar evit de obicei camerele cu vedere spre mare, pentru ca de obicei asta inseamna implicit si cu vedere la piscina/restaurant, unde e mai multa galagie in timpul zilei si al noptii...nu mai spun despre suplimentul pentru sea-view, l-as plati degeaba, pentru ca in camera stam doar cat dormim si ne spalam/imbracam, in rest suntem la plaja, la masa sau la plimbare...

 

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

 

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...