Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

frigiditate sau nu???


Recommended Posts

Recitind din urma am vazut chestia cu dupamiaza...hmmmm...cine are timp de [olala] de 2 ori pe zi (aka dupamieze libere cu un copil de 3 ani), inseamna ca e prea mult timp liber. Nu cred ca trebuie neaparat data vina...eu zic ca problemele sint altele (si mai diverse decit la prima vedere) si au rabufnit in dormitor. Si eu cu riscul de-mi strica reputatia zic in fiecare mi-ar conveni in fiecare seara(chiar si de 2 ori pe zi) daca nu ar interveni si alte lucruri. In capul meu vreau dar viata imi rezerva altele. De exemplu, adorm inaintea copiilor[bang] Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu esti frigida. Cel mai bine este sa mergeti la terapie de cuplu, cum spunea si Deus, sau doar tu . Vei vedea care a fost schimbarea care a dus la asta (am inteles ca inainte erati pe aceeasi lungime de unda). Ma alatur si eu gurpului care nu are chef zilnic si "poseda" un exemplar masculin care ar face-o in fiecare ora. tare adevarat ce a spus sexoloaga aceea ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde poti sa faci terapie de cuplu la noi? A fost cineva? A avut cineva rezultate? Daca nu am timp si energie pentru "una mica" de unde timp si energie pentru sedintele alea. Si sa nu neglijam si aspectul financiar ca sigur o saptamana la Busteni... are mai multe rezultate decat sedintele de terapie. O sedinta costa aprox 100RON si nu cred ca rezolvi in doua sedinte toate problemele aparute in cativa ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005
Unde poti sa faci terapie de cuplu la noi? A fost cineva? A avut cineva rezultate? Daca nu am timp si energie pentru "una mica" de unde timp si energie pentru sedintele alea. Si sa nu neglijam si aspectul financiar ca sigur o saptamana la Busteni... are mai multe rezultate decat sedintele de terapie. O sedinta costa aprox 100RON si nu cred ca rezolvi in doua sedinte toate problemele aparute in cativa ani.
Pai daca n-ai timp atunci nu-ti rezolvi problemee, iei cu lubrefiant, te gandesti la ce pantofi sa porti maine, speri sa se termine repede treaba si uite asa sunteti "fericiti". ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare zi... he hei maica in tineretile mele...[:D] Acum sincer cauta dinamica realtiei si a casniciei voastre si incearca sa intrati in armonie si cu sex drive-ul Zicea cineva mai sus sa-l mai pui si la treaba, o fi sunat aiurea insa eu cam sunt de acord. Daca le faceti pe toate impreuna, gatiti, spalati vase, cresteti copilul etc, pai cand esti tu obosita va fi si el. La noi cam asa e, nu avem reguli cine face ce face,dar fiecare face treaba si cand picam seara si ne punem fundul pe canapea pai suntem amandoi lipsiti de chef. Iar cand ne apuca nebunelile trebuie sa recunosc ca se intampla in special in zilele lipsite de stres major, in weekend in special. Putem face dragoste doua zile la rand dar apoi e pauza si o sapt, uneori chiar 2.[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor(intai sa zic ca si eu ca Xio,ma inscriu in grup) dar daca sotul lucreaza de la 8:00~9:00 a.m pina la 20:00~21:00 p.m (cu exceptii pe perioade,citeodata poate fi 18:30~19:00) si lucreaza nu se joaca,si e obosit frint (eu cind vad ce face si cite face ma apuca depresia la modul serios) cum sa`l mai pui si la spalat vase de ex?Face piata,face baie la copii cind nu vine prea tirziu,gateste cind are chef (sa te tii atunci) dar nu e ceva decis zilnic pt ca nu e salaryman cu program fix si la 16:00 e acasa! In cazul astanu poti sta cu casa murdara ,cu rufele nespalate si fara mincare ca sa vina el de la munca si sa-l pui si la casnice,nu? Cind el merge pe 7 carari de oboseala ar fi culmea sa`i zici "dragule,barabulele`s pe balcon si varza in butoi,pune si maninca"[alcool] si cu toata oboseala asta ,ce faci daca zice ca sexul il relaxeaza?Sau ca pt. sex nu e niciodata obosit?[:D] Ah,si daca te mai si gidila,si pupa,si pipaie si te mai prinde cind treci pe linga el si`ti arata intentiile,si te si suna cu o voce sexoasa [olala]...si cind iti zice ca te doreste si asta e,ce sa faca daca asta simte,ca esti frumoasa si sexoasa... cu toate astea cind n-ai chef,n-ai chef,va zic eu! Astea`s retorice,noi am gasit raspunsul.Ne intelegem reciproc doua zile da,una nu,una da,doua nu ...cum se intimpla ,nu e decis ,n-am facut calendar de`l bifam si lucram constiincios sa nu sufere nici unul. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen acum depinde de dinamica relatiei. Pai normal ca daca vine seara la 8 al meu ar gasi si copiii in pat, mancati spalati etc. Eu ma refer la cazurile normale. Noi muncim amandoi aceleasi nr de ore, eu intru mai devreme si ies mai devreme iar el intra mai tarziu si iese mai tarziu. Eu la 5 sunt acasa el la 6,30. Asa ca eu gatesc (ca ajung prima) iar el spala vasele, copiii ii imbracam impreuna in pijamale (ca aia mica trebuie prinsa si imobilizata[:D]) baie le fac eu, el o culca (poveste si stat langa ea pana adoarme). Nu cantarim ce face cine face, insa parerea mea e ca daca sotia isi asuma rolul de mafalda atunci barbatul e tocmai bun, proaspat de sexat si cu chef (mai mult decat iti doresti tu). Poate am avut eu noroc, avem acelasi sex drive dar vorba aia "pofta vine mancand" sunt momente cand el isi doreste si eu poate nu prea am chef, insa ma "chefez" ca nici mereu ciufuta nu pot fi. Insa nici zilnic nene nu as putea, pai nu mai am 19 ani sa zburd fara nicio grija.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clar,nici eu nu mai pot zilnic(si imi aduc aminte de o discutie cu doua prietene japoneze,nu o uit in veci.Asa,aveam doar fata cea mare,avea vreo 2 ani si merg cu o tipa in vizita la cealalta,toate aveam copii de aprox.aceasi virsta .Cea la care am mers era tinara rau,abia avea 20 de ani,eu vreo 24 si cealalta vreo 28)Din vorba in vorba cea la care eram acasa,a tinara zice ca trebuie sa se apuce de prestat ca mai vrea un copil.Si incep ele sa discute iar eu siderata intreb,mai dar voi faceti sex numai cind vreti copii?cica,da.Li s-a parut ca`s un alien cu intrebarea mea.Si acum le vine lor rindul sa ma intrebe "dar ce,tu faci si cind nu vrei copii?".Mai are rost sa zic ca am ramas ca la dentist?Si tin minte asta ,le-am zis "eu nu refuz niciodata si facem sex zilnic!"Am crezut ca le ies ochii din orbite.Eu le consideram pe ele ciudate,ele pe mine o maniaca sexuala probabil.Asta nu pot sa o uit si deci imi dau seama ca a scazut randamentul,asadar pe vremea aia prestam zilnic!Ce vremuri!!) Concluzia e ca,atunci cind ii zic sotului meu ca nu s-a schimbat nimic,ca ritmul nostru e normal (iar el fireste zice ca n-am dreptate,ca s-a schimbat ceva) imi aduc aminte faza de mai sus si zic "hait,taci bre ca are dreptate"[:I] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe stateau prost la educatie sexuala prietenele tale. Si noi acum vreo 4-5 ani eram...calare pe situatie, acum am mai rarit-o dar parca si viata asta s-a aglomerat in ultimul timp. Si nu ma refer doar la zgatia mica, ci in general parca alergam ca nebunii toata ziua, du copilul la scoala, du copilul celalalt la gradi, fugi la munca, munceste, ia copilul mic de pe unde e (la gradi, la soacra) al mare de pe unde e el (la scoala, la soacra sau la frate-miu) stai in trafic, fugi acasa, fa mancare, ce sa zic parca e maraton pana seara la 9. Si uneori si mai tarziu. Apoi apucam si noi sa stam singuri putin si atunci mai gasim timp si de nebunii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idem,idem! Pai imagineaza`ti,prietenele mele au notat in agenda si se uita sa vada cind am eu timp ca sa ma sune.Al meu nu are asa ca mereu ma suna "unde esti?azi ce faci?la ce ora termini? ah,muncesti,scuze ca te-am deranjat sau azi ce program ai?"[bang]Tot asa,alergam de ne ies ochii din cap,de unde nene timp si energie de nebunii ca in tinereti. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...