Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa o ajutam pe Dora


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Am impresia (poate gresesc) ca cineva a facut tot posibilul sa 'arunce' acest subiect pe pagina 2... [bang] Daca e asa, e trist... ca putem fi atat de rai.
Desiree, un user si-a sters mesajele (prin optiunea editare) si asa au ajuns multe subiecte mai vechi pe prima pagina. Nu e nimic premeditat. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

No problem! [:)] formul astazi imi pare un Gost City dupa scandalul isteric de la generale (subiectul e acum la ZZ). Pe ici colo cate un user care isi sterge mesajele :) Mie personal mi-a lasat un gust amar subiectul ala. Dora ce mai faci? Ce face bebele? subiectul asta e pentru tine, il citesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu doresc ca Dora sa scrie neaparat, nici nu ma mir ca nu mai scrie la cate rosii si-a luat, draga de ea. Sper din suflet sa citeasca, insa si poate, poate, isi da seama de situatia abuziva in care se afla. [pup] _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentruca am citit subiectele Dorei, aproape tot ce s-a scris acolo, am ceva de spus. nu o condamn, nu am acest drept! NIMENi nu-l are! ma ustura pe suflet cand aud de astfel de probleme...so, in primul rand, o persoana abuzata, cu probleme, nu se poate schimba nici daca cineva ii vb zi/noapte si-i da sfaturile cele mai...nici daca i se dau exemple concrete si experiente personale. NU! aceea persoana nu se va schimba, decat in momentul cand va constientiza ea insasi ca are nevoie de ajutor, ca trebuie sa se schimbe, ca trebuie sa faca o cotitura majora in viata. deci, CONSTIENTIZAREA este primul pas. sa-si spuna:"am nevoie de ajutor, trebuie sa schimb ceva in viata mea, asa nu mai merge, etc, etc" al doilea pas este VOINTA/DORINTA, pe care daca omul nu o are....nu va face nimik. never. urmeaza alti pasi, la fel de importanti, sa ceara ajutor specializat, sa accepte sfaturi obiective, sa se autodisciplineze.... altfel, nu functioneaza nimik, degeaba se scriu aici pagini intregi, sfaturi si experiente utile, persoana citeste, merge la culcare....a doua zi o ia de la capat. aceleasi obiceiuri, aceleasi plangeri, aceleasi probleme...citeste din nou, apoi iarasi merge la culcare. a se intelege ca nu ma refer la nimeni in mod special, vb la modul general. *************************
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro********** **********0 900 900 325-pt 5 euro********** Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kariguld, eu sunt de acord cu ce spui tu. Dar nu crezi ca faptul ca ea a deschid n subiecte aici este un strigat de ajutor? Si in afara de asta, deocamdata, tot ce ne costa sunt 5 minute din timpul nostru. _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Dora; acum m-am gandit la ceva: daca tu vrei sa scrii, te rog din suflet sa o faci. (Sa nu crezi ca nu vreau sa scrii). Noi te ascultam, te citim si vom incerca sa te ajutam cum si cat putem. [pup] Dar daca nu te simti confortabil sa scrii, sa stii ca nu e nici o problema. _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...