Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Va multumesc pt raspunsurile cu pretul. Acum inca o intrebare. Eu in primii ani dupa ce am luat GC am umblat prin lume non stop, poate si cate 3-4 iesiri din US pe luna, am inteles ca in aplicatie trebuie listate toate iesirile /intrarile din US. Eu am schimbat vreo doua pasapoarte in ultimii ani si nici nu am toate stampilele. E foarte strict sa listez absolut toate iesirile/intrarile? Mi-e imposibil sa le determin pe toate. Existra vreun site unde pot sa imi listez toate iesirile si intrarile in US? ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina, e bine sa fie cat mai accurate ca semnezi pe propria raspundere pe N-400 ca e asa cum zici. La mine a fost foarte greu pt ca am trait toata perioada de rezidenta overseas si habar nu am stiut cum sa completez acolo dar tanti aia de la interviu mi-a zis ca trebuie sa listez toate iesirile din Germania pe ultimii 3 ani cat am fost rezident.Si mie mi-a fost greu sa ma gandesc ca am facut multe calatorii dar a avut rabdare pana mi-am amintit de tot. Adriana 39+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucasmom- pe ei ii intereseaza daca ai vechimea in state, de cinci ani si una din intrebari e daca ai stat mai mult de 6 luni plecata din tara. sanzi- nu platesti pt baiat aceeasi suma, aplici pt tine pt cetatenie si dupa aceea ,trimiti pt David. miere- bafta multa,iti inteleg emotiile eu am trecut prin asa ceva anul trecut, cand a avut lucrari mari in gurita,datorita cariilor[q] ciuf- [q].... nu avem cell si nici acces la net nu am avut[q]mesajul tau l-am vazut la intoarcere.ne-a placut foarte mult .am fost la zoo.muzeul de stiinte ,Benihana,joe seafood.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am scapat! A fost groaznica asteptarea fetelor, mai aveam putin si intram peste ei pt ca nu mai venea nimeni, 20 de minute mi-au parut o eternitate, m-am rugat la Dumnezeu in continuu sa nu pateasca ceva. saracul copil, era nemancat si nebaut de peste 12 ore, nu mi-au dat voie nici macar apa sa ii dau de aseara pana azi, el s-a trezit micutul si cerea lapte dimineata, l-am luat asa in piajamale cum era si l-am pus in masina si am plecat la spital, dar acolo am mai asteptat inca o ora jumate, noroc ca am luat laptopul cu mine si i-am pus desene si a uitat de apa si lapte. Operatia in sine a durat 20 de minute, au gasit chestii nasoale in ureche, deja avea ceea ce numesc ei glue ear, fluidul ala se ingrosase si era ca un lipici, nu s-ar mai fi drenat de acolo singur nicicum, au scos tot si i-au pus tuburile. Sper sa terminam cu infectiile, tuburile o sa stea acolo intre 6 si 18 luni, si dc va mai fi nevoie o sa mai faca o operatie, sper sa nu fie nevoie totusi. Nu mai are voie swimming, apa in urechi tb avut grija la baie, etc. si-a revenit din anestezie cam greu, a plans mult, acum suntem acasa si doarme iar, o sa stea si maine acasa. Multumesc Ramona! O sa sterg si eu ce am scris. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...