Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

frigiditate sau nu???


Recommended Posts

ce e prea mult strica. dar si ce e prea putin, ca au fost si subiecte la subforumul asta cand sotii isi refuzau partenera cu lunile. dar asta e alta discutie. nikol, el vrea sa faca sex de cate ori are o erectie? de masturbare nu a auzit? de frigiditate la tine nici nu poate fi vorba, eventual supra saturatie, ti s-a acrit de sex. e frustrant, nici nu stiu ce sfat sa iti dau. asa a fost tot timpul? "de explicat i am explicat cu frumosu,cu tipete,cu urlete,cu plansete pru si simplu nu pricepe el de ce nu am atata chef cum are el de parca eu ma programez" el crede ca problema e la tine. eu as gati aceeasi mancare in fiecare zi, timp de doua saptamani iahnie de fasole (sau ceva care se gateste usor). la fiecare masa sa serveasca acelasi fel de mancare -eventual de doua ori pe zi, sa vada ce inseamna sa ai acelasi lucru on and on fara sa ti se dea un ragaz sa ti se faca dor. daca comenteaza i-as zice: 'pur si simplu nu pricep de ce nu ai aceleasi pofte culinare ca si mine'. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mindy suoer tare ideea si jur ca am s ao fac cand o sa am timp stii ce este f frustrant?faptul ca pofta lui nebuna de sex ma face sa ma simt ca un obiect...adica el ma vrea asa cum a spus mai sus cineva,nu retin,doar pt sex si atat,daca cumva ma pun pat langa el si l i au in brate sau vreau doar sa ne sarutam si atat e de neconceput asa ceva....pai u vrei doar sa te pup?ce ne amgaim ca pustii? ma vreau sa ne amagim ca pustii[alcool] e f greu si punand totul pe foaie acum mi se pare si mai bizar.si mai frustrant .si mai greu de conceput.eu chiar am devenit papusa lu gonflabila si stiti ce e cu adevrat durereos ca asta ma face sa nu l mai iubesc....si e f greu sa accepti asta dupa 8 ani si un copil superb ca din pacate totul se duce de rapa si stiu ca se duce...simt asta in fiecare clipa[q] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikol, ce se duce pe rapa? faptul ca el te streseaza zi de zi cu sexul? Ca deja e un stres. faptul ca el tipa la tine daca iti permiti sa ai nevoi? faptul ca el te acuza de diferite lucruri? faptul ca se FOLOSESTE de corpul tau? Asa si? Ce e daca toate astea se duc de rapa? Duca-se! Ai un copil sanatos, esti tanara, si o viata de trait si ai obligatia fata de tine si copilul tau de a fi fericita. Unele relatii pur si simplu nu merg. Sau merg doar pana la un punct. Daca nimic nu se poate repara, la revedere. Orice sfarsit este un inceput.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikol am cunoscut si eu in tineretile mele un asemeenea domn ; acelais tipar numai ca al meu intr un final sa dovedit a avea ceva probleme psihice destul de grave ;teoria lui de baza este :ii plac femeile care s ca niste papusi ,frumoase sexy dar sa nu vb sa nu aiba pretentii opinii etc[bang] greseala ta cu unicul singurul inegalabilul barbat din viata mea am facut o si eu ; si e nasoala cred ca e cea mai proasta idee posibila exista pe pamant;in urma relatieie extraordianre avute cu respectivul am ajuns sa fiu anorgasmica rezolvarea :schimbarea partenerului ; cand mi am intalnit actualul sot nu m ma dat jos din pat o luna ; si crede ma nu e exagerare noroc ca e omu intelegator ca eu vroiam tot comprimat ce nu traisem in 6 ani urgent la gramada cat de mult se poate situatia voastra nu o sa se shimbe sub nici o forma orice ai face sper din suflet si sa ma insel si in cazul tau sa fie altfel multa bafta [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nasol.Nu te respecta de nici o culoare, daca cumva mai are si alte defecte, si cred cu tarie ca are, nu cred ca o mai duceti mult timp impreuna, chiar daca aveti un copil.Nu ai tu nici o problema.Daca te depsarti de el, o sa iti gasesti pe altul si o sa vezi ca nu ai tu nici o prb.Dar poate o sa il gasesti peste 5-6 ani :D.Nu stiu daca ai chef de asta.Te decizi singura.Au zis bine fetele pe aici, ti s-a acrit, si aveti si alte probleme.Nu va intelegeti in timpul zilei, va certati, nu te ajuta...etc..e normal sa nu ai chef de el in dormitor.Dragoste cu de-a sila nu se face...daca nu vrea sa priceapa asta...nu o sa rezolvati nimic.Sper pentru tine, ca sotul tau sa fie cu ceva mai mutl caracter decat exul meu, cu care aveam aceeasi problema descrisa de tine, si multe altele..si de care am scapat glorios si nu imi pare rau ;)Decat umilita toata ziua ...mai bine singura un timp si fericita ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu, nu a "remarcat" nimeni pentru ca nu e ceva asa de remarcabil in poveste. Daca doamna spunea ca nu are chef de sot ca are de altii, atunci te puteai lega de aspectul asta, dar asa... nu are legatura. Cunosc familii foarte ok in care el este the one and only si totul merge bine si in dormitor de ani buni, mai multi decat in povestea asta. Problema este o mare nepotrivire de caracter, nu diferenta de libido in sine, dupa parerea mea. Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si [url="http://www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk"] Gruia (DPN ian.2011)[/url].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne cunoastem de 8 ani,sa zicem ca avem viata sexuala de vreo 5,eram mici,copii,era atat de frumos cu el mereu,l am iubit extraordinar de mult si am facut pt el ff multe compromosuri,asta ca sa va faceti o idee despre relatia noastra... aseara am incercat sa dicut cu el dupa sex,ca inainte nu se poate ca zice ca deschid subiectul numai ca sa ma dau lovita si sa nu mai prestez.si am discutat cu el xact cum a ti spus aici,i am explicat ca uneori nu am chef si ca ma ustura si ca cel mai rau este ca ma doare sufleteste pt faptul ca sunt folosita.Spunea ca pricepe dar stiu ca nu e asa si maine o sa o luam de la inceput.... nu vreau sa setremine si cred ca din teama asta am facut atat de multe compromisuri,ma inspaimanta viata fara el,chiar daca stiu ca nici asa nu se poate trai...[bang] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikol,nu`i nimic ,ii mai explici inca o data si inca o data(cam de fiecare data cind simti ca a uitat ceea ce a "inteles" din discutiile in care i-ai explicat cum functionezi tu,un om,nu un robot).Si iti pui asa o limita de timp,cam cit poti tu rezista sau cind iti vei da seama ca nimic nu se schimba/ca nu intelege cu adevarat si atunci iei taurul de coarne. Daca te iubeste sigur o sa se adapteze ritmului tau.Succes si perseverenta.Nu te mai lasa folosita![pup] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...