Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (189)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui caro
maru, m-ai doborat! si eu la fel: [V] mai rau decat copiii, ca ma apuca jalea cand ma gandesc ca incepem cu dopr off si pick up de la scoala (Toma), cu innotul de 9 ori pe saptamana (Dan) si cu swim meet-uri la fiecare 2 saptamani (tot Dan)....ooofff! Khristin, i-ai copt pe aragaz? eu ii coc pe bbq... si am luat ardei, vinete, rosii sa ma apuc sa fac zacusca. Cine m-a puuuuus?!?!? ca mi-e o lene, daca ar durea, m-ar auzi Maru de peste drum Eu personal nu sunt pregatita (psihic) pentru inceperea scolii, in consecinta nu inteleg reclama de la Staples, aia cu most wonderful time of the year....[q][q][q] Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Mey, voi vreti sa intru in depresie ca incepe scoala, mai imi dau si eu asa o saptamana, si dupa aia gata, glumesc fireste [:D] Intr-un fel ma bucur ca incepe din nou ritmul alert, eu lucrez destul de bine sub pressure, altfel ma lenevesc. Caro, felicitari copiilor! [flo] Dupa numarul de sedinte inseamna ca fac inot competitiv. Spune-ne mai multe, si fiimea e o inotatoare puternica, desi e mica ca varsta, cred ca are potential, nu stiu insa daca-l va practica in mod profesionist vreodata. Aragazul meu smecher are si un grill special intre okiuri si am vrut sa-l testez cum lucreaza, caci deocamdata nu am instalat bbq in backyard, din cauza de sodding si udat intens [:D] Ana, spor la scarbiciu [flo] Dana, nu-s de colea 500 bucsi unexpected [cool] Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, norocoaso! Cine joaca mai si castiga. Eu nu am castigat niciodata aici, iar amorul e stabil, ma urmeaza de aproape [:D] Ana, de ce spui '' pentru quebecoase'', numai lor li se recunoaste experienta sau ne-ai bagat in randul lor si pe noi cei veniti? Tie ti s-a recunoscut experienta? Eu nu sunt in Revenu sau Agence, nu sunt in guvern, deci nu contez[:)] Pensia mea mi-o pun eu deoparte si la job e in conformitate cu Normele de travail actuale. De aceea intreb, scuze de indiscretie.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, Dan face inot de inalta performanta de vreo 3 ani. La Oakville Aquatic Club. Si daca acum vreo 9 ani spuneam ca hocheiul este scump.... ma contrazic: sa vezi ce scump este inotul! Cand va avea primul swim meet la Etobicoke Olympium te invit sa-l vezi (si sa-l incurajezi!) cum inoata. Anul asta a fost la primul campionat national de Age Group. Telul pentru anul viitor este sa scoata standard de senior national ca sa poata merge la calificarile pentru olimpiada in primavara lui 2012. Nu ca ne asteptam sa se califice pentru Olimpiada. Asta avem in cap pentru 2016.... Iar de Toma pot sa-ti spun ca incepe clasa 1, french immersion, ca altfel nu ne-a lasat Dan! [8D] Edit: la ce club inoata fata ta? Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, m-ai dat gata ca vreti sa participati pt. olimpiada din 2016, super! [olala] Iar inotul este cel mai complex sport care-ti modeleaza corpul excelent! Si acum daca ne-ai invitat, sa ne spui cand ca sa si venim sa va facem galerie [:D]. Stiu ca Dan e ceva mai mare decat a mea, dar am pierdut sirul, deci ce varsta are el? Yasmine merge deja de 4 ani in mod constant la community center, deci nimic spectaculos, dar vorbind cu coacii ei ne-au sugerat ca am putea sa o dam la ceva mai avansat. Am vazut ca aproape de noi ar fi Mississauga Aquatic Club, se lauda si ei cu diverse medalii pe acolo. Acum sincer nu stiu daca sa ne bagam la un alt committment serios, caci ea face deja competitive cheerleading, ca sa nu mai spun ca bate scoala la usa, mai merge si la skating iar eu sint pe drumuri cu dropff-uri si pickup-uri de mi s-a acrit. [:I] Acum nu ma incuraja si cu hockey-ul ca parca-l vad si pe asta mic din urma venind cu pretentiile lui [:D] Jessie, ce zici tu de Sex & City 2? Daca tot zicea Maru [8D]. Am inteles ca filmul nu e cine stie ce, ar fi mai mult garderoba de admirat. Oricum daca aveti si alte sugestii, io una-s easy-going [:D] Mai, io sint fenomenala [bang]...de cand sint in vacanta nu ma mai uit la data, functionez dupa zilele saptamanii [:D]..Iar azi cand m-am uitat pe calendar am realizat ca implinim 14 ani de marital bliss [olala] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Khristin: hehehe... daca te uiti la semnatura mea si faci un calcul vezi ca Dan are 14 ani trecuti. Si in momentul in care te inhami la high performance swimming, nu prea mai ai timp pentru nimic altceva (adica nu numai copilul nu mai are timp, dar nici familia.... ca tot de fundul inotatorului va sta! :P) PS: Sex & the City suna binisor, adica ceva usurel, care sa nu-mi ceara prea mult efort intelectual.... PPS: Happy Aniversary!. Bine ca t-ai adus aminte la timp, nu maine.... et all: am nevoie de sugestii pentru long we, day trip in jurul GTA.... merci. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, noi mergem la un cottage in nord, dar in drum ne oprim la Santas village, sa incercam zip lining, ori cum s-o chema. Daca oi avea curaj sa ma sui in copaci, ca asta e alta problema (imbatranesc si dezvolt fobii) http://www.aerialparks.ca/ am editat sa pun linkul Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, imi confirmi temerile cu inotul, exact asta aveam si eu in minte dpdv al committments-urilor. Dar ia spune-mi cum e French Immersion din perspectiva unui baiat ? Si eu ma gandesc cum ii va cadea scoala juniorului nostru, desi mai avem destul timp de pregatire. A propos de reclama cu inceperea scolii…eu stiu alta mortala de la radio, in care baiatul isi face griji ca va incepe scoala si gandeste el cu voce tare ca probabil ca mama isi va face griji mari si chiar va si varsa o lacrima din prag cand il va vedea plecand, iar mama din fundal se aude cu un glas foarte zglobiu urandu-i copilului sa aiba fun, lasand a se intelege ca ea are alte treburi si trantind rapid usa in urma baiatului [:D]…asa ca mie imi displace ca n-apuc si eu sa savurez inceputul scolii asteia cum trebuie. [:-@] Nu stiu de care gen de day trip esti amatoare, dar banuiesc ca baietilor tai nu le va displacea Wild Water Kingdom Park. Dar poti incerca si Crystal Beach, un Wonderland, Marineland, Toronto Zoo, cam toate-s de o zi de parcurs… Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dan a inceput french immersion in TDSB, deci din senior kindergarden, pana in clasa a 3-a (inclusiv) a fost doar franceza. Cand a trecut in clasa a 4-a ne-am mutat in Oakville, alt board, alta mancare de peste. Aici se incepe french immersion in clasa 1 si se face 50%-50% cu engleza. Diferenta de nivel s-a vazut imediat. A terminat in french immersion si tot el a insistat sa faca si licelul (incepe clasa a 9-a) tot french immersion. Cand s-a pus problema daca merge si Toma la FI sau ramane pe english track el a fost cel mai vehement in sustinerea ideii de FI pentru Toma. Concluzie: i-a placut si considera ca este un avantaj. A facut toate materiile in cele 2 limbi (1 an mate in engleza, anul urmator in franceza si tot asa). In cl. 8, a facut mate in franceza si a luat si premium pentru mate la absolvire (as fi vrut eu sa-l vad cu mai multe premii, dar si asa am fost impresionata). Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...