Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (20)


Recommended Posts

stirile despre nisipul radioactiv dintre Burgasi si Sozopol: http://www.romanialibera.ro/actualitate/fapt-divers/nisip-radioactiv-pe-o-plaja-din-bulgaria-198324.html Cresterea nivelului de radiatii in zona in ultimii trei ani este atribuita unor deseuri care nu au fost ridicate in totalitate. Guvernatorul sustine ca semnele de avertizare, amplasate in Vromos, au fost inlaturate de proprietarii locali, dar vor fi montate din nou. La inceputul lui august, Grebenarov a emis un ordin prin care interzicea folosirea plajei situate intre orasele Burgas si Sozopol, in apropiere de orasul Cernomoret, dupa ce s-a consultat cu experti in cadrul Ministerului Sanatatii si Agentiei pentru Mediu. http://www.ziuaconstanta.ro/stiri-calde/stiri-calde/nisip-radioactiv-pe-plaja-din-golful-vromos-pe-litoralul-bulgaresc-al-marii-negre-49718.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Citat:
citat din mesajul lui alinkav Si ca fapt divers[:D], d-na Pop ne-a spus, ca daca mai vrem la Duni la anu', s-o sunam din decembrie.[8D] Alina,
Acelasi lucru ne-a spus si noua[:D], ca prin decembrie vor avea preturile ptr vara 2011. Si inca ceva: am intrebat-o daca exista posibilitatea sa apara iar problemele de anul asta ( i-am spus ca stiu ca si ei au avut ceva anulari in aprilie). Mi-a spus ca se va duce in septembrie ptr contractul pe anul viitor si va pune si asta in discutie. Sa speram ca nu vor mai fii probleme [:D]. Roxana
Roxana, Alina, ati aflat ceva de preturi Duni 2011? Ca tot bantui pe net de cateva zile si nu am aflat mare lucru. Am gasit ceva la doamna de care amintiti voi, aveau la un moment dat un fel de calculator pret vacanta, insa a disparut, si nici macar nu puteam vedea pretul in functie de perioade. Dorim si noi sa mergem la Duni la anul si am inceput cautarile din vreme, dupa cum ati spus voi.[:)] Daca aflati ceva, poate imi spuneti si mie. Pup. Crengu [mamica] de baietel si fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, au aparut ofertele ptr Duni 2011 pe situl agentiei. Preturile mi se par identice cu cele de anul trecut, cat am platit in august cand am fost la M. Beach, tot atat iese la calcul si ptr anul viitor, aceiasi perioada.

Dar...sunt 2 diferente fata de anul trecut:

1- ptr perioada de varf si perioada de pana in perioada de varf sejurul minim este de 7 nopti

2-perioada de varf nu mai este intre 11 iulie- 22 august ca pana acum, ci este intre 3 iulie- 28 august[:D]

 

Intra si tu pe site, vezi ca ai acolo un calculator special unde bagi doar cateva date si obtii pretul.

 

Si asa este, duminica seara am putut vedea preturile, iar luni mi-a spus LauraT ca nu le poate vedea. Dar daca intrai pe calculatorul acela, puteai sa calculezi, iti dadea direct pretul total. Acum au aparut iarasi, m-am uitat eu.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
din 2011 se va plati parcarea in resortul Duni, 5 leva/zi
Da, am vazut asta in ofertele ptr Paste, dar in cele ptr vara 2011 nu scrie nimic, nici ca se plateste, nici ca nu, totusi poate nu[alcool] cu toate ca bulgarul, ca si romanul,a vazut poate ca era printre putinele locuri unde nu se platea parcarea si ce-o fi spus:"daca la altii se plateste, de ce nu si la noi?" Si daca tineti cont ca parcarile erau aproape pline....[alcool] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Eu cat m-as chinui, nu reusesc sa mai gasesc calculatorul. Inainte era pe la mijlocul paginii iar acum este undeva sus, scris micut si nu merge. As dori sa mai stiu daca diferentele intre JS si apartament sunt mari. Apartamentele au doua camere si se poate dormi in ambele? Sau au o a doua camera dar ca un living, cu fotolii, etc. Nu sunt hotarata ce sa aleg. Crengu [mamica] de baietel si fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri aparusera iarasi preturile, acum vad ca au disparut [alcool], nici macar calculatorul ala nu l-am mai gasit[:D] Nu mai stiu care-i diferenta la bani intre jr suite si suita, in Marina Palace , in sezon de varf stiu ca era 80 eur ptr vara 2011, asta la prima afisare[alcool], dupa aia nu mai stiu[:D] Suita e apartament cu 2 camere, intr-una ai pat matrimonial, in a 2-a ai o canapea extensibila de 2 persoane. Televizor ai in ambele camere si 2 bai, plus usa despartitoare intre ele. Asta la M. Palace. La Marina Beach ai tot 2 camere, fara usa intre ele, asa mi-a spus d-na aia de la agentie, ca asta ar fi diferenta, dar am incercat sa fac un calcul pe preturile de anul viitor si la suita in M. Beach nu poti seta decat 2 persoane, atat. Totusi cred ca se poate si cu 2 copii ( 3 in cazul meu), ca altfel mi-ar fi spus , banuiesc, din vara, cand am vorbit, ca nu imi poate da ( cand am vorbit de ofertele ptr vara viitoare) Crengu, eu zic sa suni la agentie, intrebi, ceri oferte ptr mai multe variante...stiu pe cineva care a facut rezervare deja, deci suna si tu si vezi, macar ai timp de gandire, vezi preturile... Intru dupa amiaza de acasa si daca "prind" preturile la ei pe site, le scriu aici[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, rezervarea a fost facuta la agentia aia cu family?[:D] Oricum, cred ca o sa aleg Marina Beach, ca am vazut ca si tu ai scris ca ti-a placut mai mult. Abia astept sa vad si eu niste preturi, ceva. E fain la suite ca au 2 bai. O sa vad, daca e prea mare diferenta la pret voi lua Js. Sper sa fie ok. Crengu [mamica] de baietel si fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca preturile ptr Marina Beach sunt afisate, doar cele ptr M. Palace au disparut[alcool]. La MB in sezon de varf, dubla e 69 E, jr. suite-72, iar suia 76, iar iar pana in sezonul de varf (13.06-2.07 si 28.08-14.09), dubla e 53 eur, jr 57 eur iar suita 60. Deci diferenta intre jr si suita e undeva la 3-4 eur, asa este si in Palace, numai ca in cazul a 2 adulti si 2 copii in jr platesti daca nu ma insel doar 50% ptr un copil si moka celalalt, pe cand in suita platesti ptr ambii 50%. Nu stiu sigur, intereseaza-te, la mine eram cu 3 copii, alta calculatie, in jr nici nu se punea problema sa incapem, si in suita au fost cateva agentii care spusesera ca nu se poate, ca nu accepta hotelul. Cel mai bine e sa dai un mail si sa le ceri calculatia ptr mai multe variante, sa le explici ce anume vrei. Inca ceva care mi-a sarit in ochi: ptr oferta EB, trebuie achitat integral pana pe 30.04.2011 ptr M. Beach, si pana pe 31.03.2011 ptr M. Palace. Anul trecut stiu ca ptr M.P trebuia achitat tot pana pe 31.03 la ei, nu stiu cum era ptr M.B. Acum...chiar nu-mi pot da seama de ce diferenta asta, cat timp e vorba de acelasi resort, aceiasi conducere...etc. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca ai scris. Da, aia-i agentia de care spun [:D] Si da, mi-a placut mai mult la Beach, dar sotului nu[:D], deci...depinde, totusi. Se ajunge mai repede la plaja, nu mai cobori scari ca dincolo, camerele mi s-au parut mai ...nu pot spune curate, ca si la Palace erau curate, doar ca totul era ok in ele, totul era functionabil ( mai scria cineva ca la cosul de gunoi din baie la Palace nu-i functiona capacul, asa este, nici cand am fost noi nu functiona si ma indoiesc ca era aceiasi camera[:D]) , holurile mi s-au parut mai ingrijite ca la Palace, mancarea in restaurant: daca se termina ceva, aducea alta tava tot din "ceva-ul" ala, initial, la Palace aducea alta tava cu altceva[alcool]- am povestit eu faza cu piureul[:D]. Totusi la Palace erau altfel aranjate, pe o suprafata mai mica, iti luai ce voiai, la M. Beach alergai putin pana luai[:D]- asta ptr cei cu copii mici conteaza. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...