Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (39)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Io azi noapte am zis ca nasc,pe la ora trei abia m-am culcat ca am avut contractii una dupa alta,cat cuprinde - dar nedureroase.Am mai luat un no spa,am venit chiar pana si la PC sa schimb pozitia - dupa teorie. Am citit pe la subiectul cu contractiile si am vazut ca stau totusi bine fata de altele asa ca m-am mai calmat.Mai facea si Tudor aerobic,deci ce sa dorm ... Acum la trezire pana mi-am miscat valiza de pe pozitii [:D] mai avusai iar una - doua . Imediat ma imbrac si o tulesc la analize,mor de foame asa ca sper sa nu ma tina mult pe-acolo,ca precis o fi lume multa.

BRANDUSA mie mi-a zis Deea ca v-ati intalnit la targ.Si mie imi plac cerceii/colierele ei si abia astept sa mai ma redresez financiar ca sa imi mai cumpar o gramada,mai ales ca am mai ochit niste chestii noi si dragute foc in blogul ei.Si Anasebe mi-a zis ca v-a vizitat si ca ce casa faaina aveti,doar ca e departe.Na' ce sa faci,cam greu sa le ai pe toate,si casa la aer curat si sa fie "pi shentru" ...

Gata am fugit la analize,e deja o cladura groaznica de la ora asta [bang].Sper deci sa nimeresc taxiuri cu aer conditionat [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am revenit,ca norocul ca nu era nimeni deci n-am avut de stat [pk]

Am o veste buna - s-a redeschis magazinul TEBA,ala cu hainute marca Iana,acum am citit in presa.IRINA tu ai mai luat recent de la ei? Au ceva noutati? Io sper sa prind o zi mai racoroasa-ploioasa sa trag o tura pana acolo [8D]

Ai mei vor sa se intoarca deja maine seara pe racoare,nu mai au rabdare sa stea si vineri desi e vreme super de baie si plaja.Ii trage magazinul,ca vineri e mult de lucru bla bla [xx(] ,nu pot sa stea ei prea mult fara munca [bang]

Am vorbit si cu Diana.Mostra de convorbire:

"Alo mami io culeg patlunjel sa fac mancale" (rupsese funze de tei si le pusese la mami pe burta [:-@]

Io o intreb ca nu e la baie???

Ea: " Ba da stau aici cu putza goala .Ceau! Inchide telefonul! " [bang]

Io insist sa mai vorbesc ... ea : "Ceau! cu multa placele!" si gata "convorbirea"... [bang][:D]

Aseara era ceva mai logica si mai vorbareata ...

 

Merg sa ma pun la orizontala si dupa ce imi mai revin (iar ma impinge Tudor de ma doare burta [bang]) ma apuc de bucatarit si de acte ... si vaai cate haine mai am si de calcaaat.Dar nu cred ca ma apuc azi.

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, eu zic sa stai cuminte sa nu vina Tudor inainte de 37 de saptamani! A mea ar tot vb la telefon. Cu mine si cu ta-su. Cu taica-sau are convorbiri standard gen: " MAi ai mult? Esti aproape? Sa-mi iei un kinder JOy si mie si lui Bebe......si lui mami. Si o carticica!"

Eu una sunt cam ingrozita de nascut. Nu am nimic pt bebe 3, nici pt mine (camasi de noapte si ce mai tb pt spital). Sincer, n-am planificat absolut nimic inainte de 10 Aug. Nici macar cu banii! E cald, cu ce-l scot din maternitate? Ca eu am nascut doar toamna tarziu si iarna! [bang]. Banuiesc ca un body cu maneca scurta+ pantalonasi fff subtiri sunt ok. La urmatoarea tura de aprovizonare in Auchan, bag si ochii mei la articole nou nascuti. Acolo a preturi imbatabile. Snt mai bine de 2 ani, de cand numai de acolo ii aprovizionez cu haine pe ai mei (un body e 5 RON, tricouri intre 5 si 10 RON, blugi Anei i-am luat cu 18 RON si tot asa).

Gata, fug sa mananc ceva, ca mi-e o foame crnta si azi am mancat doar omleta+ rosii cu cascaval si branza (fara paine). [pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA pai eu sper sa ajung macar la 37 de saptamani. Ca dupa cum vad p-aci pe la "zmeurici" cam asta e limita de nastere vara pe canicula [bang].Ma mai intreaba si asistenta ce mi-a luat sange azi ca "mai ai putin,nu?" Si mai mai "incurajeaza" zicand ca ea a nascut cu o luna mai devreme ca era cald tare [bang]

Mai nici io nu mi-am facut bagajele defel [bang] Camasa de alaptat + halat nou am - spalate proaspat dar necalcate inca si la fel de necalcate-s toate hainele de bebe,ca eu am umblat vandra [:-@] Si la capitolul hainute noi pt. bebe am doar body cu manaeci scurte si pantalonasi scurti.D-alea intregi in caz ca e racoare, am doar de la Diana - o multime.Am zis ca merg sa ii iau macar unul nou pentru cand iese din spital,mai multe chiar n-are rost sa dau banii, ca mai am destule pe lista de cumparaturi inca.Sper sa mai apuc! Pai si azi pe drum se impingea Tudor in vezica de aveam senzatia ca fac pe mine [bang] Sunt curioasa luni cam cate kg are acum.Nici patutul nu l-am montat,nici bouncerul,multe mai am de pus la punct.Si de confectionat tampoane d-alea de vata + tifon cum trebuie la nastere naturala.Plus ca am nevoie de cel putin o saptamana sa inchid la conta inclusiv luna iunie si sa fac toate declaratiile ca sa pot sta cat de cat linistita dupa aia.Dupa faza cu potopul de contractii de-aseara deja m-am gandit ca mai bine stateam acasa sa imi termin treaba decat sa huzuresc prin Oradea [batcap].Eu nu mai pot de cald efectiv.Am stat in pat/dormit vreo 3 ore timp in care a mers aerul conditionat in camera de zi.Cand am venit aici l-am oprit - sa nu bata pe bine si tot curge apa pe mine de cald.Afara ba nori negrii,ba iese soarele ... dar tuna de zor.Vreme sucita rau.Am terminat cu gatit felul intai,acum vreau sa pun si de-o musaca de vinete,dar mi-e groaza de stat in bucatarie.Gatesc cu pauze - sa se racoreasca un pic acolo si dupa aia continui.

Wow ce mai tuna [bang] pe sec,ca de plouat niema.

 

 

 

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA tu nu ai deloc deloc contractii? Nici cu ceilalti doi n-ai avut? Zicea una la subiectul cu contractiile,ca cu cat ai mai multe in perioada asta,cu atat nasti mai usor.Si din proprie experienta cu Diana,cam asa si e [8D].Cu asta ma consolez si io [:D] Da' azi cand trimit omu' sa imi mai ia no-spa,o sa il pun sa imi ia si gynipral,totusi,sa am in zona.

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://stiri.rol.ro/content/view/60835/4/ Brandusa uite o veste buna,hai ca sper sa ajungem pana in august totusi [pk]

 

Of ma duc la bucatarie acum [bang] Urmeaza deci cca 15 minute de canicula forte ,ca dupa aia le pun la cuptor si-am tulit-o de-acolo,ma mai intorc sa sting cuptorul doar.Rezist eu cumva ...

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniid="blue">, cu Razvan am avut contractii nedureroase tot trimestrul 3 si dureroase vreo 3 zile in travaliu. Cu Ana deloc. Acum nu-s contractii deloc. Doar dureri de uter, operatie sau ce-o mai fi. Cat despre nascut usor....eu ma abtin! Clar nu-s in categoria respectiva. Ca sa nu mai spun ca-s in categoria care murea cu siguranta la nastere, daca nu se inventa cezariana. Soi rau. Spor la gatit.

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA ciudata rau chestia cu contractiile la tine [bang] Cum se zice,nu-s doua sarcini/nasteri la fel ... Mie toata lumea imi zice ca o sa nasc la fel de usor si repede,ba si mai si.Asta e insa teoria [:D].Si doctorita ce era de garda cand am nascut mi-a zis ca pe urmatorul o sa il nasc in 5 minute.Ginecologul meu cand i-am povestit ce si cum a zis ca "la fel o fi si acum".Nepoata de la Oradea care a nascut destul de lejer primul baiat,pe al doilea l-a nascut si mai lejer si rapid.Deci cam la primul cca 7 ore travaliu,la al doilea 2 ore travaliu.La mine la prima nastere doar o ora de travaliu - daca ala se poate numi travaliu [:D] [:I] De-aia mi-e mie cam groaza de de cezariana,ca a fost prea rapid si usor la nasterea naturala.Altfel cine stie ... Abia astept ziua de luni sa vad ce mai zice doctorul.La ultima consultatie nici nu l-am mai intrebat ce parere are cezariana sau natural si nici el n-a zis nimic.E cam nasol sa nu stii ce si cum,dar ce sa fac? Cu Diana stiam 100% [:-@] - inca de ani de zile - ca o sa fac cezariana, doar am miopie forte si cond colo surprise [:D] Acum e mai aiurea,mai greu de ales.

 

Gata si mancarea,deja am oprit cuptorul.Acum bag iar tort de inghetata [pofta] doar-doar ma apuca cheful de lucrat la acte.Ca n-am nici cea mai mica urma de chef azi [bang]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY da' mai, stiu,chiar eram in zona,la un minut dupa ce scrise i-am trimis majorete pe PM [:D] dar nu cred ca a apucat vizionarea lor.Din pacate vad ca nu merge teoria mea [bang] La Marco a mers rapid,deci acum ar fi trebuit sa fi nascut deja , si ??? Nimic inca [bang]

Mai eu azi-noapte era cum era sa m-apuce nascarea cu atatea contractii,da' azi cand o auzi pe una cantand pe youtube [bum] ... vai mie, ca eram chiar p-aci s-o comit [bang][:D]

 

Ca anunt oficial,n-am lucrat nimicutza azi [batcap],numai am zacut in pat.Nici nu ploaie defel,dar e inorat tare si mi se inchid ochii efectiv de somn.

Pe mine contractiile nu ma dor,dar ma doare de la agitatia lui Tudor: se rasuceste,se impinge,loveste,e de coma nu alta. Cred ca tot temperament coleric o avea,deci am pus-o de-o salata.

 

Ma duc iar in pat,macar sa profit cat nu ma mai inghionteste asta micu'.

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...