Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (39)


Recommended Posts

Noapte buna Anda [pup].

Va dati seama ca de-aia imi ceruse Diana cadou microfon - era in seara cand cantau aia muzica popu lara in zona.

BRANDUSA chiar am dat o cautare la no-spa si vad ca exista si injectabil chiar recomandat la inceputul travaliului/dilatarii ca sa se desfasoare mai rapid treaba.Contraindicatii sunt gen tensiune mica sau alergie la el,d-astea ...

Deci am avut io dreptate cand am zis ca pe mine m-o fi ajutat si ca am tot luat atunci cu Diana pastile no-spa zilnic in ultima luna.

chiar sunt curioasa,nu ti-a injectat deloc asa ceva in timpul ala? Sau la restul fetelor ? Mie stiu ca mi-a pus doctorita de garda doar o branula parca cu glucoza sau ce era, cica sa am forta.

 

Am plecat si eu la culcare.Deocamdata stau bine,doar niste picioare de la Tudor si vreo doua contractii avusei in ultimele trei ore.Numai ca distractia incepe de obicei cand ma intind in pat [:p] Dar am luat no-spa preventiv de data asta.Ca pana acum luam numai cand ma apucau doua-trei asa mai una dupa alta.

 

Noapte buna!

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni, dar ce nu mi-au dat! Si NoSPa si Diazepam (injectabile) si ma urcam pe pereti. N-am inchis ochii 3 nopti. Groaznic! Cred ca de asta mi s-a parut recuperarea ff usoara.

Anda, daca venim la Bruxelles, ne vedem cum sa nu! Numai sa ajungem sanatosi pana la iarna.

Plec, ca gata bateria la laptop.

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa mai incerc.

In seara asta furtuna: bum, zbang, fulgere. Horror. Eu ingrozita. Ma vede Ana si-l trimite pe Radu: "Du-te si-o pupa pe mami sa-i treaca supararea!" E asa de dulce si afectuoasa. Toata ziua ma ia in bratze si imi zice ca ma iubeshte. [olala] Si pe bebe din burtika il iubeste. SI cand aude ca merg la doctor la control ma intreaba "Si ti-l scoate pe bebe? Ramai in spital? DAr o sa-mi fie dor de tine!"

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu Giova si inca nu a nascut, are dilatatie 4[bang]. Astepta sa vina dr sa vada daca ii pune oxitocina si peridurala. Se pare ca nu e pregatit nici bebelusul nici corpul mamei dar sunt SIGURA ca totul va fi bine[flo].

BB Edi are azi fix 37 de saptamani dar se pare ca tot la prematuri il incadreaza

Saracuta e epuizata si abia asteapta sa scape.

Asa ca putem continua cu galeria [:D]

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

[mamica]Ioana id="red"> si [avion]Razvanid="green"> (03.12.2005) id="blue">id="size2">(montaj)id="blue">id="size1">

[tv]1 id="orange">

[tv]2 id="orange">

[tv]3 NOUTATI id="orange">

 

 

 

"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"id="navy">
id="Comic Sans MS">id="size2">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

 

Am intrat repede la o cafea sa vad daca a nascut Gio si vad ca inca nu.

IOANA, multumim frumos pentru vesti.[pup]

Asa ca bagam majoretele sa facem galerie:

HAI GIO, NASTERE USOARA! sA NASTI CAT MAI REPEDE SI SA VINA BEBE EDI CU BINE![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Noi ne gandim la tine cu drag si tinem pumnii sa nasti repede![pup]

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la cafea.

IOANA mersi de vesti , io as fi jurat ca a nascut deja [bang] Nu pot sa cred ca inca nu [bang] Tot e bine macar ca e cu epidurala ... Si daca s-a rupt apa ar trebui sa o comita odata,chiar daca "nu-s pregatiti".Sper sa nu ajunga la cezariana.Cat se poate sta cu apa rupta fara sa nasti? Nu prea mult,nu? Deci trebuie sa caut alea ... [majoreta][majoreta][majoreta]

 

BRANDUSA m-am tot gandit la tine aseara, la nasterea lui Razvan.Sa mor eu daca il inteleg pe doctorul ala al tau [bang] Ce logica a avut sa te lase sa te chinui 48 de ore cand era sigur ca cezariana urma oricum??? Era cat de cat justificata asa o treaba daca voiai sa nasti natural,sau daca era bebe prematur, sa zici ca ar fi urmarit sa mai stea o zi doua in plus la caldurica.Dar altfel??? Tie ce explicatie ti-a dat ,totusi??? Trebuia sa insisti sa ti-o faca repede [neand]

Cu no-spa m-ai lamurit,mersi,deci se mai si da in timpul travaliului cate ceva.Numai ca la unele n-are efect [bang]

 

Eu imi amintesc ca citeam undeva cu zeci de ani in urma (de baba ce-s pot zice asa [bang]) despre nastere si cand descriau pozitiile in care sunt pozitionati bebelusii,descriau si ce gen de durere ai in travaliu.Nu mai retin exact de-atatia amar de ani,doar ceva ca daca e cu ceafa spre coloana apasa pe-acolo de ai dureri nasoale de spate-sale.Si probabil sunt si pozitii ale bebeilor la care nu te doare cine stie ce,deci depinde si de chestia asta.

Gata nu mai zic nimic,ca ANDA pune p-orma definitiv in cui ideea altei nasteri [:-@].

Denisa unde a disparut brusc? Deja or fi plecat in noua luna de miere? Nu mai retin cand zicea,dar nu-i ceva nou sa uit de la mana pana la gura.

 

Eu sunt prin zona azi,calare pe acte.Pana diseara trag cu astea,sper sa am spor.

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE draguta foc Ana! A mea nu e sa de afectuoasa cu mine,pe cat e cu bobo.E si tare nerabdatoare.Nu stiu pe unde scot camasa,ca eu asa i-am explicat ca atunci cand se intorc de la Felix o sa apara si bebe [:I].Dar mai e o luna si jumate (sper) pana atunci.In ziua cand ne-am dus la Oradea sa vedem bebelina,mi-a si zis Diana: "MAMI HAI SA MELGEM ACASA SA IL SCOATEM PE BOBO NOST" [bang] Si tot e bine ca a zis ca e al nostru,ca de obicei se exprima ca e bobo ei ... [:-@]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele...intru sa va zic de giova. asta daca nu ati citit dincolo.

 

BEBE EDI s-a nascut la 12 15, cu scor apgar 10, 50 cm si 2880 grameid="size4">id="red">.

 

mami era epuizata, satula, nu mai vroia sa auda de bb3...chiar daca ar fi si fetitza....[:D]poate totusi uita si se razgandeste[:D] vor ajunge luni acasa.

 

marco este la gradi si se va ocupa de el mama ioanei care a venit de la alba .

 

deci, gata a venit si cel mai proaspat fratior de spiridusi...ii asteptam pe restul.

 

mamici cu burticutze...stati cumintele ca vedeti ce face presiunea asta atmosferica.[pup][pup][pup]

 

va pupic!!!!

 

am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

 

bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Am primit un mesaj de la Ioana, ca s-a nascut bebe Edi, dar sunt sigura ca deja stiti.

 

Felicitari Ioana! Sa fie bebe Edi sanatos si papacios, iar tie iti urez refacere rapidaid="red">![pup][flo]

 

Vad ca discutiile se axeaza pe nasteri. Pai, cu riscul de a o speria pe Anda definitiv si irevocabil[:D], io zic ca nu-mi mai trebuie nastere cate zile voi avea! E fain cu cezariana, dar daca nu ti se arata operatie, musai naturel...si zau ca nu uit experienta veci!

Bee, Moni, stati voi cuminti si nu faceti efort, ca mai aveti cateva saptamani pana la nastere. Edi al lui Ioana a fost nerabdator, ca si Diana mea, dar acum nu-i regula sa nasteti si voi.[:)]

Denisa ce mai face?

Maraki, eu am ureche muzicala, vrei adevarul despre prestatie? Imediat ti-l servesc, doar sa spui.[:D]

No, ca veni si fiica-mea de la Billa, va las.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUMBI[flo], multumim frumos ca ne-ai anuntat ca s-a nascut bebe Edi!!!!![olala] Chiar ma intrebam ce se intampla de nu mai avem vesti.

GIO, felicitari, sa iti traiasca bebele mic si sa fie sanatos! Sa va bucurati unii de altii si sa fiti fericiti mereu toti patru (sau cinci, daca te razgandesti in ceea ce priveste fetita)[pup]

[pup] Refacere rapida si te asteptam cu poze![olala]

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...