Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (39)


Recommended Posts

Buna fetele.

Vai Janina, cred ca la tine a fost groaznic! Despre ce operatie zici? Mai tb reparat ceva pe la tine, post nascare cu probleme?

Ingrid, depresia si nervii vin sigur si de la tzigari! Dar vor trece! Sunt sigura de asta. Greuuuuu. Noroc ca am ramas gravida, altfel nu stiu cum ma lasam. Si cand ma gandesc ca eu m-am apucat ca o proasta la 25 de ani. [bang] Depresie, suferinta din "dragoste" (cica) + ture de noapte. Fumam ca un turc.

Moni, o fi vazut Diana vreo reclama cu legumele care danseaza? Ca stiu ca sunt si sunt dragutze.

EU am fost la plimbare cu piticii, la padure. Sunt tare simpatici si cuminti. Offf, eu n-am rabdare destula la ei. Dimineatza am facut si engleza cu ei. M-a frecat Ana la cap sa-i citesc o carticica cu schite usurele: intai engleza, apoi romana. Ce i-o ramane, om vedea. Si a vrut ceva si in franceza: ceva luuung si poetic si eu cu franceza........de balta. SI RAzvi statea si el si asculta extaziat!

Ce le mai place alor mei? Muzica po****ra! Ii fascineaza! Sunt terminati cand aud muzica po****ra. Ciudat. Mie nu-mi placea cand eram copil.

Io una ash fi mers la B'est fest. SI nu are cine sa ma duca! Barbatul meu e intr-o dispozitie ingrozitoare. Cred ca asteapta un dulap de tigai in cap. SI macar de se lasa de fumat, sa aiba scuze! [:-@][:-@][alcool]

Maine tb sa merg la doctor (ce care-i tine locul doctoritei). Ceea ce inseamna amenajari complexe ale persoanei mele destul de "neamenajate" (ca sa fim blanzi). Ufff, greu si n-am chef. Vreau si eu la un salon de cosmetica sa ma rasfatz.

Cam atat de la noi. [pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana a venit sus si a cerut ... ou fiert.Asa ca am mancat amandoua cate un ou fiert moale (= albus tare/galbenus moale) in loc de supa.Asta dupa ce am dusulit-o rapid,ca apucase si la nisip,pe langa tobogane si hinte.Acum e in pat cu laptele,merg imediat langa ea,ca-s varza: ma doare burta ca la ciclu,am luat un no-spa sa se mai potoleasca si sa am spor la lucru.Am bagat in mine acum si niste corcoduse ,vai ce bune-s ,n-am mancat de ani de zile asa ceva.

 

BEE ce fain plimbare prin padure [olala] Si ati trecut la limbi straine? Bravos! Sa stii ca si Diana mea e lesinata dupa muzica po****ra,dar ei stiu de unde i se trage: ai mei se tot uita la asa ceva si a prins si ea gustul,ba mai stie si numele cantaretilor pe deasupra.La "amenajari" si eu am de lucru cat cuprinde. Vreau sa ne programam macar la tuns si eu si Diana ,dar deocamdata astept sa vad daca-s gata azi analizele,tare-s curioasa.Sper sa fie gata ca sa nu astept pana luni.

Apropo de dansul legumelor,nu cred ca a vazut reclama,nu prea se uita la TV.Doar ca eu am tot trombonit-o demult la ciorbe sa manance legume cat mai multe ca fac ele chef,danseaza pe-acolo prin stomac de bucurie ca le-a mancat [:D] etc. si ea a extrapolat si cu lubenitza.

Gata fug sa ma intind,sper sa nu adorm ca am treaba multa.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor la nastere n-am simtit nimic - am avut anestezie insa dupa... a treia zi eu inca ma taram prin maternitate iar colegele de salon zburdau. In fine eu am avut si ruptura mare.

Da trebuie sa operez ceva la perineu ca nu e in regula. Cat despre cusatura nu sunt multumita deloc dar nu cred ca am curaj sa o refac. asta e acum.

 

Ingrid e greu insa nu te lasa. Nu-mi mai aduc aminte cat a tinut raul atunci cand m-am lasat eu dar parca nu foarte mult. Stiu insa ca nasha Carlei a facut urat, avea frisoane, a zacut in pat in timp ce nashul facea crize de nervi si daca i se parea ca se uita o vanzatoare stramb (si altfel e cel mai benign om pe care il cunosc). Dar trece! Si cred ca satisfactia e mare!

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee, ai inceput sa-i inveti engleza pe copii? Sa continui cu cititul, le explici ce inseamna, o data, de doua ori, apoi nu le mai traduci. Vor sti.

Eu m-am apucat la 17 ani de fumat, am nitica vechime.[:D]

Ce sa spun de muzica po****ra? E singura pe care n-o ascult. Nu imi place, am incercat, Ciuleandra si cateva melodii moldave mai merg, dar restul, pauza.

Eu nu merg la cosmetica. Vine o tipa la mine. Face masaj, epileaza, pune masti de care vrei, nici macar nu ma mai deplasez. Bine, pentru unghiute e musai.[8D]

Moni, aia cu dansul legumelor e mortala. [pk] Dar nu ma mir, dupa ce ai tot bazait-o pe Diana cu ele, acu' iti scoate pe nas fata. Oricum va vedea ea cum ii "danseaza" apa plus lubenita...

Diana mea sta si coloreaza toata ziua. Sau picteaza, depinde de dispozitie. Se joaca de-a Peter Pan, mananca bine (uff) si tot ce facea cu socrella, reia cu maica-mea. Mi se rupe sufletul.

Jani, ce e la perineu? Ruptura in timpul nasterii? Tare rau imi pare...eu am suferit la furia laptelui, ragade n-am avut, nici epiziotomia nu mi-a dat batai de cap, am fost bine cusuta. Daca e necesar, refa operatia.

Mai, data trecuta cand m-am lasat de fumat, n-am avut nici pe dracu. Dar atunci eram hotarata sa ma las. Acum, sotul e serafic cu Nicorette pe brat, iar eu as vrea sa-i spun o mie de lucruri care nu se spun, ma duc in baie, ma rezem cu fruntea de vana si tac. Daca mi-as da drumul la vorba, l-as face praf, fie si doar sa-i spun de maica-sa....

L-am mai intepat din cand in cand cu ironia, dar de cateva zile tac, ametesc la greu, sunt obosita.....ce merita din toate astea? Chiar merita sa nu mai fumez? Nici nu mai pot rade, ma uit la Diana si imi ies niste grimase foarte ciudate...[bang]

S-a trezit si puiul meu, merg s-o imbrac.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID chiar melodii moldovenesti,mai [bang]? Io dupa alea nu ma omor deloc.In schimb, imi plac cele maramuresene,dobrogene si evident bihorene + oltenesti - sa nu imi uit originile,nu? [:-@] Ba chiar si niscaiva banatene imi plac.Si evident cele ardelenesti - voci ca Sava Negrean Brudascu,Veta Biris [olala] Daca mai insir reies ca toate imi plac si mie [:D]. Si ceardasul unguresc imi place,nu mai zic de muzica sarbeasca.Dar in general imi place orice gen de muzica cu exceptia jazz-ului,pe-asta nu-l suport efectiv,e prea greu pentru nervii mei [bang].

Totusi prefer linisteaaa [olala] Rar de tot pot zice ca ascult muzica din proprie initiativa,cel putin in ultimii ani.Cand eram gravida cu Diana imi mai puneam muzica clasica [olala],acum niema.E destula si suficienta vocea ei.Pai m-a tinut azi in pat vreo ora pana a adormit si incontinuu a turuit,a dat din maini,din picioare,s-a zbenguit ... si frate-su dupa ea!!! [bang] Cum ii aude vocea,cum devine hiper activ.M-a facut pilaf,nu alta.Imi si imaginez ca o sa se ia fumusel dupa ea in toate boacanele ce le va face,vai de capul meu [:D]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

JANI, imi amintesc ce ai patit la nastere, stiu ca ai povestit atunci, imi imaginez ce aiurea a fost pentru tine. Sper sa reusesti sa rezolvi problemele si sa fie totul in ordine.[pup]

INGRID, tie voiam sa iti scriu in mod special un mesaj. Ma refer la fumat. Strange din dinti si mergi mai departe, nu te mai reapuca. Gandeste-te ca ai o fetita de crescut si ca trebuie sa fii sanatoasa (si sotul tau la fel) cat mai mult timp posibil iar tigara iti creste riscul de a te imbolnavi. Este un efort momentan, cu stari neplacute care vor trece peste ceva vreme. Esti in sevraj si e normal. Nu renunta si nu iti varsa nervii pe nimeni, mai ales pe sot, saracul, ca tocmai si-a pierdut mama, iti dai seama ca nu ii mai arde de altceva. Hai fruntea sus si inlocuieste fumatul cu altceva, cioco etc, citeste, plimba-te, orice dar nu te mai gandi.[pup] Eu sunt o dusmanca declarata a fumatului si ma lupt si eu cu un fumator convins care incearca sa se lase, asa ca stiu prin ce trece un fumator in sevraj. Tin pumnii sa reusesti sa te lasi si sa iti revii.[pup]

MONI, nu mi-am mai revenit, din contra, sunt si mai hotarata.[:D] Dar sunt happy asa, cel putin momentan. [:)]

Super simpatica Diana cu legumele care danseaza.[:)]

BRANDUSA, super ca ai inceput cu engleza si cu franceza. Vei vedea, Ana va retine o multime de chestii, e bine ca e interesata. [pup]

Ca vorbeati de muzica po****ra, nu am nimic impotriva dar nici nu imi place in mod deosebit. In schimb, Mark danseaza la greu pe asemenea muzica, cred ca e din cauza ritmului.[:D]

Gata, ma duc la treaba, pe mai tarziu.[pup]

 

 

Lost in different projects...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maai ce-mi facurati,mi s-a facut dor si-am bantuit prin youtube pe la muzici popu lare care mai de care mai faine si intr-un final am nimerit la niste ... HIGHIGHISI DE PE LA BINS d-aia cu vioara cu goarna si doba evident [pk]

M-am inviorat nene de zici ca am baut red bull [:-@]

Tulaiiii ... ce dor mi de-o nunta p-acolo [olala]

 

ANDA am observat ca majoritatii copiior le plac muzica popu lara.Ce sa mai spun celor de pe la tzara,care incep sa joace pana nici nu se tin bine pe picioare! Ti-e mai mare dragul sa ii vezi [olala] O fi din cauza ritmului cum zici tu.

Mie imi pare bine ca ii place si Dianei (io-s d-aia care tin la pastrarea traditiei [olala]),dar uneori ma enerveaza ca daca butonam la TV si vede ca e asa ceva,imediat striga repede sa oprim acolo!

Si la mine e logic sa imi placa,amandoi parintii-s nascuti la tzara,am neamuri multe la tzara,am copilarit pe-acolo,am fost la multe nunti la tzara si in plus ca si acum,ai mei ascultau cu placere la TV muzica de genul asta,indiferent de zona si cand eram eu mica.Vad ca si lui Ghita ii place muzica popu lara indiferent de zona,desi el n-a copilarit defel pe la tzara.Dar maica-sa e bihoreana de la Marghita,taica-su e banantean , o avea in sange microbul [:-@]

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JANI io zic sa mergi cat mai repede la operatie.Si mami a avut ruptura de la nasterea lui frate-meu dar s-a operat abia acum vreo 15 ani.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na hai sa raportez si io vestile mai proaste.

Prima: am gasit pe chilot niste urme de sange [bang] Din ce-am citit pe net,in luna a opta pot fi de la inmu ierea colului.

A doua: la analize imi iese la urocultura enterococ (streptococcus phecalis) dar o sa refac analiza pentru ca ma asteptam sa iasa ceva,avand in vedere ca la recoltare din greseala mi-am inmuiat degetele in proba cea sterila [alcool] Vad ca au trecut si antibiograma,nu stiam ca se face asa (nu mi-a mai iesit niciodata vreo urocultura pozitiva ca sa am ocazia sa vad) Cica e sensibil la ampicilina,amoxicilina si tetracicilina.Amoxicilina eu chiar am luat luna trecuta pentru abcesul la dinti,deci daca chiar era chestia asta ar fi trecut.In fine,vad io saptamana viitoare.

In rest glicemia si resul ok.

La fier - am prea mult 180 fatza de 37-156 ,ca am luat cate o pastila pe zi,asa mi-a zis capra aia de internista,ca nu strica ... Nu mai iau de maine.Asta desi la hematii/hemoglobina/hematocrit sunt un pic sub nivelul minim - normal in sarcina.

Glicemia vad ca e ok.

 

 

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inaugurat si noi acum seara italiana cu microfonul la PC,a rezistat vreun sfert de ora.Baiul e si ca nu prea are cum sta prea comod,eu nu o pot tine in brate.Si trebuie sa stau jos neaparat eu ca trebuie sa manevrez mouse-ul.

Acum e cu cuburile de lemn,a facut ceva constructie patratzoasa si mi-a zis ca e casa celor trei purcelusi [:D] Ba a si pus trei cilindrii mari de lemn in fatza casei,aia cica-s purcelusii [alcool] Bine ca are imaginatie macar,ca uneori am impresia ca e grea de cap [bang] Aseara la nu te supara frate,avea tot timpul tendinta sa numere si casutza de plecare,ii tot reaminteam si cand sa numere ... tot asa incerca sa faca [cusca] Sper ca totusi din cauza orei tarzii era asa.

 

MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."id="blue">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...