Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

frigiditate sau nu???


Recommended Posts

am postat aici din disperare ,nu ma asteptam la attea sfaturi ,va multumesc pt suport conteza f mult,eu sunt in pragul depresiei[flo] babyblue intelg faza cu cistita,e dureros,stresant si parca iti ca scade respectul de sinte cand stii ca seara tre sa ricdici picioarele si sa te calareasca domnu pt simplu fapt ca el are cheff[alcool] hannen sinecr credeam ca numai mie mi se intampla asta si o sa rada toata lumea de mine cand o sa expun asa motiv banal[:-@]iti multumesc[flo] la terapie nu imi permit sa merg ca e scump ,m am interesat si am dicutat cu sotu despre asta si din pacate nici nu vrea sa auda,i am explicat ca poate nu e la mine problema si poate ca de 2 ori pe zi e totusi mult si ca ar putea fi o problema la el... de ajutat in casa ma ajuta atat cat ii permite timpul,nu face nazuri,spala si wc,parjeste si cartofi daca il rog,din pacate din cauza faptului ca avem u program ciudat de munca(el lucreza zilnic,dim sau dupa amiaza si eu si de zi si de noapte)fetita sta la parintii lui sau la nasa care ne mai ajuat cu ea ca nu avem cu cine sa o lasam,deci timp de sex berechet...pt cine are chef[q] nu stiu ca sa fac si cum sa mai vb despre asta cu el,am ajuns la limita rabdarii.... ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu riscul de a parea bizar sfatul meu este sa ii spui raspicat. Acum nu vreau sa facem sex. Fara complicatii, fara superexplicatii. Se va enerva dar daca nu pricepe ii spui frumos si direct ca fiecare inclusiv el este stapan pe propriul corp. Asa incat fiecare are dreptul sa decida daca si cand va face sex. Daca intelege bine, daca nu intelege iarasi bine. La inceput se va enerva dar nu va avea variante. Apoi se va obisnui si cu sexul mai rar. Exista un risc sa inceapa cu banuielile de legaturi extraconjungale dar nu cred ca e cazul sa-ti faci griji speciale. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius,si mai exista un risc,sa inceapa chiar el legaturi extraconjugale.[:)]Nu`i mereu asta motivul invocat?(cum ca se simtea dl.ul neglijat acasa) sa stii ca merge si cu vorba ,intelege ca doar nu`i batut in cap (sper eu) dar o vreme vor iesi multe discutii (a doua zi) si urmatoarea dimineata va avea un "bot" pus de vreo 2 km. Stiu ca am trecut pe acolo.Numai si numai daca o iubeste foarte mult va incerca sa se adapteze el,ritmului ei si va face tot posibilul sa sufere (cica) el putin ,numai ca sa nu o supere pe ea. Trebuie lucrat la proiect,sa nu`ti inchipui ca ea nu i-a zis deja si ca el nu stie ca ea in anumite momente nu are pur si simplu chef de sex.eu cred ca stie dar mi-e teama ca dupa felul in care a pus ea intrebarea mai e un aspect pe care noi l-am neglijat. Nikol,daca te lasa si o luna si doua fara sa se atinga de tine tu tot nu simti nevoia de sex?Sau macar citeva zile,daca te lasa si nu zice nimic si asteapta sa faci tu primul pas,il faci? Daca nu,atunci trebuie sa ne "regindim" la situatie si raspunsuri. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de amenintari de genul ''o sa mi caut pe altcineva''sunt satula[bang] nu cred ca au trecut mai mult de 3 4 zile fara sa facem sex..chiar nu mi amintesc si desi el stie ca nu am chef chiar in fiecare zi ne certam si pana la urma obtine ce vrea... ideea este ca si eu am chef,sexul e super ok,ma simt bine cu el,e super atent,insa nu asa mult!!!!nu de 2 ori pe zi daca ma prinde acasa sau in fiecare noapte ca disper,ma ustura,ma doare,e stresant si el stie asta dar pur si simplu nu intelege,stie ca nu am chef si i zic,nu am chef lasa ma azi macar,dar de unde..uite facem incet,putin,etc.... am ajuns sa mi ridic picioarele(scuzati expresia)ca sa nu mi pierd sotul si nu stiu cat am sa rezit asa.... ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raman la opinia mea. Faci sex sa nu-ti pierzi sotul? Aberant. Scuze. Tu ai corpul tau, este AL TAU! Nu pateste nimic, ce spui tu este egoism pur dinn partea lui. Asa nu merge. E o tampenie, trezeste-te. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu venisem cu sfaturi in ideea ca aveti o viata aglomerata, cu copil mic pe cap si nu mai aveti timp. Imi retrag sfaturile. Poate ar fi o idee buna sa va umpleti timpul cu altceva, cum ar fi cresterea propriului copil ....Zic si eu ... Daca ar fi copilul acasa, ati avea si voi alta preocupare decat certatul pe cat de des, cat de mult, cat de frumos. Oricum, daca ai ajuns sa faci sex la comanda si sa te simti injosita din cauza asta, intr-adevar problema e grea.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&show=current&startcount=1&endcount=20&page=1"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

timpul nu ne premite sa stam cu fetita pe cat ne am dori pt ca locu de munca ne solicita f mult,nu ar trenui sa ne ocupam timplu cu altceva ca si asa abia ne vedem capu de cate apar zi de zi,insa ideea este ca el nu accepta ca sunt obosita..ma uimeste ca indiferent cat de rupt cade seara el inca are chef si daca eu zic nu,nu am chef,certuri,urlete,am pe altcineva,nu l mai vreau ,isi gaseste el pe altcineva,etc,etc am incercat sa i explic dar nu am cu cine.... da ma simt umilita,pt ca daca sexul e ok nu avem probleme,totul e roz,fara certuri,e ok,insa daca facem sex 4 zile si a 5 sunt rupta si zic pas e uite apara discutii ca de ce???dece nu facem sex decat 1 data pe sapt chiar daca eu am prestat 4 nopti la rand[bang] nu mai stiu ce sa fac... ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of,te cred ca este foarte frustrant!E deja "din cale`afara" vorba aia.Asadar trebuie sa prestezi daca nu vrei sa ai discutii ...nasol de tot.eu as incerca sa`i explic pe degete,sa`i desenez ca sa`l fac sa priceapa ca nu am pe altcineva ,ca nu`i vorba ca nu`l mai iubesc/doresc sau altele ci ca pur si simplu sunt si eu om,nu robot de facut sex .eventual i-as recomanda o gonflabila ca aia nu face "mofturi"-nu`i obosita si nici n`o doare nika(asta daca tot il bate gindul sa`si ia mindra)Asa iese si mai ieftin si scapa si fara divort. Si daca tot n-ar intelege atunci i-as zice totul pe un ton de neconfundat,ba chiar i-as deschide usa sa se duca la mindra visata da` inapoi sa nu mai calce.Si cred ca pina la urma se potoleste,da`o incolo de treaba dar chiar asa,toata ziua buna ziua hutza-hutza?[bang] Ce pisici ca m-am enervat eu!Chiar asa,sa n-ai dreptul sa refuzi ca incepe el sa urle?Incredibil![bang] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da frustant,agasant,stresant,asta e viata mea,e vina mea pt compromisurile pe care le ma facut am trait pana acum(si inca mai traiesc)cu impresia ca nu am sa mai gasesc pe nimeni ca el,amorezata pana peste cap ce sa zic,ma rog intru in alte dicutii si nu despre asta vorbim multumesc pt suport si sfaturi ajuta,nu am mai vb cu nimeni despre asta si chiar ajuta sa mi descarc sufletul de explicat i am explicat cu frumosu,cu tipete,cu urlete,cu plansete pru si simplu nu pricepe el de ce nu am atata chef cum are el de parca eu ma programez[bang] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikol,eu zic sa faci asa cum simti tu si se alege la un fel,ori isi gaseste mindra si`i dai papucii,ori se da pe brazda! Lasa teama deoparte si pune piciorul in prag.Este organismul tau si daca Doamne fereste te imbolnavesti cindva sa zicem si nu mai poti presta,atunci el ce face?Iti face vint? In asta sta dragostea si respectul lui fata de tine,in abilitatile tale sexuale si disponibilitatea ta??? Curaj,lasa ca nu`i skaraotzi atit de negru.Nu mai fa compromisuri,cind nu poti spune`i ca nu poti,nu ai chef,te simti rau,te doare ceva si ca speri ca te intelege si gata. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...