Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cu ce se mai joaca fetitzele de 8 ani?


Recommended Posts

Mamici de fetitze de 7-9,10 ani, cu ce se mai joaca fetitele voastre? Cu ce-si ocupa timpul liber? Vad ca Teo a mea are in perioada asta predilectie pentru revistele cu Hanna Montana, cu tot felul de gloss-uri, paiete stampile, etc. Am invatat-o sa coase paietele pe o batistutza, isi confectioneaza rame pe fotografii, isi face bratzari , margele si inele ...am descoperit niste carti pe care se poate colora cu ceva gen Deco glass (sau asa ceva). Mai dati-mi niste idei. Eu nu stau foarte mult timp cu ea, de aceea incerc sa aflu cu ce se mai joaca alte fetitze. Saru-mana[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui crisseis
Mamici de fetitze de 7-9,10 ani, cu ce se mai joaca fetitele voastre? Cu ce-si ocupa timpul liber? Vad ca Teo a mea are in perioada asta predilectie pentru revistele cu Hanna Montana, cu tot felul de gloss-uri, paiete stampile, etc. Am invatat-o sa coase paietele pe o batistutza, isi confectioneaza rame pe fotografii, isi face bratzari , margele si inele ...am descoperit niste carti pe care se poate colora cu ceva gen Deco glass (sau asa ceva). Mai dati-mi niste idei. Eu nu stau foarte mult timp cu ea, de aceea incerc sa aflu cu ce se mai joaca alte fetitze. Saru-mana[flo].
Deco glass sunt foarte dragute! Dar nu sunt carti ci o pictura pe sticla (care e de fapt plastic). Eu am mai cumparat niste chestii de tesut - de fapt un fel de goblen mititel, nu cu ac ci cu un siret intarit la capat. Chiar a distrat-o. Si a atarnat "tablourile" in camera ei. Noua achizitie - de care e foarte incantata si ocupa ceva timp - e un Tamagotchi. Mie mi se pare chiar ok. Sorana si Monica (6 ani) Teledon pt Mihaitza in reteua Romtelecom 0 900 900 320-pt 10 euro 0 900 900 325-pt 5 euro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana
Citat:
citat din mesajul lui crisseis
Mamici de fetitze de 7-9,10 ani, cu ce se mai joaca fetitele voastre? Cu ce-si ocupa timpul liber? Vad ca Teo a mea are in perioada asta predilectie pentru revistele cu Hanna Montana, cu tot felul de gloss-uri, paiete stampile, etc. Am invatat-o sa coase paietele pe o batistutza, isi confectioneaza rame pe fotografii, isi face bratzari , margele si inele ...am descoperit niste carti pe care se poate colora cu ceva gen Deco glass (sau asa ceva). Mai dati-mi niste idei. Eu nu stau foarte mult timp cu ea, de aceea incerc sa aflu cu ce se mai joaca alte fetitze. Saru-mana[flo].
Deco glass sunt foarte dragute! Dar nu sunt carti ci o pictura pe sticla (care e de fapt plastic). Eu am mai cumparat niste chestii de tesut - de fapt un fel de goblen mititel, nu cu ac ci cu un siret intarit la capat. Chiar a distrat-o. Si a atarnat "tablourile" in camera ei. Noua achizitie - de care e foarte incantata si ocupa ceva timp - e un Tamagotchi. Mie mi se pare chiar ok. Sorana si Monica (6 ani) Teledon pt Mihaitza in reteua Romtelecom 0 900 900 320-pt 10 euro 0 900 900 325-pt 5 euro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tamagotchi este o jucarioara electronica ... arata cam ca un pager :). Pe ecran un personaj cu care interactionezi din 3 butoane. Personajul se "naste" cand resetezi jucaria si e bebe. Trebuie schimbat (face kk), ii dai sa manance, il lauzi sau ii dai "time-out", te joci cu el, ii dai medicament daca e bolnav. Ai tot soiul de indicatori ai starii lui. Comunica cu alte jucarii si isi face prieteni. Evolueaza, merge la gradi, apoi scoala, apoi job. Cand e adult il poti casatori si face copil, asa ca o iei de la cap. O zi valoreaza cam 3 ani ai lui. Important - doarme singur noaptea. Noaptea nu poti interactiona cu el - are ecranul negru - se culca la 20.00 si se scoala la 10.00 cand e bebe, apoi parca 22.00-8.00 cand e adult. Ideea e ca trebuie sa ai grija de el. Daca il lasi o zi moare. Nu ma asteptam sa aiba grija fi-mea de el, ziceam ca in maxim 1 saptamana moare, ca precis il uita pe undeva. Ei bine il are de o luna, si l-a atarnat de gat si nu pleaca nicaieri fara el. Sorana si Monica (in curand scolarita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna fetelor, ma bag si eu in vorba desi nu am mai trecut demult pe aici pe la forum. Am gasit subiectul cautand instructiuni de utilizare pentru Tamagotchi pe care tocmai l-am achizitionat pentru fetita mea si pentru prietena ei, ca am inteles ca se pot conecta unul la altul. Desi are doar 6 ani, si e un pic mai greu pentru ea, i-am aratat cum sa faca (asta dupa ce m-am chinuit eu ca nu pricepeam nimica [:D]) si inca mai sunt multe de descoperit. Exista si un site pe net unde poti intra, cu un joc dragut pe care il poti juca numai daca ai tamagotchi, pentru ca iti da o parola cu care intri in joc, altfel nu poti intra acolo. E tare distractiv, m-a prins si pe mine chiar [:I] am uitat sa zic, l-am cumparat de la Billa, absolut intamplator, l-a vazut fetita mea si m-a zapacit de cap, desi nu stia ce este, a atras-o ambalajul si cum arata jucaria, a trebuit sa golim pusculita de maruntis, a costat 50 de lei dar sincer ma bucur acuma ca l-am luat ca e tare tare incantata de el. Despre alte activitati pentru fetite: eu am descoperit nu demult jocurile cu mulaje de gips, si am facut si un blog despre asta, am facut cu fetita mea figurine din gips si le-am pictat, va dau link-ul aici pentru ca am povestit acolo cum se face, este tare haios si se pot face si cadouri din ele. Pe mine m-a prins tare flama si am facut chiar si rame foto decorate cu asa ceva, si pentru fetita mea care le adora, trebuie sa fac cateva poze sa vi le arat, si si acestea sunt frumoase pentru facut cadou. Am uitat, link-ul: [url]http://lucruridemana.blogspot.com[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisseis - abia acum am vazut subiectul. Daca nu ai deja un Tamagotchi ... la orice supermaket mare (Cora, Auchan, Carrefour, etc). Pretul intre 40 si 70 RON (Billa a avut o oferta cu 40 ron, in Mall e 70 ron, in Auchan am vazut cu 50 ron). Chris - intr-o saptamana il butoneaza mai bine ca tine [:D] Si noi tocmai am luat un mulaj de ghips ... dragut. Am si eu o intrebare ... de unde iau praful alb (sulfatul de calciu)? Matritele se refolosesc dar imi trebuie re-fill [:D] Sorana si Monica (in curand scolarita)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorana draga, deja m-a anuntat ca s-a plictisit de joc [bang], asa ca acuma il tot pune pe pauza... cat despre praful alb [:D], exista refill-uri de la SES sau si de la alte firme, nu stiu de unde sa zic sa iei, am vazut pe multe magazine online. eu am luat gips simplu, de la un magazin cu de toate, si cu el fac, pe net am vazut ca este cam 10 lei /kg daca nu si mai mult, iar de la magazinul ala il iau cu 1-2 lei/kg. nu stiu care e diferenta dintre ele, cred ca asta care il iau eu este pentru constructii, industrial, dar crede-ma ca iasa super figurinele. sa ne arati si noua ce ti-a iesit [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...