Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ONOFRIESCU


Recommended Posts

buna mamici.Vreau sa va impartasesc si voua povestea mea.Am 36 de ani si tocmai am nascut pe 3 iunie 2009 al 4 lea copil.Am fost pacienta lui MIRCEA ONOFRIESCU,pe toata durata sarcinii,am fost numai la el al cabinet unde am facut 9 ecografii si tot ce a mai trebuit sa fac,si de fiecare data ma rugam de el sa imi faca cezariana ca imi era frica din cauza varstei,si de fiecare data imi zicea ca nu se poate ca am nascut de 3 ori normal sio e pacat sa ma taie ca ne facem de ras in spital dupa 3 nasteri normale sa imi faca cezariana,la penultimul ecograf la el mia zis ca sar putea sa imi facaa pana la urma cezariana ca copilul este foarte mare si daca ajung cu el la termne il fac de 4 gk 500,si mia zis sa vin la el pe 3 iunie la spital sa imi mai faca un ecograf sa vada cat de mult a mai crescut,am ajuns la spital al ora 7 dim pentru ca eliminam dopul gelatinos si aveam contractii la 10 min,lam sunat si iam zis dar el a venit jos abia la ora 12,a pus o doctorita rezidenta de ma consultat el nu sa obosit sa imi faca nimic si ia zis ca am dilatatie 4 ca colul e deschis,si pe doctorul NEMESCU la pus sa imi faca ecograf,el vb tot ti8mpul la tel si la un momemnt dat il intreaba cate gk are copilul si nemescu zice ca are 3 gk 800 si el a zis bun,si a plecat sus,a trimis doctorita la mine pe urma si mia zis ca trebuie sa merg acasa ca la a 4a nastere e normal sa am dilatatie 4 si ca sunt din iasi si daca se intampla ceva sa vin inapoi,iam zisc ac merg acasa dar eu astazi nasc pt ca am contractii din 8 in 8 min deacum si stiu ca nasc,si am alungat acasa mamicilor.La ora 1 am plecat acasa stand de la 7 dim in spital cu contractii si dilatatie 4 iar la ora 3 jumate mi sa rupt apa si mama intors inapoi .Medicul care era de garda la sunat si ia zis ca mi sa rupt apa si am dil 5 si el ia zis asisto tu ca la a 4a nastere scapa copilul prin triaj pe acolo.si ma asistat dupa cum ia zis el bineinteles ca am fost super atenta cu toata lumea,iar la ora 6 jumate am nascut o fetita de 4 gk 500!!!!!!! nu imi venea sa cred!!!!dar....au salvato pe micuta in ultima secunda ca nu mai iesea de la umeri fiind asa mare si atunci au traso...si a suferit o elongatie de plex brahial drept.Era neagra toata mana umflata si tot corpul plin de vanatai.la sunat pe domnul onofriescu doctorita cu acre am nascut si ia zis ca fetita avea 4gk 500 nu 3800 cum spusesera ei dim si ia zis ce sa intamplat la nastere.Am stat 9 zile in spital si el magarul si dobitocul nu a venit macar o data sa ma vada,nenorocitul,fata nu isi miscamana absolut deloc,din a 9a zi am inceput cu ea kineto si masaje,si acum a incepu deja sa miste putin mana si degetele,sper din suflet sa se faca bine micuta mea printesa.daca cineva a mai auzit sau a mai patit asa ceva la nastere va rog sa imi spuneti si mie ca sunt disperat sa fac tot ce pot sasi refaca printa mea manuta.si asa cu ONOFRIESCU,stie sa ia doar baii dar face multe greseli si nenoroceste oamenii!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi pare rau pentru necazurile tale. Sper sa fie bine! Eu am nascut-o pe Mara la 38 saptamani cu 4,300 kg, natural, fara epidurala. La ultima ecografie,cu o saptamana inainte avea 3,800 kg...dar uite ca nu a fost relevanta ecografia si la mine nu s-a pus nicio clipa problema de cezariana. Eu eram la a doua nastere si a fost foarte rapida si usoara, cred ca am avut 20 de contractii cu totul. Ai incredere ca va fii bine! PS. Alta data scrie mai "aerisit" e greu de citit mesajul tau. [url="http://by.lilypie.com/UoGup2.png"]Mara[/url] si [url="http://by.lilypie.com/MWckp2.png"]Matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am nascut eu acum 9 luni in salon cu mine era o mamica care nascuse un prunc mort din cauza ca marele onofriescu nu s-a deranjat sa vina seara la spital si-a sunat rezidentul sa o interneze sa-i faca eco....a2a zi i-a facut cezariana abia la 2 si l-a scos direct mort[q]mentionez ca seara la eco bb era bine merci...nu pot intra in detalii ca nu stiu exact ce s-a intamplat stiu doar ca am fost traumatizata si ca si acum imi mai aduc aminte cum plangea saraca mamica dupa puiul ei[q] mai este o mamica aici pe forum careia i-a murit copilul la nastere tot pacienta acestui dr[bang][q] multa sanatate micutei tale DOAMNE AJUTA sa se refaca repede si sa nu aveti probleme pe viitor
[mamica]de [copil][url="http://b1.lilypie.com/gVRTp3.png"] David[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131589"]Poveste[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramikaa, eu te inteleg perfect, dar daca nu citeam intamplator mesajul tau, din titlu nu se intelege care e cea mai grava problema: paralizia de plex brahial... si eu am un copil, acum de 2 ani si patru luni, care a suferit o asemenea paralizie la nastere, tot fiindca a fost tras cu mare forta... dar la ambele maini... iti inchipui ca a fost groaznic: un trup fara brate practic... despre doctori si cat de neinteresati de paciente si de copii s-a mai discutat si nimic nu se schimba... eu zic sa te concentrezi acum pe copil si pe recuperarea lui... noi asa am facut, fiindca ni s-a spus ca este o recuperare lunga, dureroasa, costisitoare... eu am fost zi de zi, de 2 ori pe zi, pana la 2 ani cu el la recuperare (Vojta)... nu stiu unde locuiti, nu prea sunt terapeuti vojta la noi in tara, dar cauta unul si fa cat mai mult... cu cat lucreaza mai mult in primele luni, cu atat se va recupera mai repede si mai bine... va doresc sa aveti rabdare multa si aveti grija de fetita...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
faza cu ghipsul este porcarie... noi l-am tinut in ghips 2 saptamani, dar cred ca asta i-a facut mai rau... toti neurologii si terapeutii ne-au spus ca nu se mai procedeaza asa ("statuia libertatii")... nemtii chiar mi-au zis ca este o "crima" sa pui copilul cu o astfel de afectiune (pur neurologica) in ghips... din pacate in zona la voi nu este niciun terapeut care a facut cursuri de terapie vojta, care ajuta foarte mult... te rog sa citesti ce-am mai povestit eu pe-aici si daca mai ai intrebari iti raspund cu placere... [url]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132605[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Buna mamici,acum 3 luni jumate vam impartasit suferinta mea,acum vreau sa va impartasesc bucuria mea,care e enorma,fetita mea sia revenit uimitor de bine,isi misca mana la fel ca si cealalta si cel mai important o indoaie de la cot,ceea ce nu se asteptau doctorii so faca pana pe la 7 luni,dar Dzeu e mare si a fost alaturi de mine si de printesa mea.va multumesc tuturor pentru incurajari,si sanatate la toata lumea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...