Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stomatolog US vs Mexic


Recommended Posts

am auzit mai demult ceva romani spunand ca preturile in Mexic la dentist sunt f bune comparativ cu US. Am o problema si ar trebui sa merg in Ro sa o rezolv...asigurarea nu imi acopera nimic ce tine de estetica (crown). Nu imi vine sa merg pana in Ro doar pt asta, ar mai fi si pretul biletului meu, plus pret bilet copil, in cazul asta as iesi mai ieftin sa o fac aici (appx $2,400 estiment dat de Dr.). ati auzit ceva de dentistii din Mexic? lucreaza bine? nu m-as duce chiar la cel mai ieftin stomatolog, ma intereseaza f mult sa lucreze bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deoarece lucrez in domeniu nu pot sa ma abtin....calitatea e conform pretului-in State capeti calitate pe bani multi,iar pentru o coroana banui ca sint responsabili timp de 5 ani.In Mexic...am vazut chestii facute acolo si calitatea e pe masura pretului. Daca vrei o chestie durabila si de calitate du-te in State. Cind e vorba de sanatatea si comfortul tau zau ca nu m-as uita la bani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetelor, nu m-as duce numai daca as avea certitudinea ca lucreaza f bine. eu tot ce am avut facut in Ro, a fost extrem de laudat aici. In Ro am avut stomatolog f bun + tehnician de exceptie. Ma gandeam ca poate si in mexic or fi stomatologi buni, sunt la 3-4 ore de mexic cu masina si de aceea cochetez cu ideea de o mica vacanta si un rezolvat de dinti cu un drum:) ma tenteaza Cancun ****************************************** Why should come to CANCUN for dental care? In Cancun you can find highly trained dentist that can attend your dental needs in a prompt professional manner. You can save as much as 60 % off of US PRICES. Dental Maya offers a sterile, modern office that can serve all your dental needs. The Mexican staff uses the latest dental equipment, like digital x-rays and intra oral cameras. Destilled water is used in dental units. All dental instruments are sterilized in an autoclave. Crowns, veneers, bridges, fillings can be completed in less than one week. sursa: http://www.dentalmaya.com/en/dental_tourism.shtml
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamitzica Cind e vorba de sanatatea si comfortul tau zau ca nu m-as uita la bani.
la fel gandesc si eu cand vine vorba de probleme medicale. o pot plati si in rate la o adica. dar daca as fi avut drum in Romania as fi facut-o acolo, asa incredere am in dentistul meu de acolo. sunt un pic nervoasa acum pe sistemul de asigurari (probabil am ales o asigurare proasta), adica platim de ani buni $350 lunar (including dental) dar cand am nevoie de ceva scot banul greu. recent am platit un co-payment de $500 pt cateva 2-3 ore de spitalizare (ER), cu toata asigurarea. :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mindy, eu sant si mai aproape de TJ, si nu m-as duce acolo nici sa-mi faca gratis. In primul rand cand e vorba de sterilizare, sant tare paranoia... Sfatul meu e, daca dentistul tau cere 2,500 pe o coroana, eu as suna si la altii sa vad cat e piata. Daca gasesti in alta parte mai ieftin, ii poti zice dentistului tau sa o lase mai ieftin, si sa te taxeze mai putin. Am auzit si eu de multi care merg in TJ la dentist, dar nu am nici o recomandare. Am avut o prietena, care si-a facut chiar Lasik acolo. Eu una nu am curajul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa cauti o asigurare dental privata care iti acopera in jur de 50-80% din lucrare. Desi doctorul cere 2,400 asigurarea negociaza un pret mai jos (poate 50% din pretul doctorului) si tu platesti procent din pretul negociat, nu din 2,400. Dupa ce-ti termini lucrarea poti sa revii la asigurarea curenta. Dentistul meu mi-a refacut pe parcursul a 9 ani toate lucrarile dentare din Romania pe motiv ca erau sub orice critica si riscam sa-mi scot maselele una cate una. Si eu credeam ca am dentisti buni in Ro. Nu neg ca or fi si clinici moderne cu doctori ok in Mexic dar daca nu ai recomandari si nu stii pe mana cui ajungi, mi se pare cam riscant. Oricum ce e de calitate, e scump si in Mexic. Eu ma intreb daca nu esti multumita de o lucrare acolo ce fel de liabilities are dr? tu ce poti face? In US majoritatea doctorilor iti dau garantie la lucrari. Te-ai duce inapoi sa refaci/repari ceva? te-ai duce in US la alt doctor? ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...