Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (39)


Recommended Posts

MONI si INGRID, vorbiti voi cat vreti despre nastere, ca oricum speriata sunt, mai rau de atat nu se poate.[alcool]

Si acum oricum sunt in faza in care nici nu mai vreau sa aud de bebe, deci nasterea e exclusa, clar.[:D]

Am si zis, sa faca tati daca vrea, ca mie mi-a ajuns unul, mai ales acum cand nu mai termina de vorbit, de pus intrebari etc. Gata, unul e de ajuns ca de doi nu am nervi momentan.[:-@]

INGRID, nu stiu ce sa zic de cezariana aia, pentru mine nu a fost fain ca a duruuuuut rau dupa deci nu stiu ce e mai bine. Eu cred ca oricum e aiurea, natural, cezariana, avantaje si dezavantaje, tot aia e.[bang]

Asa mi-ar placea sa faca barbatii copii, sa vada inainte cum e si pe urma sa mai ceara copii suplimentari.[alcool]

 

 

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cezariana a fost o experienta groaznica, mai ales prima. A durut ingrozitor. A 2-a din motive necunoscute a fost mai ok. Moni, eu doctorului meu nu prea am ce sa-i reprosez! De comun acord cu el, am stabilit ca sa faca cezariana dupa ce travaliul se declanseaza in mod natural si ma dilat si eu pana la 2-3. Cica asa e cel mai bine pt copil. Si dupa ce am patit cu Ana din cauza cezarienei "la rece" sau mai stiu eu de ce, am facut orice sa fie mai bine pt copil. Oricum eu cu ambii am avut probleme de circulara de cordon (la Ana era dubla si stransa), poate si din cauza lichidului amniotic (prea mult). Asa ca nici unul nu a presat colul, nici unul nu a "coboarat" cum ar fi trebuit. Oricum, dupa nasterea a 2-a, oricat de tramatizanta a fost din cauza travaliului dureros rau pe uter si asa cu probleme, m-am linistit! Nu ash fi putut sa nasc normal niciodata.

Cat despre barbatii si nascutul.......pai am disparea ca specie. EU l-am avertizat clar pe al meu ca tb sa se duca si sa-si lege vasele alea barbatesti. Si e ingrozit definitiv! Adica eu pot sa car copiii 9 luni si apoi sa stau sa ma taie pe toata burta si el nu se poate sacrifica putin? Pai daca mai vrea ceva de la mine, sa faca treaba, ca eu nici cu prezervativ nu ma mai risc.

Moni, despre Ana mea si perceptia timpului! Nu o are! Imi spune uneori: "Maine, am fost vazut nu stiu ce" Sau cand nu vrea sa faca ceva si nici sa refuze direct ne spune "Duminica!" (adica un fel de " la anul si la multi ani") Asa ca nu stie exact cand tb sa vina bb3. DAr il roaga sa stea acolo cuminte si pe Doamne Doamne sa aiba grija de el.

Gata, fug sa scot totul din priza, ca iar e furtuna.

 

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
!Maraki, eu am ureche muzicala, vrei adevarul despre prestatie? Imediat ti-l servesc, doar sa spui.[:D]No, ca veni si fiica-mea de la Billa, va las.Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
align="right" id="quote2"> Ingrid nu ma duc la nici un concurs de muzica [:D] Cant doar de placere, ce iese....asta este [:D]Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3Angelo4filmulete maraki5
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

BUMBI mersi de stiri,bine ca s-a terminat [pk]! Eu una n-as renunta la ideea si cu o fetita [olala]

ANDA nu ti-ai mai revenit?

URSULINA cum stai cu oooooo-ul ? [:D]

ANAMARIA tu unde disparusi subit? Sper ca sunteti ok [pup]

BEE numai istorii horror de la tine.Sper ca macar la Octavian sa fie lejer.Tie nu ti se umfla picioarele? Eu de cateva zile am observat ca a inceput.Acum seara mai ales - butuci [bang] Am stat azi prea mult la PC de-am lucrat si nici n-am dormit de-amiaza.Si imi mai si amortesc picioarele un pic,asta dimineata! Si cu Diana in ultima luna am purtat cizmele lui mami: de la incaltari 38 picior ingust la incaltari 39 picior lat .

Si apropo de perceptia timpului,nici Diana nu e tare departe de Ana ,una dintre expresii e "maine am fost/am facut etc. ..." [alcool]

INGRID sunt curioasa eu de opinia ta de critic muzical [:D]

 

Eu stau ca pe ace sa ajunga odata acasa ai mei - nu imi place deloc ca-s pe soseaua aia plina de tir-isti [bang].Dar ei sunt deja la a doua halta.Intai au oprit intr-o comuna in Bihor,la un var de-a lui mami,iar acum sunt intr-o comuna de langa Arad,la fratele lui taica-meu.Diana se dadea bine mersi in leagan cu nepotu-meu Bogdi .Si io care ii asteptam din clipa in clipa sa intre pe usa.

 

Ma apuc iar de acte,ca sa treaca mai rapid timpul pana apare strumfa.

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare extrem de rau ca n-am facut cezariana, a fost horror - dar e drept ca sunt o exceptie (daca va aduceti aminte Carla a iesit cu mana inainte). Ma rog, asta e acum - peste vreo doi ani cand mai creste fata o sa ma operez din nou si sper sa se rezolve toate problemele.

De alt copil nici nu poate fi vorba. Eu va admir pe cele care ati mai facut! Eu raman in continuare socata dupa epiziotomie, ragade, colici. Mai ales de ragade... brr.

 

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maraki
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
!Maraki, eu am ureche muzicala, vrei adevarul despre prestatie? Imediat ti-l servesc, doar sa spui.[:D]No, ca veni si fiica-mea de la Billa, va las.Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
align="right" id="quote2"> Ingrid nu ma duc la nici un concurs de muzica [:D] Cant doar de placere, ce iese....asta este [:D]Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3Angelo4filmulete maraki5
align="right" id="quote2">Stiam asta, insa de vreme ce l-ai pus aici (filmul) ma gandeam ca doresti o parere.[:)]Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

JANI si la tine horror [bang] pai nu si-a facut efectul epidurala aia ??? Nasoala faza cu mana inainte,macar daca vedea la eco asta si iti facea din start cezariana.

 

Eu cu strumfa acasa,deja m-a ametit de cap.Aseara era de parca avea un motoras in fund,rascolea tot pe-aici,cerea rolele [bang],a zis ca i-a fost dor de acasa,m-a intrebat imediat si daca il scoatem pe bebe (v-am zis eu [bang]) Ba m-a pus si de-am jucat pe la 22,30 "Nu te supara frate" [alcool] I-am citit la culcare Frumoasa adormita - ciudata rau varianta asta Disney . Dar a dormit ok si ea si eu,pana pe la 9.Bineinteles ca a insistat cu rolele,asa ca s-a tot vanturat cu ele prin casa de-azi dimineata.

 

Si-a baut laptele,iar de mancat abia a tras niste muscaturi dintr-o felie cu paine cu unt si gem,dupa care a cerut lubenita.Asta mananca acum.Si cand am vazut-o ca bea apa dupa lubenita,i-am zis ca nu e bine.Iar ea imi replica: "AS VLEA SA FIE SELBALE!" (???) Si ma lamureste: "NU ACOLO LA GLADINITA,AICI LA MINE IN STOMAC,SA DANSEZE LEGUMELE ... MULTE MULTE LEGUME" [:D] Ahaa ... deci cum ii ziceam eu cand manca ciorba ca fac chef legumele [8D],acum a ajuns sa faca serbare lubenitza cu apa [:D][alcool]

 

La noi e caald,dar inorat.O trimit pe-afara la hinte si incep operatiunea spalat.Cred ca vreo doua ture pun azi numai cu ale ei.Bine ca am mancare,ca macar mai pot lucra la acte pana va fi ea plecata la joaca si pana doarme de-amiaza.

 

Aseara si-a scos pana si dosarul personal [:D] ,a luat articolul din ziar unde-s pozele copiilor de la gradi si i-a denumit iar pe toti pe rand.Deci nu i-a uitat inca dupa aproape o luna de vacanta.A pus fata in dosar si articolul cu profesorul de sport de la gradi,pe care i-l pusese taica-su la momeala p-aci [8D] si pe care l-a recunoscut imediat.

 

 

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Moni, pana la critic muzical ar mai fi cativa ani de studii aprofundate in domeniu, eu am ureche muzicala, in sensul ca imediat depistez notele false si pot la fel sa apreciez muzica buna.

Dar recunosc ca am fost malitioasa cu Maraki, adevarul e ca am o tornada de nervi acumulati in stomac (oare de ce acolo?) si, desi sunt calma aparent, simt ca pot izbucni oricand.

Ma fortez efectiv sa vorbesc linistit, bland, dar numai eu stiu ce e in sufletul meu, am impresia ca ma paste o depresie crunta, cum n-am mai experimentat si nu stiu ce sa fac.

Acum ma calca orice pe nervi...

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID totul e sa constientizezi ca de la lipsa de tigari ti se trage ... gaseste un inlocuitor: cioco,guma de mestecat sau mai stiu eu ce.Porumb fiert par example [pofta] Am mancat aseara unul maaare cu o pofta! Mi s-a pus pata pe asa ceva de la Felix si cum n-am chef sa fierb eu pe canicula,a circulat husbandu prin oras,pana mi-a gasit gata fiert.

Fug sa imbrac strumfa,ca deja a pus ochii pe-o rochie d-aia vaporoasa care numai de tobogane nu e [bang]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, noroc ca am lamurit-o de-a luat o rochita mai veche.Mi se pare atat de bronzata de zici ca a fost la mare.I-am pregatit de-a luat cu ea jucariile de nisip acum,ca pe la Felix nu prea a avut loc cu nisip.

Fug sa ma apuc de treaba,desi asa ma simt de obosita deja chit ca n-am facut absolut nimic inca.Caldura asta e de vina.Si silueta mea de pinguin,evident [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 33s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...