Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Oana sa fiti atenti la fine prints [8D] caci imi vine greu sa cred ca nu veti avea closing costs la refinantare, chiar daca e prin aceeasi banca. Doar daca prindeti vreo oferta de refintare care zice din start ca nu aveti fees, cum erau pe vremuri [:)] Chiar era pe yahoo page zilele trecute un articol related la asta si se zicea clar ca trebuie sa iti faci calculele bine de tot daca cistigi ceva sau nu, ca se stie ca toata lumea e atrasa de low intrests rates dar de fapt cind tragi linia si faci balanta nu se cistiga mare lucru. Si se specifica in articol ca doar bancile stiu ce fac [8D] pierd la interes dar isi iau revansa prin fees. Bafta tuturor sa luati cea mai buna decizie! Poate gasesc totusi articolul si pun link ... http://finance.yahoo.com/loans/article/110512/a-15-year-mortgage-isnt-for-everyone?mod=loans-home PS Felicitari lui David si Alexandru [pk][pk] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai si eu m-am gindit ca as economisi daca merg cu banca de acum. Nu stiu ce oferta ai tu Oana, dar ai mei vor chiar mult in closing costs. Am mai auzit la niste prieteni ca au facut refinancing fara closing costs, dar cred ca i-a taxat banca in alta parte, ca platesc doar cu vreo suta mai putin. Eu nu vreau sa reduc perioada imprumutului, vreau lower payments. Daca am chef platesc eu mai mult si gata! Daca nu m-au mintit astia[:D] m-ar costa cel putin cu $200 mai putin pe luna. I'll take that! Tipul de la banca zicea ca daca platesc in continuare suma de acum achitam casa in 21 de ani. Eu nu vreau s-o achit, ca sper oricum sa ma mut pina atunci. Macar cu banii ce-mi ramin ma duc pe site-ul de-l puse NewMami nu demult si dam o fuga pina-n Mexic.[:D] LOL, de fapt am facut atitea planuri cu banii aia, ca ar trebui sa dublam income sau sa ne lase sa stam gratuit in casa[:D] ca sa le pot face pe toate (vacante, contributii mai mari pentru retirement, ceva activitati in plus pentru copii[:D]). Pina la urma parca mi-e frica sa nu traga banca prea mult de timp. A fost tare nice tipul cu care am vorbit, dar si broker de care am dat mi-a facut impresie buna. Este fara lalaiala, mi-a trimis urgent e-mail cu toate costurile (sper ca-s toate) si a raspuns imediat la intrebari. Bafta tuturor la refinancing, ne intilnim pe aici sa schimbam pareri, da? Pumba, atit de simplu pare tot cum le zici tu![:D] Oana, acum faceti si voi? Oare smecherii astia de ce nu m-or fi scutit de closing costs? Asa mi-ar fi placut si mie. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liris, Aidan e bine, dupa doua ore de la operatie alerga prin casa, doua zile nu amai dormit la pranz si azi am vazut ca se foia la gradi, l-a agitat rau anestezia. Dar noaptea doarme beton, in sfarsit ma odihnesc si eu.

In rest repeta cuvinte in continuu: ieri se uita la un filmulet despre planete si repeta cu voce tare: space, moon,sun, stars, galaxies[:D], mi-a spus pt prima oara bye bye mommy...e ca si cand el a avut cuvintele astea in cap si nu putea sa le pronunte, nu imi dau seama exact ce anume se intampla.

 

Dar trebuie sa anulez programarea cu Early intervention progam, ca ma fac de ras daca incepe Aidan cu galaxies si stars si moon in fata lor:)))

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, super!!! De abia astept sa ii aud gurita!!!![flo] Ramona, felicitari pentru Alex!!!! Se simte mai muncit in clasa speciala?? Eu am emotii...ca acum avem si noi mai multe teme (adica eu si Radu)...si pretentii mai mari[bang] Noi ne-am ofticat cu refinantarea...pt ca dupa ce au spus ca totul e ok, si am platit taxa de appraisal (asa se scrie??[:D]), care fu vreo $400, am iesit cu $10,000 mai putin decat am cumparat casa initial....si nu am mai putut refinance...[q]... Virgi, atunci va doresc sa va bucurati de cat v-a mai ramas in US, si drum bun inapoi in Koreea!! Testele SAT sunt doar pt Florida?? Sau se dau peste tot?? David are testari SAT zilele astea....si apoi mai dau si FCAT[bang]. Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...