Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (39)


Recommended Posts

Ufff, s-a facut 2 iulie si tot n-a nascut?

Cat despre dilatatie 2 sau contractii. Cu Razvi m-am internat miercuri dimineata, dupa ce marti noaptea au inceput contractiile dreroase. SI ce dilatatie sa masoare? CA aveam colul inchis si "nu admitea indexul" [bang]. Pana vineri cand m-a operat! Doua nopti am stat cu contractii la 5-10 minute fara sa ma dilat. Si-mi era rusine sa spun ceva. O nenorocita de asistenta mi-a spus doar: "pai nu cred ca te doare mai rau ca la ciclu!" [alcool] Nu zau! Asa cicluri dureroase sa aiba ea! Dar cred ca era la menopauza. [bang].

Sper sa n-o chinuie Edi prea rau pe Giova.

Noi iar cu furtuni, chestii. Cum vine furtuna tb sa inchid prize,internet, telefoane ca e de belea cu traznetele. M-am saturat de vremea asta dificila!

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai fetelor, io cand va aud vorbind de nastere, spital si alte alea, mai ia asa o frica de imi vine sa fug unde oi vedea cu ochii. Nuuuuu, clar, nu mai imi trebuie bebe, mie imi e frica de nastere, de spital, de tot. [bang][bang][bang]

Clar am luat-o pe campii, da' io nu mai vreau si pace![alcool][alcool]

 

Asa, sa revenim la subiect.

BRANDUSA, chiar ca super preturi are Auchan, si in Luxemburg la fel era. Aici la Bruxelles nu avem, e doar in Franta la vreo suta si ceva de km.

Deci veniti la Bruxelles, va faceti timp sa ne vedem? Ca nu ne-am vazut de cand era Ana mica, in IOR, mai stii?

URSULICA, am inteles cu medicamentele, deci iei Clostil de ala, sper sa mearga si sa se prinda bebe, tinem pumnii!

MONI, stai calma cu nascutul ca daca vrei sa nasti, pun io pe youtube melodie cantata de mine, sa vezi atunci ce nasti imediat.[:D]

Vai ca si acum imi amintesc ca singurul care ma tot pune sa cant cu el e Mark, George zice sa nu mai cant ca se goleste Bruxelles-ul.[alcool] Si asa mult ii placea astuia mic sa ii cant cand era mic, ca adormea imediat. [alcool] Bine a zis ala de a zis ca vocea mamei e cea mai frumoasa pentru pruncul ei. [:)]

A, si cand vreau sa faca tati ca mine il amenint ca ii cant, imediat se executa. :)):))

Asa, ce sa va mai zis, aici la noi e canicula, nu mai pot, asta mic e disperat si urla ca e cald, eu la fel, tati suporta mai bine, matzele dorm pe gresie, ce sa zic. Si nu va imaginati ca e super cald, doar vreo 30 de grade dar nu mai suntem obisnuiti. Apropo de asta, mie imi place super aici, ca ploua mult, e vant si frig. Nu stiu de unde o fi caldura asta acum, da' ma termina.[bang][bang]

Mai e cineva prin zona?

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mdaaa ... deci de la o extrema la alta , poate fi oricum deci: si contractii dureroase ore in sir fara nici urma de dilatatie (gen BEE) si ajuns la dilatatie maxima fara urme de contractii dureroase (gen io). In concluzie tot nelamurita-s [alcool]

JANINA da' cu cine se aranjeaza chestia cu epidurala? Cu ginecologul? Nu cu anestezistul? Si de unde stiu io cine-o fi anestezistu' ... eventual anestezistu' de garda [:D][bang]

BRANDUSA dar nu ti-au dat la spital no-spa,scobutil sau altceva contra durerilor?

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDA si tu Brutus? [bum][bang] Mai sa fi vazut ieri.Suna la un moment dat Diana ca sa imi cante la multi ani,numa' ca zbiera in gura mare ca numai cu buni voia sa cante."Hai buniii cantaaaa! Cu tineeee vleau! " Saraca mami si ea evident fara urma de voce, a trebuit sa se execute in duet cu Diana la telefon [:-)))] Ca Dianei cum nu-i faci pe plac,cum trezeste cartierul cu tzipetele [bang]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io, si io, MONI, nu am nici cea mai mica urma de voce. [pk]

Vai ca mi-o si imaginez pe Diana la telefon cantand cu buni. [:)]

Cred ca fi-miu seamana cu taica-su ca se pare ca tare frumos canta, mi-au zis si de la scoala. [:D]

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa si tot ieri canta langa hotelul lor muzica popu lara si se prosteau niste copilasi jucand/dansand pe-acolo.Si hop voia si Diana.Numai ca a inceput sa traga de zor de mami sa joace si ea [bang] cum face acasa in fata TV-ului [:D] A luat-o deci pe sus de-acolo cu zbierete si a dus-o in camera,ca chiar de jucat in fatza hotelului nu s-a apucat mami [:D][bang]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasati copila sa cante daca ii place. [:D]

Trebuia filmata faza, iti dai seama. [:)]

 

Gata, ma duc la somn ca nu se mai poate, e prea cald in living ca bate soarele toata dupa-amiaza[bang], ma duc in dormitor ca e mai racoare.

 

[pup] si o noapte frumoasa.

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De Diana nu stiu,uneori mi se pare ca are ceva voce.Taica-su are voce,deci ceva sanse ar fi.Si eu am neamuri din partea lui tati,niste verisoare si nepoate oltence,care au voce,una chiar cantareata mai locala a fost.Din partea lui mami,pauza,moment de reculegere la capitolul asta ...

 

ANDA pai sa il trimita ginecologul pe anestezist la mine? Doar o mai avea vreme sa dea de unul? Sau macar sa ajunga ginecologul la spital in timp util? [:D][bang]

Oricum o sa il intreb si de chestia asta luni,mersi Jani de idee.

Aaaa si noaptea sunt si anestezisti de garda? Asa ar fi logic,nu? Ca daca trebuie vreo anestezie urgenta ...

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONI, intreaba-l pe medic, sa vezi ce zice el.

Teoretic noaptea ar trebui sa fie macar un anestezist, cel putin asa cred, sau poate or chema de urgenta, nu stiu.

Dar daca nasti asa repede ca la Diana, sigur nu mai ajunge nici cel mai rapid anestezist la tine.[:D]

 

Gata, am fugit.[pup]

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...