Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Succes pruncilor in noul an! La noi e lejer ca mai are un an de gradi germana si abia apoi ma hotarasc daca il las tot in K(american) sau in clasa 1. Miere, de ce nu mai vrei sa auzi de FL? Poti sa imi spui te rog pt ca sota-miu primeste tot felul de oferte de job si una din ele e Tampa. Cealalta e Maryland dar nu as vrea acolo pt ca zone e extrem de scumpa si prefer mai la cucuruz asa dar sa ne permitem sa traim frumos decat undeva scump unde sa nu pot sa ies la un restaurant fara $200. Adriana 38+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui philip
ramona, vezi ce fata buna sunt, am trimis si la tien ceva racoare. aseara am fost la film (eat pray love) cu fetele si la iesire tremuram de frig.
Numai ce te-ai mutat pe aici si te-ai dereglat si tu.[:D] Ciudat rau, ieri era peste suta azi nu stiu daca s-au facut 80. Normal ca ni se pare frig![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Newmami unde stati in MI ? [flo] Ca vad ca suntem vecine de stat LOL[:D] Ramona ma bucur ca nimerii teachers buni [pk] Tare ma bucur ca Anuta nu are probleme cu auzul[disco] ti-am zis ca mi se parea greu de crezut sa aiba asa mari probleme si tu closca sefa [:D] sa nu fi observat nimic. La noi scoala incepe in 7 septembrie. In intii avem open house sa ne cunoastem teacherul (care are renume bun dar astept sa-l vad la ochi LOL) . Programul zilnic e 8:30 - 3:30 Iar din middel school incep de la 7:30 si la HS de la 7:00 , numai in Texas vad ca-i invers [:D] Panteruta, cind scoatem pompoanele ? [:)] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana mie nu imi place clima. Pe langa faptul ca vara e groaznic de cald, e foarte umed. Mie imi plac zonele cu 4 anotimpuri, sa simt cum trece timpul...aici e o monotonie totala, caldura 9 luni/an si 3 luni pe an un pic mai frig (anul asta a fost mai frig ca de obicei). Nu imi plac orasele, sunt o adunatura de stiluri, de fapt de lipsa de stil, nu stiu cum sa iti explic, cladiri puse una langa alta fara nici o noima, trantite de-a valma... Am vizitat Tampa, Ft. Lauderdale, Miami (un pic), St. Petersburg, Orlando...cam toate orasele mari din Fl, aceeasi impresie...vara e dezolant mai ales in orasele din interiorul statului, nimeni pe strada pt ca efectiv nu se poate respira, la ocean e mai placut... Depinde ce va place, daca va place caldura atunci va veti obisnui...mie imi displace profund monotonia oferita de o vara continuua, ma deprima faptul ca nu vad cum infloresc copacii, cum inverzeste totul dupa o iarna grea, am senzatia ca viata trece pe langa mine si pierd notiunea timpului. O sa regret gradinita copilului, asta clar...e singurul lucru dupa care imi va parea rau. Dar mai avem de stat aici cel putin 9 luni, asta e conditia pusa la obtinerea GC-ului pt sot. El isi facea planuri sa plecam in ianuarie, dar nu se poate. Intr-un fel e mai bine pt ca eu incep din nou scoala (pe langa servici imi iau niste cursuri de contabilitate) si ar fi fost pacat sa plec la mijlocul semestrului, mai ales ca sunt platite de servici. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi Philip s-a intors f fericit de la scoala pt ca n-are homework, dupa ce ma speriasem cat de greu va fi, acum ma tot intreb unde-s temele. sau o fi asa de acomodare la inceput? luni si marti a avut cate o pagina de scris la mate, adica cifrele 4 si 5. atat. nu adunari, scaderi sau alte de-astea. tot astept folderul ala cu reading care intarzie sa apara. azi am terminat si posterul asa ca-l poate duce maine la scoala. v-am zis ca m-am voluntariat cu PTO? vineri ma duc sa-mi iau primul assignment, ieri am fost la o scurta sedinta cu doamnele [:D] cand citesc de ce zice miere de umezeala si caldura in florida parca nu-mi mai place, desi intr-o vreme cochetam si eu cu ideea. imi ajunge clima de aici [:D] ramona, ce ma bucur ca e ok anutza, nici nu ma gandeam altfel. Nick nu ma mai lasa sa ma ating de calc, ii trebuie atentie non-stop asa ca fug.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai mei copii sint cei mai boieri. Alex abia azi a avut un pic de homework, Ana inca n-a avut deloc. Eu cind am fost la liceu tot tirziu am inceput si nu eram in TX.[:D] Logica ar fi ca de cind devin teenagers intervin schimbari hormonale si le place sa doarma mai tirziu. Plus ca se si culca mai tirziu copiii mai mari. Mie mi se pare chiar bine asa. Pentru mine ar fi mai usor sa iasa Alex mai intii de la scoala, ar putea sa vada de Anuta mai incolo. Vio, ce fain ca si voi mai aveti un pic de vacanta! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere parca ai descris ce simt eu aici, legat de caldura.. cu diferenta ca aici e uscata clima totusi si nu avem nici ocean.. dar suntem satui de caldura.. mi-e dor de vreme normala! Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.aboutsiluan.com/"]Ajuta-l pe bebe Siluan sa traiasca!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele poate ma puteti ajuta si pe mine. Sotul ajunge in cateva zile in San Francisco si va sta o saptamana si as dori sa ii cumpere copilului o consola WII. Stie cineva de unde anume se poate cumpara si daca vor fi probleme la intoarcerea in Romania la verificarea bagajelor, se platesc ceva taxe ? Si l-a mai rugat un prieten sa ii ia un laptop. Stiti ceva preturi la aceste 2 articole ? Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multu de raspuns Irina! Ah da, asta as uri si eu, caldura mare si umiditate mare...probabil nu aveti nici voi acolo zoning laws. Asa e si unde locuieste soacra-mea, langa case de cateva milioane(ZZ Top locuiesc in apropierea lor) vezi trailer parks si apoi case normale urmate de alte trailer parks.Si pe mine ma deprima imaginea asta haotica si cu nimeni pe drum... Alintaroma, nu inca, mai am 18 zile pana la cezariana, sper sa nu vrea afara pana atunci :) Adriana 38+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...