Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
:))) http://www.theonion.com/video/in-the-know-are-tests-biased-against-students-who,17966/ Adriana 39+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
[:-)))][:-)))] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ei, na, ca m-am plans ca n-are Philip teme si ieri a venit cu de toate. cica pana acum faceau si in clasa. a avut reading, math si English, niste cuvintele, de fapt un game pe care l0am jucat amandoi. dar tot ne-a luat vreo jumate de ora. asa ca Lia voi sunteti super, probabil ca sunteti si mai experimentati sau mai priceputi decat noi. ma ingrijoreaza ca au fost testati la reading (STAR) si Philip e inca la nivel de kindergarten. teacher imi tot spune ca multi dintre copii au ghicit la test, cica nu s-au chinuit sa citeasca si ca unii (aici mi-l imaginez pe P) aveau emotii. mi-a mai spus ca ea nu compara copiii mai ales la inceput. ca de obicei, eu overthink everything...a mai zis ca vrea sa vada progres in saptamanile ce urmeaza. virgi, adevarul e ca nici eu nu stiu despre ce camera de uitat in gat vorbesti [:I] Philip n-a avut inca show and tell si la dentist merge numai pt cleaninguri si la ultimul mi-au cerut sa=l las sa intre singur in cabinet si am stat in asteptare in waiting room. a fost ok. adriana, simpla si de efect reclama vio, de ce 3 copii?? ramona, am sa ma uit si eu dupa carte, asta daca nu darama Nick biblioteca (va dati seama cam ce face pe acolo, nu?? nu degeaba il striga sotul taranoiul lui tata :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, bravo voua! Lia, bafta la examen [:)] Virgi, eu citesc ce scrii tu si am impresia ca traim in doua orase diferite. Nu prea inteleg de ce stati voi in Woodlands daca nici aproape de serviciul sotului nu e, nici aproape de oras, nici cartierul nu va place. Garantez ca daca va mutati mai in oras (sau sunteti dispusi sa faceti drumul mai des), sunt o mie de oportunitati de socializare, culturalizare etc. etc. etc. Chiar weekendul asta de exemplu a fost Theater District Open House in downtown, era plin de lume, concerte gratis, bilete la pret redus pt. restul anului la concerte simfonice, balet, opera, teatru. Dar acuma na, daca chiar nu va convine si nu va convine, va tin pumnii sa va puteti muta din SUA cat mai repede. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Virgi, poate se rezolva repede cu mutatul. Dar in caz de nu, zic si eu ca Lai. Ce rost are sa stai in padure cind de fapt asta nu-ti place? Cu atit mai mult cu cit serviciul sotului pare sa fie atit de departe, chiar nu are nici un sens. M-am apucat si eu (in sfirsit!) sa refinance. Sper sa decurga lin. Cine a trecut prin asta (Ciuf, parca tu ai facut recent), la ce sa ma astept? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui philip vio, de ce 3 copii??
Pai niste amici de-ai nostri din zona Detroit m-au informat ca n-au ce face cu copii saptamina asta si ii aduc la mine [:D]. So m-am facut cu inca un baietel de 9 ani si o fetita de 5 [8D]. Vin dupa iei miine-poimiine. So m-am transformat in live-in-daycare [:D] Nu-ti fa griji cu Philip la citit, ci doar continua sa-i citesti constant in fiecare seara carticele la nivelul lui. Si ajuta-l sa citeasca cuvintele mai lungi/grele facind chunks. Daca perseverati ai sa vezi cum recupereaza in no time! Si intradevar la testul de citit ies mai prost decit le este nivelul numai din cauza emotiilor. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lai - am fost in duminica in downtown, am vizitat toate teatrele, nu ne scapa nimic din aceste evenimente. Din pacate, doar le-am vizitat, si am vazut o prezentare de sabii, deocamdata stagiunea este inchisa....pana-n octombrie mai avem de asteptata. Insa, nu vom putea tine pasul weekened de weekend, este prea departe pentru noi. Nu ne mai mutam acum nicaieri, ca suntem oricum pe picior de plecare, speram in cateva luni. Philip - in Korea, si am vazut si in alte locuri in Asia....nu se uita nimeni in gatul copilului, si-n urechi cu ochiul liber. La orice pediatru de cartier sa spun asa, gasesti ENT, e o camera banala cu care vede exact si cel mai mic punct de infectie. SE fac poze si te cheama iarasi a doua zi sa le compare...medicul lui Claud n-a atins-o niciodata cu mana, si a avut otita pana la gradul 6. Cu acest aparat vezi exact si cel mai mic fir de infectie din urechi si gat....Am deja experienta de 4 ani in a privi acele filme, ca mi le explica de fiecare data.[:D] N-ai cum sa dai gres cu el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, eu n-am experienta cu refinantarea, dar iti urez bafta [:)] Alinta, misto [:D] Have fun! Virgi, la opera si la Da Camera e din octombrie, dar la teatre, la balet, la simfonie, incepe acum in septembrie (la teatru deja din august). Si iti tin pumnii sa gasiti un pediatru ca lumea, e imposibil sa nu fie macar cativa in tot orasul asta, totusi au unul din cele mai mari centre medicale din lume, vin oameni din toate colturile lumii sa se trateze aici. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Lai! Am crezut ca m-am descurcat OK pina acum, dar vorbii cu sotul si el zice sa nu merg cu actuala banca, ar fi auzit el ca te tin pe loc cu lunile si o data ce esti pe rol cu ei nici nu mai poti sa ceri loan la altii, scenarii din astea de groaza.[:)] Acum nu mai stiu ce sa fac! Am mai sunat la unii, nu mi-a placut ca am dat de answering machine. Macar sa vad cit de repede suna inapoi! In fine, poate nu strica sa fac comparatie intre unii si altii. Doar ca stai cu orele la telefon, dureaza FOREVER. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...