Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (189)


Recommended Posts

Maru, ai tu dreptate mare ce zici acolo [:D], nici mai mult nici mai putin noi si divele din Sex & City [olala]. Mie una mi-a facut bine iesirea, desi a trebuit sa conduc ceva, dar a fost o compania superba, iar plimbarea pe University a fost chiar o placere. Ma gandeam ca daca tot n-am vazut filmul, poate data viitoare facem o iesire mai largita de ontarience la Cineplex, mai incolo prin septembrie... Se prinde careva? Anca, nu m-am inselat pana la urma, era vorba de CTV! Anka, sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea [flo]. Si iaca maine incep sa heirupesc si eu ceva ore de muca....valeu ce scoasa din ritm total mi-s [bang] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Multi Ani Eliza ! DanaP, kefir eu fac cu niste prafuri luate de la Loblaws (acolo unde tin lactatele organice), scrie pe cutie cum se face, iese [pofta], familionul e fan de la mic la mare (am facut si cu lapte 0% parca ziceai ca tu nu-l prea poti sa bei, este mult mai acceptabil sub forma de kefir) Pazea, ca am si gasit cutia sa ti-o arat,ca eu nu am nimerit-o prima data, mi-a luat Simonna http://www.healthgoods.com/Yogurt_and_Kefir_Starter_Cultures_p/yo-starter.htm Pe-asta cu "de ce emigreaza romanii?" nu m-a intrebat nimeni, adica nu la modul asta, pe mine m-au intrebat de ce am emigrat eu. Mai curioasa am fost eu de ce au emigrat atatia francezi, italieni, olandezi, nemti sau nordici dar n-am avut tupeul sa intreb. Un singur pilot francez cu care am vorbit si care avea casa de vacanta inspre Quebec imi spunea ca vrea sa se retraga aici la pensie, ca sunt taxele mai mici, casele si spatiile mai mari decat in Franta. Si din seria "intalniri inedite cu comunitatea romaneasca" eu cea mai urata am patit-o tot la aeroport, in exercitiul functiunii, vad pasaport romanesc, salut in romaneste la care fata acra a doamnei imi raspunde :"Si aici va gasim ?" :( Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu [:D] Ceva amatoare de Apple picking/Cueillette des pommes ? Stiti cumva cand incepe sezonul si pana cand ? Ceva ferme unde ati fost ? (in afara de Quinn farm pe Ile Perrot). Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana2007, Cueillette des pommes - vreau si eu! Noi am fost o data in aici, Romania, ne-au dat mere seara. Asa e si acolo? Trebuie sa ma interesez daca exista ferme prin zona Vancouver![olala] Eu mi-am downloadat carti in franceza, din pacate nu am gasit prea multe audio (am gasit multe in engleza). Stiti vreun site unde as putea gasi? A, si am ascultat aseara Radio Canada, mi-au confirmat surse oficiale ca incepe scoala![:D] khristin, iti urez un an nou scolar plin de satisfactii! La ce nivel predai?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai apuc sa scriu si eu cam din [:I] 5 in 6 capitole. Am fost plecati in vara asta in cateva mici excursii cu fetele, dar gata cu plimbarile, ne apropiem si noi de inceputul scolii. Aici, in Vancouver, prima zi de scoala e 7 septembrie. A fost cineva la Walking with Dinosaurs? Noi vom merge sambata asta, abia astept- sper sa-i placa Dianei. Carmen, inteleg eu bine, veniti in Vancouver? Noi pana acum nu am ajuns la ferme ca sa ne culegem singuri legume/fructe, dar stiu ca sunt in zona. Un exemplu: http://www.pickyourown.org/canadabc.htm Pe mine visine m-ar interesa (nu am gasit pana acum niciodata prin piete sau magazine visine proaspete), mi-a spus cineva ca ar fi o ferma mai in interior dar am pierdut biletelul cu numarul de telefon [q] Bafta tuturor scolarilor! _______________________________________________________________________________________ [url="http://bucatarialuimami.blogspot.com/"]Bucataria lui mami [/url]
[url="http://dianadumitru.netfirms.com/"]Puterea din noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! Mi-a fost dor de voi![pup] M-am intors din nou pe tarim canadian via Zurich, l-am vizitat citeva ore si sint impresionata. Am inteles de ce Elvetia a fost, este si va fi mereu Elvetia si, mai ales, de ce ceasurile bune se produc acolo si nu in alta parte.[:)] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, salata a fost super buna, doar ca pe la 4 imi era iara foame. Si eu m-am simtit tare bine, si chiar ma gandeam ca am fi fost in stare sa stam pana seara la povesti.[:D] Khristin, spune-i cumnatului sa ma caute la 4th floor, ca-s cam singura Romanian in zona! Nelia, bine ati revenit, abia astept sa ne povestesti cum a fost!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...